Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint Anthonius is weer van start met First Lego League

Sint Anthonius is weer van start met First Lego League

OUD-VOSSEMEER - Wat een concentratie, gedrevenheid en creatief en technisch denken in groep 7-8. Eenvoudig  is het niet om de robot te programmeren. Door instructie over het programma en daarna zelf aan de slag met het maken van een programma leren de kinderen in groep 7-8 hoe je een robot programmeert.

Dat moet heel precies, want de robot doet echt alleen wat jij in het programma hebt gezet. Straks moet er nog van alles bedacht worden om de missies te voltooien met de robot. En meneer Kevin laat die hersens kraken met zijn vragen en coaching.

Net voor de herfstvakantie zijn de kinderen van groep 7-8 van LPS Sint Anthonius, net als vorig schooljaar, gestart met het First Lego League project. Meneer Kevin, techniekcoördinator op deze school geeft op deze wijze vorm aan techniekonderwijs en het project vervult veel meer dan dat alleen! Kinderen worden uitgedaagd oplossingsgericht en creatief te denken.

Ze werken vanuit nieuwsgierigheid en leren kritisch denken. Ze worden gestimuleerd om te experimenteren, te overleggen en samen te werken. Kortom, een fantastisch project waarvan het team én de kinderen enthousiast worden.

Leren programmeren
Voor de herfstvakantie hebben de leerlingen gezamenlijk alle missies opgebouwd. De missies zijn lego bouwwerkjes met een mechanisme. Na de herfstvakantie is er gestart met het leren programmeren van de robot. Deze robot moet uiteindelijk zo geprogrammeerd worden dat hij alle missies op veld kan voltooien. Maar eerst moeten de kinderen leren hoe programmeren werkt!

Wedstrijd
Bij de First Lego League hoort ook een wedstrijd. Vorig jaar mocht LPS Sint Anthonius meedoen aan de landelijke finale omdat de regio finale wonnen! Aan het enthousiasme kan het ook dit jaar niet liggen. Ze willen er ook dit jaar weer voor gaan. Op woensdag 22 november staat er al een oefenwedstrijd op het programma. Deze vindt plaats op het ZuidWestHoek College in Ossendrecht en daar willen ze zeker aan meedoen!

Meer uit Tholen

Vrijwilligers van Leger des Heils laten tijdens open dag zien wat ze doen

SINT-MAARTENSDIJK - Een kop koffie, een luisterend oor en een helpende hand: zo ziet een dag bij Raad en Daad eruit. Al jarenlang brengen de vrijwilligers van het Leger des Heils praktische hulp en sociale warmte in Loods 3. Toch is niet iedereen bekend met dit initiatief. Daarom is er op zaterdag 4 oktober een open dag in Sint-Maartensdijk.

20 minuten geleden
Tholen zamelt luiers en maandverband in voor vluchtelingen in buitenland

THOLEN - In heel Nederland worden deze maand luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld voor vluchtelingen in Griekenland en Oost-Europa. Ook in de gemeente Tholen kunnen inwoners bijdragen aan de actie Luiers voor Lesbos, een initiatief van de organisatie Christian Refugee Relief (CRR).

4 uur geleden
WHS speelt gelijk in doelpuntrijk duel, eerste winst voor NOAD’67 [SPEELRONDE 2]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 27 september allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 2.

20 uur geleden
Mist en zon maken plaats voor stormachtig weekend door orkaan Humberto

THOLEN - Het rustige najaarsweer houdt nog even stand, maar vanaf vrijdag draait het weerbeeld om. Nederland krijgt dan te maken met meer wind en regen door de overblijfselen van orkaan Humberto. In het weekend kan dat zelfs uitmonden in een storm met zware windstoten.

1 dag geleden
Brand in schuur bij Sint-Annaland, kist met mogelijk bijen naar buiten gebracht

SINT-ANNALAND - Aan de Oostwest bij Sint-Annaland is dinsdagmiddag brand uitgebroken in een schuur. De schuur behoort tot een agrarisch bedrijf. Het is niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan.

1 dag geleden
Auto beschadigd na botsing met bestelbus op de Postweg bij Poortvliet

POORTVLIET - Op de Postweg bij Poortvliet zijn vanochtend een bestelbus en een personenauto met elkaar in botsing gekomen. Hulpdiensten waren met spoed uitgerukt, maar het leek allemaal mee te vallen.

1 dag geleden
Haringvlietbrug vanaf vanavond dicht voor onderhoud: dit moet je weten

WEST-BRABANT/THOLEN - Rijkswaterstaat voert vanavond onderhoud uit aan de Haringvlietbrug. Van dinsdag 30 september 22.00 uur tot woensdag 1 oktober 05.00 uur is de brug volledig afgesloten. Dat betekent dat zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan in beide richtingen dicht zijn. Tijdens de werkzaamheden worden onder meer de technische installaties gecontroleerd.

2 dagen geleden