Sint-Annaland verzet alle activiteiten 75 jaar vrijheid
SINT ANNALAND - In een aangrijpend bericht heeft Niels van Oudenaarde, voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland, laten weten dat de activiteiten in het dorp rondom 75 jaar vrijheid verzet zullen worden. "Het herdenken en vieren van vrijheid krijgt ongetwijfeld een nog diepere betekenis na deze periode", zo zegt hij.
De voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland zet op een mooie manier de situatie uiteen. "In de afgelopen weken zijn we terecht gekomen in een ongewone en onwerkelijke tijd. De situatie rondom het coronavirus heeft zich in rap tempo ontwikkeld. Zoals het er nu naar uitziet blijft ook de komende tijd nog onzeker. De overheid heeft verschillende maatregelen getroffen om de verspreiding van het virus in te dammen. Een daarvan is sociale onthouding en afstand tot elkaar, maar ook evenementen en bijeenkomsten zijn verboden tot 1 juni", zo begint hij.
Kwetsbaarheid
Ook legt hij de link met 75 jaar vrijheid: "Een dorpsbewoner die de Tweede Wereldoorlog heeft meegemaakt, vertelde dat zij een dergelijke situatie nooit meer had meegemaakt sinds het einde van de oorlog. Ook in de ziekenhuizen wordt gesproken over een oorlogssituatie. Dat zegt iets over de ernst van de huidige problematiek. En dat in vredestijd." Hij gaat verder: "In de afgelopen 75 jaar heeft de wereld en ons land niet meer te maken gehad met een crisis van dit formaat. Juist onze inwoners, die de oorlog hebben meegemaakt en/of ons land hielpen opbouwen, zijn op dit moment het meest beperkt in hun vrijheid. Vanwege hun leeftijd en kwetsbaarheid moeten zij thuis of in het verzorgings-/verpleeghuis blijven. Partners, (klein)kinderen en familie kunnen even niet op bezoek. Onze gedachten zijn bij hen, hun familie en de mensen in de zorg die voor hen dag en nacht klaarstaan. Ook zijn onze gedachten bij iedereen die in de zorg werkt of in andere cruciale beroepen, diep respect!"
Vrijwilligers
De hele situatie heeft Van Oudenaarde een drastisch besluit moeten laten nemen. "De afgelopen twee jaar is door een grote groep vrijwilligers gewerkt aan de voorbereidingen voor de herdenking en viering van 75 jaar vrijheid. Van 4 & 5 mei tot en met 5 juni stonden vele activiteiten gepland. Iedereen keek hier ontzettend naar uit; het bezoek van de Britse families, de herdenking met aanwezigheid van alle schoolkinderen, de wandeltocht met ouderen, het versieren van de straten, de High Tea, het Bevrijdingsconcert en nog zoveel meer. Vanwege de huidige omstandigheden en maatregelen is een streep gezet door al deze activiteiten", zo zegt hij.
Beoogd en beloofd
Gezien alle inzet en de waarde van de activiteiten voor het dorp, heeft men besloten álle activiteiten te verzetten en niet af te lasten. De programmaonderdelen van 4 en 5 mei, onder andere het bezoek van de Britse families, de herdenking, de High Tea en het Bevrijdingsconcert, worden verzet naar volgend jaar. Ook dan wordt de datum 4 mei en 5 mei aangehouden. "Een jaar is ver vooruit, echter we zijn afhankelijk van vele factoren. Bovendien organiseren we de activiteiten graag zoals beoogd en beloofd. Toen bleef na wikken en wegen enkel deze optie over. De Britse families zullen volgend jaar ook aanwezig zijn. De nieuwe uitnodiging is inmiddels geaccepteerd", zo kan de voorzitter verzekeren.
Slotstuk
Alle andere activiteiten die in de meimaand gepland stonden, zoals de wandeltocht, bioscoop, presentatie bevrijding, kijkavond scholen en de vrijheidsmarkt worden eveneens verzet naar een later moment. "Die gaan we in lijn zetten vanaf oktober dit jaar richting 4 en 5 mei 2021. Op deze manier wordt de Maand van de Vrijheid het Jaar van de Vrijheid' en '75 jaar Vrijheid' wordt het '75e jaar van de Vrijheid'. Het slotstuk wordt dan de herdenking en viering op 4 & 5 mei 2021", vertelt hij.
Straatversiering
Over de straatversiering is door het bestuur ook goed nagedacht. "De afgelopen tijd hebben we meermaals opgeroepen om aan de slag te gaan met de straatversiering. Veel inwoners hebben dit al gedaan. 'Is al onze inspanning nu voor niks? en Wat gaan we daar nu mee doen?', zijn vragen die ons bereiken. Het 'project' straatversiering verzetten we graag naar 27 april 2021 (Koningsdag) t/m 5 mei 2021. Alle inspanningen zijn dus zeker niet voor niks! Je hebt alleen nu een jaar extra de tijd om er nog meer creativiteit in te stoppen. Want ook volgend jaar maak je samen met je buren nog steeds kans op de prijzen", zo belooft de voorzitter. De voorzitter eindigt zijn verhaal met mooie bemoedigende woorden: "Nog niet alles is helemaal rond, daarvoor doen we hard ons best op dit moment. Maar eigenlijk is dat helemaal niet zo belangrijk. Gezondheid gaat boven alles en is hetgeen wat het belangrijkste is op dit moment. Laten we hopen dat de maatregelen snel effect hebben en we deze situatie achter ons kunnen laten. Het herdenken en vieren van vrijheid krijgt ongetwijfeld een nog diepere betekenis na deze periode."
Meer uit Tholen
THOLEN - Hij eindigde op donderdagavond zoals hij maandag begon: droog en zonnig. Dat bij de twee tussenliggende dagen van de Thoolse avondvierdaagse paraplu's en poncho's de boventoon voerden, mocht de pret bij de 430 deelnemers niet drukken. Voor de 31e keer trokken Tholenaren, jong en oud, hun wandelschoenen aan voor een wandeling van drie of vijf kilometer langs de mooiste plekjes van de stad.
6 uur geledenTHOLEN - Er staat volgens meteoroloog Rico Schröder van Weeronline opnieuw een wisselvallige week op het programma. Vrijwel elke dag zijn er perioden met regen of enkele buien, maar er zijn ook genoeg droge momenten met zon. Eerst is het nog vrij warm, met dinsdag lokaal 27 graden. Vanaf woensdag dalen de temperaturen duidelijk en wordt het 17 tot 19 graden.
10 uur geledenTHOLEN- De gemeente Tholen staat deze week in het teken van de Thoolse Clean Up Week. Van maandag 14 tot en met vrijdag 18 september ruimen vrijwilligers, inwoners en leerlingen op verschillende plekken zwerfafval op.
14 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Hasan Gulmez van Nerd Valley.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - Van maandag 19 tot en met woensdag 21 oktober vindt in Sint Philipsland alweer de 21e editie van de Voetbalschool plaats. Jaarlijks ontvangt de organisatie gasttrainers uit het betaald voetbal, die deelnemers een leerzame en onvergetelijke ervaring bezorgen. Ook dit jaar zijn er weer enkele bekende namen van de partij.
2 dagen geledenZEELAND - Weggebruikers die later deze maand richting Zeeland reizen, moeten rekening houden met nachtelijke afsluitingen. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit aan de Vlaketunnel in de A58 en het Dampoortaquaduct in de N57. Beide zijn twee nachten in beide richtingen afgesloten.
2 dagen geleden