Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint Annaland krijgt een speciale Sinterklaasstichting

Sint Annaland krijgt een speciale Sinterklaasstichting

SINT ANNALAND - De organisatie en verantwoordelijkheid voor de Sinterklaasactiviteiten, waaronder de intocht, in Sint-Annaland was vele jaren in handen van Ondernemersvereniging Activa. Sinds 2012 kreeg Activa daarbij hulp van de Stichting Vrienden van Siem en lag de feitelijke organisatie en uitvoering van de activiteiten bij de Sintcomité van die stichting. Vanaf dit jaar komt daar verandering in en krijgt Sint-Annaland een aparte stichting voor Sinterklaas: ‘Stichting Sinterklaas in Sint-Annaland’.

Het besluit van Ondernemersvereniging Activa om te stoppen met het dragen van de verantwoordelijkheid voor het Sinterklaasfeest werd afgelopen najaar genomen door het bestuur. Voorzitter André van Ast lichtte vorige week donderdag 18 april tijdens de jaarvergadering de leden in over dit besluit. Het Sintcomité van de Stichting Vrienden van Siem werd eerder ingelicht over het besluit zodat gewerkt kon worden aan een ‘plan B’.

Voorzitter Leo Vroegop van Stichting Vrienden van Siem licht het ontstaan van de samenwerking toe: “Tot 2012 organiseerde Activa de Sinterklaasactiviteiten zelf. Vanaf dat jaar hebben wij als stichting de organisatie overgenomen en hebben we, met het door Activa beschikbaar gestelde budget, fantastische activiteiten kunnen organiseren in de Sinterklaasperiode. Door het organiseren van deze activiteiten namens Activa bouwde onze Sint- en Pietenclub een naam op en mochten we daardoor ook vele huisbezoekjes brengen bij de mensen tijdens pakjesavond. Deze bezoekjes leverden geld op voor het goede doel van onze stichting.”

Ook Dorpsgemeenschap Sint-Annaland werd betrokken bij het brainstormen over een alternatieve structuur voor de organisatie van de Sinterklaasactiviteiten. De uitkomst daarvan is het oprichten van een aparte stichting. Want Stichting Vrienden van Siem heeft als primair doel het inzamelen van gelden voor goede doelen op het gebied van oncologie. Een Sinterklaasfeest organiseren, en daarmee verantwoordelijk zijn voor het voorbestaan van een cultureel en historisch feest, past niet bij de doelstelling van de Vrienden van Siem. “Het is goed om die twee doelen goed gescheiden te houden. Daarnaast kunnen wij moeilijk financiële middelen onttrekken uit onze stichting om het Sinterklaasfeest te bekostigen”, aldus Leo Vroegop van Stichting Vrienden van Siem.

Traditie

Het Sinterklaasfeest in Sint-Annaland is de afgelopen jaren uitgegroeid tot één van de grootste in de regio. Naast eigen Sint- en Pietenjournaals, een Sinterklaaskrant en de intocht organiseert de Sint- en Pietenclub 3 weken lang allerlei verschillende activiteiten in het dorp. “Bij die activiteiten leggen we altijd de koppeling met de ondernemers door bijvoorbeeld spaaracties”, legt Janine en Anky Vroegop uit.

De nieuw op te richten stichting heeft als doel om de Sinterklaastraditie in het dorp in stand te houden. Het bestuur wordt gevormd door het huidige Sintcomité van de Stichting Vrienden van Siem. Voorzitter van de Stichting Sinterklaas in Sint-Annaland wordt Niels van Oudenaarde, Janine Vroegop secretaris, Anky Vroegop penningmeester, Roos Bikkers algemeen bestuurslid en Cindy Vroegop eveneens algemeen bestuurslid.

“Voor de kinderen en inwoners verandert er eigenlijk niet zo heel veel. De vaste vrijwilligers die zich via Stichting Vrienden van Siem de afgelopen jaren hebben ingezet voor het Sinterklaasfeest zetten zich ook via de nieuwe stichting weer in. Daarnaast organiseert de vaste en vertrouwde club weer allerlei activiteiten. Alleen zijn we nu zelfstandig”, aldus voorzitter Niels van Oudenaarde.

“Het is fijn dat Ondernemersvereniging Activa voor dit jaar een bijdrage aan ons beschikbaar heeft gesteld zodat we in ieder geval een start kunnen maken. Daarnaast gaan we ook op zoek naar andere sponsoren en bronnen van inkomsten om het feest in de toekomst te kunnen blijven organiseren. Zo kunnen bijvoorbeeld ook inwoners/ouders die het Sinterklaasfeest een warm hart toedragen donateur worden”.

Goede doel

De link met de Stichting Vrienden van Siem blijft ook aanwezig. Want de opbrengst van de huis- en bedrijfsbezoeken komt volledig ten goede van het goede doel van de Stichting Vrienden van Siem. Dit jaar is het goede doel de afdeling oncologie van het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam.

“Een kinderfeest organiseren waarbij de opbrengsten ten goede komen van kinderen die ziek zijn is heel bijzonder. Dat besef is er bij elke vrijwilliger van ons, we weten waar we het uiteindelijk allemaal voor doen; kinderen onbezorgd laten genieten tijdens de Sinterklaasactiviteiten en onszelf indirect inzetten voor het goede doel”, geeft voorzitter Niels van Oudenaarde aan.[l]

Meer uit Tholen

Gespreksochtend over Etty Hillesum bij Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen

THOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.

8 uur geleden
Lintje voor omroepbaas Laban Hage (70): ‘Een waardering voor iedereen om me heen’

STAVENISSE - Wie kent hem niet als de drijvende kracht achter Omroep Tholen. Maar Laban Hage (70) uit Stavenisse is veel meer dan alleen radiomaker. Hij heeft ook een groot voetbalhart en zette zich jarenlang op verschillende manieren in voor het verenigingsleven. Voor al zijn verdiensten werd hij tijdens de jaarlijkse lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.

13 uur geleden
Zwaaien naar de chauffeurs en bijrijders van de Truckersrit Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Afgelopen zaterdag trok de jaarlijkse Truckersrit opnieuw veel bekijks op Tholen. Onder een stralende zon reed een stoet van ongeveer negentig trucks over het eiland, terwijl langs de route enthousiast werd gezwaaid door jong en oud. Zowel in de cabines als langs de kant van de weg waren vooral veel blije gezichten te zien.

1 dag geleden
Zonnige eerste Roosevelt Fair: ‘Het dorp was hier echt aan toe’ [FOTOALBUM]

OUD-VOSSEMEER - Nadat enkele jaren geleden zowel de jaarlijkse rommelmarkt als de braderie wegvielen, dachten de creatievelingen van Hervormde Kerk Oud-Vossemeer maar één ding: dit kan zo niet langer. Het dorp herleefde zaterdagmiddag onder een stralende zon dan ook oude tijden tijdens de eerste editie van de Roosevelt Fair.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Richard en Anouska Wouts: ‘Als je in deze sector werkt, ben je altijd bezig’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

HOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Richard en Anouska Wouts, Wouts Groenprojecten Hoogerheide.

2 dagen geleden
Thoolse lezersfoto van de week is gemaakt door Wim Fase

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Fase die de spotlight mocht vangen.

3 dagen geleden
Nationaal Park Oosterschelde gaat alle flora en fauna in kaart brengen

THOLEN - Bruinvis, brokkelster, kluut, kanoet, gezaagde zee-eik, schelpkokerworm, gele hoornpapaver en zilte rus: in Nationaal Park Oosterschelde leven honderden verschillende planten en dieren. In het water, in de omliggende natuurgebieden en in de lucht. Van 9 tot en met 31 mei gaan inwoners en bezoekers op zoek naar zoveel mogelijk soorten planten en dieren tijdens de Nationale Parken Soorten Challenge.

4 dagen geleden