Sint-Annaland krijgt een escaperoom
SINT-ANNALAND - Momenteel wordt er hard gewerkt in de kelder van Streekmuseum De Meestoof. Vrijwilligers van het museum maken deze gereed voor de komst van een escaperoom. Het is een initiatief wat ontstaan is tijdens het project ’75 jaar vrijheid’ van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland.
"Het idee ontstond vorig jaar tijdens een overleg over de plannen voor de herdenking en viering van 75 jaar vrijheid”, vertelt Niels van Oudenaarde, voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Als potentiële locatie werd het museum aangewezen. Het idee zette Van Oudenaarde om naar een plan en besprak dit met zijn collega-bestuurslid Piet van Dijke. Van Dijke is tevens bestuurslid van Streekmuseum De Meestoof.
Doel
Een van de doelen in het plan is meer doelgroepen, waaronder jongeren en jongvolwassenen, op een interactieve manier in contact brengen met het museum en onze lokale geschiedenis.
Voor het ontwerp en de realisatie werd Maikel Goudzwaard van Uitjeinjouwstad.nl benaderd. Na een verkennend gesprek werd al snel duidelijk dat Maikel potentie zag om een escaperoom in De Meestoof te bouwen. ,,Geschiedenis verwerken in een escaperoom is altijd leuk. Nu zeker omdat het lokale geschiedenis is. En de ruimte is echt super gaaf, een ideale plek die meteen de juiste sfeer ademt voor een escaperoom!”, aldus Maikel. ,,We stellen graag de kelder van het museum hiervoor beschikbaar”, vult Piet van Dijke aan.
Tweede Wereldoorlog
In ieder geval wordt het verhaal van de drie Britse militairen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Sint-Annaland sneuvelden, verwerkt in de escaperoom. Verder verklappen de initiatiefnemers nog niet teveel. Na realisatie neemt het museum de verdere exploitatie voor haar rekening.
Aanvulling
Beide initiatiefnemers, Piet van Dijke en Niels van Oudenaarde, zijn het erover eens; "Het is geweldig dat dit in Stalland gerealiseerd wordt, een prachtige aanvulling voor het museum en een leuke manier om meerdere doelgroepen in contact te brengen met de geschiedenis van onze streek”.
Als alles volgens planning verloopt kan escaperoom ‘De gewelven van De Meestoof’ medio september open.[n]
Meer uit Tholen
THOLEN - Met de voorjaarsvakantie voor de deur heeft het team Jij op Tholen weer een programma voor kinderen en jongeren. De jeugd kan zich uitleven tijdens een potje bowlen, voetballen in het duister en op springkussens. Inschrijven is vanaf vanavond mogelijk, maar wees er snel bij want vol is vol.
11 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 13 in de Derde Klasse.
16 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De politie heeft gisteravond via Burgernet een waarschuwing verspreid voor oplichters die actief zijn in Bergen op Zoom en Tholen. Zij doen zich voor als agenten en proberen op die manier geld en andere bezittingen van inwoners buit te maken.
19 uur geledenSCHELLUINEN/SCHERPENISSE - Dominee L. Blok, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten, is op 14 januari in zijn woonplaats Schelluinen overleden. Hij werd 83 jaar. Blok stond tot op hoge leeftijd in de eredienst en leidde onder meer de bevestigingsdienst van zijn zoon in Scherpenisse.
1 dag geledenGRÔÔT PESÔÔT - Al wekenlang was onder de Vosmeerse jeugd de spanning voelbaar. Wie zouden de nieuwe jeugdprinses, jeugdnar, jeugdboer of jeugdpolitie worden en de komende Woaidaehen hand in hand lopen met Prins Leroy, Nar Silla, Boer Pot en Pliessie Witte? En of het zo zou moeten zijn: er waren precies elf aanmeldingen van Vosmeerse Luusjes. In uitzendingen van Luuze TV was te zien dat de hofhouding het dit jaar eerst zonder jeugdgevolg wilde proberen, maar dit bleek geen optie, zo blikt Prins Leroy terug.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Rijkswaterstaat begint vanavond met het verwijderen van roest op de Thoolse brug. Door de werkzaamheden is de brug tussen Halsteren en Tholen tien avonden en nachten dicht. Van 20.00 tot 06.00 uur is de hoofdrijbaan volledig afgesloten voor weggebruikers.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: bestuurslid Thana Kammeijer en vrijwilliger Saar van Keulen van Stichting Goed Ontmoet.
2 dagen geleden