Sint-Annaland krijgt een escaperoom
SINT-ANNALAND - Momenteel wordt er hard gewerkt in de kelder van Streekmuseum De Meestoof. Vrijwilligers van het museum maken deze gereed voor de komst van een escaperoom. Het is een initiatief wat ontstaan is tijdens het project ’75 jaar vrijheid’ van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland.
"Het idee ontstond vorig jaar tijdens een overleg over de plannen voor de herdenking en viering van 75 jaar vrijheid”, vertelt Niels van Oudenaarde, voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Als potentiële locatie werd het museum aangewezen. Het idee zette Van Oudenaarde om naar een plan en besprak dit met zijn collega-bestuurslid Piet van Dijke. Van Dijke is tevens bestuurslid van Streekmuseum De Meestoof.
Doel
Een van de doelen in het plan is meer doelgroepen, waaronder jongeren en jongvolwassenen, op een interactieve manier in contact brengen met het museum en onze lokale geschiedenis.
Voor het ontwerp en de realisatie werd Maikel Goudzwaard van Uitjeinjouwstad.nl benaderd. Na een verkennend gesprek werd al snel duidelijk dat Maikel potentie zag om een escaperoom in De Meestoof te bouwen. ,,Geschiedenis verwerken in een escaperoom is altijd leuk. Nu zeker omdat het lokale geschiedenis is. En de ruimte is echt super gaaf, een ideale plek die meteen de juiste sfeer ademt voor een escaperoom!”, aldus Maikel. ,,We stellen graag de kelder van het museum hiervoor beschikbaar”, vult Piet van Dijke aan.
Tweede Wereldoorlog
In ieder geval wordt het verhaal van de drie Britse militairen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Sint-Annaland sneuvelden, verwerkt in de escaperoom. Verder verklappen de initiatiefnemers nog niet teveel. Na realisatie neemt het museum de verdere exploitatie voor haar rekening.
Aanvulling
Beide initiatiefnemers, Piet van Dijke en Niels van Oudenaarde, zijn het erover eens; "Het is geweldig dat dit in Stalland gerealiseerd wordt, een prachtige aanvulling voor het museum en een leuke manier om meerdere doelgroepen in contact te brengen met de geschiedenis van onze streek”.
Als alles volgens planning verloopt kan escaperoom ‘De gewelven van De Meestoof’ medio september open.[n]
Meer uit Tholen
THOLEN - Geen waterleiding, stroom of riool, maar toch een volwaardig openbaar toilet. Aan de Oesterdam bij Tholen zijn donderdag de allereerste natuurtoiletten van Zeeland geopend. Dit gebeurde samen met MDL Fonds (Maag Darm Lever), die zich inzet voor meer natuurtoiletten in Nederland.
3 uur geledenZEELAND - Na een bloedhete periode met temperaturen ruim boven de 30 graden is het weer voorlopig een stuk aangenamer. Toch hoeven zonliefhebbers niet lang te treuren: volgens Weeronline neemt de kans op warm en zelfs tropisch zomerweer later in juli alweer toe.
19 uur geledenTHOLEN - Aan de Oesterputten is een nieuw calisthenicspark geopend, een openbare sportplek met toestellen waarop mensen kunnen trainen. Initiatiefnemer Joachim Wisse liep al jaren rond met het plan om zo'n voorziening naar Tholen te halen. "De ambitie is dat dit park uitgroeit tot meer dan alleen een sportvoorziening."
22 uur geledenTHOLEN - Martin van den Bovenkamp wordt per 1 september de nieuwe gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeente Tholen. Hij volgt Jan Fraanje op, die in september met pensioen gaat.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: hbo-verpleegkundige en OR-lid Angie Verdult van locatie Vissershaven.
2 dagen geledenZEELAND - Het KNMI geeft zondag code geel in verband met de aanhoudende hitte. De waarschuwing duurt tot halverwege de avond. Vannacht zal het gaan afkoelen.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geleden