Sint-Annaland krijgt een escaperoom
SINT-ANNALAND - Momenteel wordt er hard gewerkt in de kelder van Streekmuseum De Meestoof. Vrijwilligers van het museum maken deze gereed voor de komst van een escaperoom. Het is een initiatief wat ontstaan is tijdens het project ’75 jaar vrijheid’ van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland.
"Het idee ontstond vorig jaar tijdens een overleg over de plannen voor de herdenking en viering van 75 jaar vrijheid”, vertelt Niels van Oudenaarde, voorzitter van Dorpsgemeenschap Sint-Annaland. Als potentiële locatie werd het museum aangewezen. Het idee zette Van Oudenaarde om naar een plan en besprak dit met zijn collega-bestuurslid Piet van Dijke. Van Dijke is tevens bestuurslid van Streekmuseum De Meestoof.
Doel
Een van de doelen in het plan is meer doelgroepen, waaronder jongeren en jongvolwassenen, op een interactieve manier in contact brengen met het museum en onze lokale geschiedenis.
Voor het ontwerp en de realisatie werd Maikel Goudzwaard van Uitjeinjouwstad.nl benaderd. Na een verkennend gesprek werd al snel duidelijk dat Maikel potentie zag om een escaperoom in De Meestoof te bouwen. ,,Geschiedenis verwerken in een escaperoom is altijd leuk. Nu zeker omdat het lokale geschiedenis is. En de ruimte is echt super gaaf, een ideale plek die meteen de juiste sfeer ademt voor een escaperoom!”, aldus Maikel. ,,We stellen graag de kelder van het museum hiervoor beschikbaar”, vult Piet van Dijke aan.
Tweede Wereldoorlog
In ieder geval wordt het verhaal van de drie Britse militairen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in Sint-Annaland sneuvelden, verwerkt in de escaperoom. Verder verklappen de initiatiefnemers nog niet teveel. Na realisatie neemt het museum de verdere exploitatie voor haar rekening.
Aanvulling
Beide initiatiefnemers, Piet van Dijke en Niels van Oudenaarde, zijn het erover eens; "Het is geweldig dat dit in Stalland gerealiseerd wordt, een prachtige aanvulling voor het museum en een leuke manier om meerdere doelgroepen in contact te brengen met de geschiedenis van onze streek”.
Als alles volgens planning verloopt kan escaperoom ‘De gewelven van De Meestoof’ medio september open.[n]
Meer uit Tholen
SCHERPENISSE - Dit jaar schonk schilder Jaap de Jonge 34 kunstwerken aan de Kunstkamer met de mededeling: "Kijk maar wat je ermee doet." Het werd een verloting.
19 minuten geledenTHOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
14 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
17 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
20 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
23 uur geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
1 dag geledenTHOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.
1 dag geleden