
Sinner laat twee matchpoints onbenut en verliest van Altmaier
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is op Roland Garros niet verder gekomen dan de tweede ronde. De als achtste geplaatste Italiaan, een outsider voor de titel, liet tegen de Duitser Daniel Altmaier twee wedstrijdpunten onbenut en verloor in vijf sets. Het werd 6-7 (0) 7-6 (7) 1-6 7-6 (4) 7-5.
Na maar liefst 5 uur en 26 minuten maakte Altmaier het af met een ace. Hij benutte na een zenuwslopende fase pas zijn vijfde wedstrijdpunt. Na afloop kreeg de nummer 79 van de wereld een staande ovatie op het volgepakte Court Suzanne Lenglen, waarna de Duitser zijn tranen de vrije loop liet.
"Ik hou van het spelletje tennis", zei Altmaier (24) na de langste wedstrijd van het toernooi. "Ik weet niet of het historisch was, maar in ieder geval was het een wedstrijd om te herinneren. De emoties waren geweldig."
Sterke service
Sinner serveerde in de vierde set bij 5-4 voor de overwinning en was tot tweemaal toe één punt verwijderd van een plek in de derde ronde. Altmaier gaf zich echter niet gewonnen, wist met het nodige geluk een vijfde set af te dwingen en mocht bij 5-4 in de vijfde set ook serveren voor de wedstrijd.
Ook de Duitser verzuimde het af te maken en Sinner kwam op gelijke hoogte, tot groot genoegen van het uitzinnige publiek. De Italiaan speelde echter weer een slordige game en liet Altmaier nogmaals voor de wedstrijd serveren. Een game van meer dan 10 minuten volgde en Altmaier gaf een 40-0-voorsprong uit handen. Het ene na het andere matchpoint werd weggewerkt en de Duitser leek de zenuwen niet de baas te zijn. Hij besloot het duel echter met een sterke service, waarna Sinner een illusie armer afdroop.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Met de woensdag aangekondigde komst van Olav Kooij en de Belg Tim Merlier rekent de organisatie van de nieuwe Nederlandse rittenkoers NIBC Tour of Holland (14-19 oktober) op een aantal aantrekkelijke sprints. Op het hoofdkantoor van sponsor en naamgever NIBC in Den Haag werd het deelnemersveld toegelicht door koersdirecteur Roxane Knetemann.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
22 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
23 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
1 dag geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geleden