Sinner is blij met terugkeer en wilde loyaal zijn aan Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Jannik Sinner is blij dat hij zijn eerste wedstrijd sinds de finale van de Australian Open weer heeft gespeeld. De Italiaan, de man van dit moment in het mannentennis, heeft er nooit aan getwijfeld of hij naar Rotterdam zou komen.
"Ik keek er echt naar uit om weer in actie te komen, want dit is wat ik het liefst doe. Ik heb veel getraind hier en kwam hier vroeg om aan de banen te wennen", zei Sinner op de persconferentie na zijn 6-3 6-3-zege op Botic van de Zandschulp. "Hij is een geweldige en gevaarlijke speler met echte wapens. Ik ben blij dat ik door ben en donderdag moeten we weer aan de bak tegen Gaël Monfils, die hier twee keer heeft gewonnen en van de baan hier houdt."
Sinner beleefde tweeënhalve week geleden het hoogtepunt uit zijn loopbaan. In Melbourne veroverde hij zijn eerste grandslamtitel door in de finale de Rus Daniil Medvedev in vijf sets te verslaan. "Wat het meest speciale moment was sindsdien? Eigenlijk heb ik dat moment nog niet gehad, want ik heb mijn ouders nog niet gezien sinds de finale", bekende Sinner. "Ik kijk heel erg uit naar het moment dat ik er met hen bij kan stilstaan."
Ondanks de hectiek van de afgelopen weken heeft Sinner geen moment overwogen het ABN AMRO Open over te slaan. "Het is een kwestie van loyaal zijn aan het toernooi", aldus de nummer 4 van de wereld, die al als tiener een wildcard kreeg in Rotterdam. "Ze geloofden hier in mij toen ik 18 jaar oud was. Ik vind het leuk hier te spelen, ik hou van de mensen hier en het is een speciaal toernooi voor mijn carrière. Hopelijk kan ik hier opnieuw goed tennis laten zien."
Sinner neemt het donderdagavond om 19.30 uur op tegen de Fransman Monfils.
Meer uit Sport
LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
26 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
19 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
1 dag geleden