Simons verwacht zijn beste spel ook snel bij Oranje te spelen
ZEIST (ANP) - In de vorm van zijn leven bereidt Xavi Simons zich met het Nederlands elftal voor op het EK in Duitsland. "Het kan natuurlijk altijd beter", zegt de 21-jarige aanvaller vlak voor een training van Oranje in Zeist. "Maar ik denk dat dit wel mijn beste seizoen ooit was."
Simons leverde met acht treffers en dertien assists een grote bijdrage aan de vierde plaats in de Bundesliga van RB Leipzig, de club die hem huurde van Paris Saint-Germain. "De beslissing om daar te gaan spelen heeft zeker goed uitgepakt", vertelt hij. "Ik heb mezelf daar goed kunnen ontwikkelen. We speelden op een hoog niveau en met een enorme intensiteit. Daar ben ik een betere speler van geworden."
Simons voetbalde bij Leipzig vaak op zijn favoriete positie, met een vrije rol op de linkerflank. Misschien is dat wel de reden dat hij bij het Nederlands elftal vooralsnog lagere rapportcijfers scoort dan bij PSV en RB Leipzig. Want bondscoach Ronald Koeman laat Simons vaak vanaf de rechterkant zijn acties maken. Hij mag dan naar binnen trekken, zodat rechtsback Denzel Dumfries alle ruimte krijgt om richting de achterlijn te sprinten.
Eerste treffer
Wie Simons bij Oranje ziet voetballen, kijkt vaak naar een speler die zo graag wil laten zien wat hij kan dat hij zichzelf regelmatig voorbij loopt. Koeman ergerde zich in maart tijdens een oefeninterland met Schotland zo aan Simons dat hij hem na afloop van die oefeninterland niet spaarde in een persconferentie. "Hij moet gaan beseffen waar hij geen balverlies mag leiden", mopperde de bondscoach. "Ik heb daarna nog wel met hem gesproken", stelt Simons. "Maar die inhoud van dat gesprek blijft tussen ons."
Simons wacht na dertien interlands nog altijd op zijn eerste treffer voor Oranje, maar is het wel eerlijk om veel van hem te verwachten als hij niet op zijn favoriete positie mag spelen? "Natuurlijk moet het er hier ook uitkomen", zegt de voetballer die nog drie jaar bij Paris Saint-Germain onder contract staat, maar nog niet weet of hij daar volgend seizoen al gaat spelen. "Daar heb ik alle vertrouwen in. Het maakt me in die zin ook niet uit waar ik speel. Ik ben trots dat ik hier mag zijn. Ik voetbal waar de bondscoach dat wil. Ik moet mijn spel op verschillende posities kunnen spelen."
Over de kansen van Oranje op het EK is Simons positief. "We zijn niet de grote favoriet", beseft hij. "Maar we hebben een goede en uitgebalanceerde selectie, met ervaren en jonge jongens. Bovendien is het een toernooi. Dan weet je dat er van alles kan gebeuren. Positief is ook dat er waarschijnlijk veel fans naar Duitsland komen. We hebben ze ook nodig."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
33 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
42 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
15 uur geleden