Simons trefzeker voor RB Leipzig in bekerduel in Essen
ESSEN (ANP) - Xavi Simons heeft RB Leipzig met een doelpunt geholpen aan een zege in de eerste ronde van de Duitse beker. De Oranje-international bepaalde op bezoek bij Rot-Weiss Essen de eindstand op 4-1.
In Essen opende een andere Nederlander de score. De in Winschoten geboren Ramien Safi schoot na enkele minuten spelen met rechts binnen. De thuisploeg, die op het derde niveau uitkomt, zag vervolgens Benjamin Sesko en Loïs Openda voor rust en nieuweling Antonio Nusa en Simons na rust orde op zaken stellen.
Begin augustus werd bekend dat Simons door RB Leipzig een tweede seizoen wordt gehuurd van Paris Saint-Germain. Hij staat nog tot 2027 onder contract bij PSG.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. Dat heeft de voetballer via Instagram laten weten.
5 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
2 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz overwoog in de thuiswedstrijd tegen Club Brugge in de Champions League (1-2) niet om Filip Kostić vroegtijdig naar de kant te halen. De linksback had geen grip op de snelle rechtsbuiten Carlos Forbs, die vanuit de omschakeling drie grote kansen creëerde en het winnende doelpunt maakte.
9 uur geledenPRAAG/DORTMUND (ANP) - Arsenal heeft de derde zege geboekt in de leaguefase van de Champions League. De Engelse kampioen was met 2-1 te sterk bij Slavia Praag. Arsenal staat derde met 10 punten uit vier wedstrijden.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt heeft woensdag in Istanbul zijn laatste wedstrijd als coach van Fenerbahçe met 3-2 gewonnen van Liverpool FC. De 46-jarige oud-voetballer was interim-coach nadat İsmail Kartal vertrok als hoofdtrainer. Fener heeft inmiddels Emre Belözoğlu aangesteld als nieuwe hoofdtrainer.
14 uur geleden