Sigrid Kaag naar politierechter in strafzaak over doodsbedreiging
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Sigrid Kaag wil dinsdag hoogstpersoonlijk een strafzaak bij de politierechter in Den Haag bijwonen, waar een man terechtstaat die ervan wordt verdacht haar met de dood te hebben bedreigd. Kaag wil tijdens de zitting gebruikmaken van haar spreekrecht.
De komst van Kaag naar de rechtbank wordt bevestigd door haar woordvoerder. Ook de rechtbank zegt met haar komst rekening te houden. Tijdens de politierechterzitting staat een 43-jarige man terecht die niet alleen Kaag, maar ook demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge met de dood zou hebben bedreigd.
De man zou de dreigende teksten hebben geplaatst op Facebook, op de openbare Facebookgroep van D66 in Noord-Brabant en de Facebookpagina van De Jonge. "Bij deze geef ik u de melding dat ik voor vanavond 24.00 uur Sigrid Kaag ga aanvallen en zo ga verwonden dat ze of dood is, of nooit meer haar functie kan uitvoeren", zou de verdachte onder de profielnaam X op 30 september hebben geschreven.
Geen vaste woon- of verblijfplaats
Twee weken eerder zou de man Hugo de Jonge hebben bedreigd. "Vanaf morgen kunt u gerust elke seconde om u heen kijken. Ik betaal de eerste, tweede en ook de laatste kogel voor u! Ik zal er alles aan doen om dit Om dit Duits gedrag te stoppen. Heel Nederland knikt maar ja. Vanaf nu ben ik gestopt met knikken en onderneem ik actie!"
De in Spanje woonachtige man is vorig weekend aangehouden en afgelopen maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris, zegt zijn advocaat. Dat hij al snel terechtstaat zou ermee te maken kunnen hebben dat hij geen vaste woon- of verblijfplaats in Nederland heeft, oppert ze.
Rechtszaken over bedreigingen aan het adres van politici zijn er regelmatig, vooral in coronatijd, maar zelden maken de slachtoffers gebruik van hun spreekrecht. Deze week deed burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht nog aangifte vanwege een afbeelding op een muur waarop zij aan een galg hangt. Eerder deze week deed minister De Jonge ook aangifte van bedreiging na een tweet waarin werd gesuggereerd dat een galg voor hem klaarstond.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
13 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
16 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziƫnde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
17 uur geleden