Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sigrid Kaag naar politierechter in strafzaak over doodsbedreiging

Sigrid Kaag naar politierechter in strafzaak over doodsbedreiging

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Sigrid Kaag wil dinsdag hoogstpersoonlijk een strafzaak bij de politierechter in Den Haag bijwonen, waar een man terechtstaat die ervan wordt verdacht haar met de dood te hebben bedreigd. Kaag wil tijdens de zitting gebruikmaken van haar spreekrecht.

De komst van Kaag naar de rechtbank wordt bevestigd door haar woordvoerder. Ook de rechtbank zegt met haar komst rekening te houden. Tijdens de politierechterzitting staat een 43-jarige man terecht die niet alleen Kaag, maar ook demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge met de dood zou hebben bedreigd.

De man zou de dreigende teksten hebben geplaatst op Facebook, op de openbare Facebookgroep van D66 in Noord-Brabant en de Facebookpagina van De Jonge. "Bij deze geef ik u de melding dat ik voor vanavond 24.00 uur Sigrid Kaag ga aanvallen en zo ga verwonden dat ze of dood is, of nooit meer haar functie kan uitvoeren", zou de verdachte onder de profielnaam X op 30 september hebben geschreven.

Geen vaste woon- of verblijfplaats

Twee weken eerder zou de man Hugo de Jonge hebben bedreigd. "Vanaf morgen kunt u gerust elke seconde om u heen kijken. Ik betaal de eerste, tweede en ook de laatste kogel voor u! Ik zal er alles aan doen om dit Om dit Duits gedrag te stoppen. Heel Nederland knikt maar ja. Vanaf nu ben ik gestopt met knikken en onderneem ik actie!"

De in Spanje woonachtige man is vorig weekend aangehouden en afgelopen maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris, zegt zijn advocaat. Dat hij al snel terechtstaat zou ermee te maken kunnen hebben dat hij geen vaste woon- of verblijfplaats in Nederland heeft, oppert ze.

Rechtszaken over bedreigingen aan het adres van politici zijn er regelmatig, vooral in coronatijd, maar zelden maken de slachtoffers gebruik van hun spreekrecht. Deze week deed burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht nog aangifte vanwege een afbeelding op een muur waarop zij aan een galg hangt. Eerder deze week deed minister De Jonge ook aangifte van bedreiging na een tweet waarin werd gesuggereerd dat een galg voor hem klaarstond.

Meer uit Binnenland

Comité: draagvlak 4 en 5 mei ongewijzigd, meer angst voor AI

AMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.

5 minuten geleden
Nog veel vragen na steekincident Olympisch Stadion op Koningsdag

AMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.

12 minuten geleden
Natuurbrand in Limburgse Helden onder controle

HELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.

50 minuten geleden
Burgemeester Gorinchem verwacht goede opkomst bij herverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.

1 uur geleden
Weeronline: april was uitzonderlijk zonnig en vooral droog

HOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.

1 uur geleden
Grote natuurbrand in Limburgse Helden

HELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.

3 uur geleden
Eerste stembureau in Gorinchem open voor herstemming

GORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.

4 uur geleden