Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify gaat slimme lantaarnpalen aan New York leveren

Signify gaat slimme lantaarnpalen aan New York leveren

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse verlichtingsfabrikant Signify gaat slimme lantaarnpalen leveren aan een project in New York. De waarde van die opdracht is niet bekendgemaakt. Het doel van het project is ten minste de helft van de miljoen straatlampen in New York te vervangen voor duurzamere exemplaren. Burgemeester Andrew Cuomo begon het project twee jaar geleden.

Door de slimme techniek van Signify kunnen steden hun CO2-uitstoot en ecologische voetafdruk verkleinen. Al meer dan 50.000 LED-lampen zijn geïnstalleerd in de Amerikaanse stad. "Straatverlichtingssystemen zijn essentieel bij het ontwerpen van een slimme stad. Gemeenten kunnen geld besparen op hun energierekeningen en onderhoudskosten, dat ze vervolgens weer kunnen investeren in andere zaken", stelt Gil Quiniones, directeur van The New York Power Authority dat het project uitvoert.

Ook stelt Signify dat de stad veiliger kan worden door de slimme lampen. Zo kan een gemeente sensoren toevoegen aan de lampen, die geluid en trillingen meten. Vervolgens kan bepaald worden waar meer of minder lampen geïnstalleerd moeten worden, of waar in de stad geluiddempende maatregelen nodig zijn. Ook kan via de sensoren data gedeeld worden met de brandweer, ambulance of politie, zodat zij sneller ter plekke kunnen zijn bij een ongeval.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: woningmarkt koelt af door hogere hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.

5 uur geleden
Frans-Duits defensiebedrijf KNDS stelt beursgang uit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.

6 uur geleden
Wall Street sluit lager na toespraak nieuwe Fed-voorzitter

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.

6 uur geleden
Videoland krijgt rechten en programmering van Viaplay Nederland

ANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.

6 uur geleden
VS willen vrijhandelsverdrag met Canada en Mexico niet verlengen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.

8 uur geleden
Delen van geschrapte Duitse fregatten door Damen waren al klaar

GORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.

9 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: prijsstabiliteit blijft hoogste prioriteit

SINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.

10 uur geleden