Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify en Flow Traders onderuit op Damrak na kwartaalcijfers

Signify en Flow Traders onderuit op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify en beursintermediair Flow Traders gingen vrijdag hard onderuit op het Damrak na tegenvallende kwartaalberichten. Signify zag het herstel uit de coronacrisis aan kracht winnen, maar kampte met moeilijkheden in de leveringsketen, terwijl de kwartaalwinst van Flow Traders terugviel. De resultaten van fitnessketen Basic-Fit en fietsenfabrikant Accell werden wel goed ontvangen.

Signify was de grote verliezer bij de AEX-bedrijven en raakte 8 procent aan beurswaarde kwijt. De voormalige lampendivisie van Philips zag de omzet in het tweede kwartaal met bijna 10 procent groeien en slaagde er ook in de winstmarge wat op te krikken. Ondanks de problemen in de leveringsketen kijkt het bedrijf met vertrouwen uit naar de tweede jaarhelft en blijven de financiële verwachtingen voor het hele jaar staan.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 742,75 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 1044,95 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,6 procent. Londen steeg 0,7 procent na een sterker dan verwachte stijging van de Britse winkelverkopen in juni.

Basic-Fit

Staalconcern ArcelorMittal was de grootste stijger in de Amsterdamse hoofdindex met een winst van ruim 2 procent. Chipbedrijf ASMI volgde met een plus van 1,6 procent.

In de MidKap won Basic-Fit 0,6 procent. De omzet van de fitnessketen stond in de eerste jaarhelft flink onder druk als gevolg van de coronacrisis, maar het aantal abonnees nam wel toe na de heropening van de sportscholen. Flow Traders sloot de rij met een min van 5,1 procent. De beursintermediair, die profiteert van grote schommelingen op beurzen, zag de winst dalen en sprak van een "meer genormaliseerde" markt in het afgelopen kwartaal.

Accell

Bij de kleinere bedrijven won Accell ruim 2 procent. De fietsenfabrikant zag de resultaten in de eerste jaarhelft verder aantrekken, maar waarschuwde wel voor wereldwijde tekorten in de aanvoer van onderdelen. Handelsonderneming Amsterdam Commodities (Acomo) zag de omzet en winst stijgen in de eerste zes maanden van het jaar en werd beloond met een koerswinst van dik 5 procent. Technologiebedrijf Nedap, dat ook met cijfers kwam, klom 1,5 procent. In Londen dikte Vodafone ruim 2 procent aan. Het Britse telecomconcern boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht.

De euro was 1,1766 dollar waard, tegenover 1,1774 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 71,87 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 73,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

42 minuten geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

43 minuten geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

1 uur geleden
UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

2 uur geleden
Rapport: bijstandsgerechtigden komen lastiger aan het werk

UTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.

2 uur geleden
ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.

2 uur geleden
Fonds van miljardair Ackman wil Universal Music overnemen

NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.

3 uur geleden