Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Signify en Flow Traders onderuit op Damrak na kwartaalcijfers

Signify en Flow Traders onderuit op Damrak na kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify en beursintermediair Flow Traders gingen vrijdag hard onderuit op het Damrak na tegenvallende kwartaalberichten. Signify zag het herstel uit de coronacrisis aan kracht winnen, maar kampte met moeilijkheden in de leveringsketen, terwijl de kwartaalwinst van Flow Traders terugviel. De resultaten van fitnessketen Basic-Fit en fietsenfabrikant Accell werden wel goed ontvangen.

Signify was de grote verliezer bij de AEX-bedrijven en raakte 8 procent aan beurswaarde kwijt. De voormalige lampendivisie van Philips zag de omzet in het tweede kwartaal met bijna 10 procent groeien en slaagde er ook in de winstmarge wat op te krikken. Ondanks de problemen in de leveringsketen kijkt het bedrijf met vertrouwen uit naar de tweede jaarhelft en blijven de financiële verwachtingen voor het hele jaar staan.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent hoger op 742,75 punten. De MidKap klom 0,7 procent tot 1044,95 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen 0,6 procent. Londen steeg 0,7 procent na een sterker dan verwachte stijging van de Britse winkelverkopen in juni.

Basic-Fit

Staalconcern ArcelorMittal was de grootste stijger in de Amsterdamse hoofdindex met een winst van ruim 2 procent. Chipbedrijf ASMI volgde met een plus van 1,6 procent.

In de MidKap won Basic-Fit 0,6 procent. De omzet van de fitnessketen stond in de eerste jaarhelft flink onder druk als gevolg van de coronacrisis, maar het aantal abonnees nam wel toe na de heropening van de sportscholen. Flow Traders sloot de rij met een min van 5,1 procent. De beursintermediair, die profiteert van grote schommelingen op beurzen, zag de winst dalen en sprak van een "meer genormaliseerde" markt in het afgelopen kwartaal.

Accell

Bij de kleinere bedrijven won Accell ruim 2 procent. De fietsenfabrikant zag de resultaten in de eerste jaarhelft verder aantrekken, maar waarschuwde wel voor wereldwijde tekorten in de aanvoer van onderdelen. Handelsonderneming Amsterdam Commodities (Acomo) zag de omzet en winst stijgen in de eerste zes maanden van het jaar en werd beloond met een koerswinst van dik 5 procent. Technologiebedrijf Nedap, dat ook met cijfers kwam, klom 1,5 procent. In Londen dikte Vodafone ruim 2 procent aan. Het Britse telecomconcern boekte in het afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht.

De euro was 1,1766 dollar waard, tegenover 1,1774 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 71,87 dollar. Brentolie werd een fractie duurder op 73,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

3 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

3 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

6 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

6 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

8 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

9 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

11 uur geleden