Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siemens Energy verwacht verlies door problemen windturbines

Siemens Energy verwacht verlies door problemen windturbines

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energiebedrijf Siemens Energy verwacht dit boekjaar opnieuw een verlies te lijden. Dat komt vooral door de aanhoudende problemen bij zijn Spaanse windturbinedochter Siemens Gamesa. Dat bedrijf kampt met toeleveringsproblemen, kwaliteitsproblemen van zijn eigen producten, stijgende grondstofkosten en een toenemende regeldruk voor de installatie van windturbines op land.

Siemens Energy waarschuwde bij de publicatie van de voorlopige resultaten over het eerste kwartaal van het boekjaar 2023 dat het nettoverlies dit jaar rond het niveau van vorig jaar zal uitkomen. In het boekjaar 2022 leed het bedrijf een verlies van 647 miljoen euro. Het concern zou daarmee voor het vierde jaar op rij in de rode cijfers belanden.

Siemens Gamesa verklaarde dat het in het eerste kwartaal een voorlopig verlies voor rente en belastingen van ongeveer 760 miljoen euro heeft geleden. De turbinemaker kreeg onder meer een klap van 472 miljoen euro doordat er bij een evaluatie van de geïnstalleerde windturbines tekortkomingen werden ontdekt die resulteerden in hoger dan verwachte garantie- en onderhoudskosten.

Problemen

Siemens Energy nam afgelopen jaar de volledige controle over bij het Spaanse dochterbedrijf en heeft inmiddels een belang van 93 procent in handen. Vorig jaar verving Siemens Gamesa ook zijn topman na een reeks winstwaarschuwingen.

De verbeteringen die Siemens Energy zelf ziet bij zijn activiteiten op het gebied van gas, netwerktechnologie- en industrietransformatie werden volgens het bedrijf meer dan teniet gedaan door de aanhoudende problemen bij Siemens Gamesa. Siemens Energy haalde zelf eerder deze maand nog een contract van 4 miljard euro binnen om offshore windparken in de Noordzee aan te sluiten op het elektriciteitsnet van het Duitse vasteland.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

3 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

3 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

3 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

4 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

6 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

6 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

7 uur geleden