Siemens Energy verwacht verlies door problemen windturbines
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energiebedrijf Siemens Energy verwacht dit boekjaar opnieuw een verlies te lijden. Dat komt vooral door de aanhoudende problemen bij zijn Spaanse windturbinedochter Siemens Gamesa. Dat bedrijf kampt met toeleveringsproblemen, kwaliteitsproblemen van zijn eigen producten, stijgende grondstofkosten en een toenemende regeldruk voor de installatie van windturbines op land.
Siemens Energy waarschuwde bij de publicatie van de voorlopige resultaten over het eerste kwartaal van het boekjaar 2023 dat het nettoverlies dit jaar rond het niveau van vorig jaar zal uitkomen. In het boekjaar 2022 leed het bedrijf een verlies van 647 miljoen euro. Het concern zou daarmee voor het vierde jaar op rij in de rode cijfers belanden.
Siemens Gamesa verklaarde dat het in het eerste kwartaal een voorlopig verlies voor rente en belastingen van ongeveer 760 miljoen euro heeft geleden. De turbinemaker kreeg onder meer een klap van 472 miljoen euro doordat er bij een evaluatie van de geïnstalleerde windturbines tekortkomingen werden ontdekt die resulteerden in hoger dan verwachte garantie- en onderhoudskosten.
Problemen
Siemens Energy nam afgelopen jaar de volledige controle over bij het Spaanse dochterbedrijf en heeft inmiddels een belang van 93 procent in handen. Vorig jaar verving Siemens Gamesa ook zijn topman na een reeks winstwaarschuwingen.
De verbeteringen die Siemens Energy zelf ziet bij zijn activiteiten op het gebied van gas, netwerktechnologie- en industrietransformatie werden volgens het bedrijf meer dan teniet gedaan door de aanhoudende problemen bij Siemens Gamesa. Siemens Energy haalde zelf eerder deze maand nog een contract van 4 miljard euro binnen om offshore windparken in de Noordzee aan te sluiten op het elektriciteitsnet van het Duitse vasteland.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
4 uur geleden