Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siemens Energy verwacht verlies door problemen windturbines

Siemens Energy verwacht verlies door problemen windturbines

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse energiebedrijf Siemens Energy verwacht dit boekjaar opnieuw een verlies te lijden. Dat komt vooral door de aanhoudende problemen bij zijn Spaanse windturbinedochter Siemens Gamesa. Dat bedrijf kampt met toeleveringsproblemen, kwaliteitsproblemen van zijn eigen producten, stijgende grondstofkosten en een toenemende regeldruk voor de installatie van windturbines op land.

Siemens Energy waarschuwde bij de publicatie van de voorlopige resultaten over het eerste kwartaal van het boekjaar 2023 dat het nettoverlies dit jaar rond het niveau van vorig jaar zal uitkomen. In het boekjaar 2022 leed het bedrijf een verlies van 647 miljoen euro. Het concern zou daarmee voor het vierde jaar op rij in de rode cijfers belanden.

Siemens Gamesa verklaarde dat het in het eerste kwartaal een voorlopig verlies voor rente en belastingen van ongeveer 760 miljoen euro heeft geleden. De turbinemaker kreeg onder meer een klap van 472 miljoen euro doordat er bij een evaluatie van de geïnstalleerde windturbines tekortkomingen werden ontdekt die resulteerden in hoger dan verwachte garantie- en onderhoudskosten.

Problemen

Siemens Energy nam afgelopen jaar de volledige controle over bij het Spaanse dochterbedrijf en heeft inmiddels een belang van 93 procent in handen. Vorig jaar verving Siemens Gamesa ook zijn topman na een reeks winstwaarschuwingen.

De verbeteringen die Siemens Energy zelf ziet bij zijn activiteiten op het gebied van gas, netwerktechnologie- en industrietransformatie werden volgens het bedrijf meer dan teniet gedaan door de aanhoudende problemen bij Siemens Gamesa. Siemens Energy haalde zelf eerder deze maand nog een contract van 4 miljard euro binnen om offshore windparken in de Noordzee aan te sluiten op het elektriciteitsnet van het Duitse vasteland.

Meer uit Financieel

Schiphol waarschuwt voor lange rijen bij beveiligingscontrole

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden.

3 minuten geleden
ProRail: reputatieschade voor het land door acties bij havenspoor

UTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.

1 uur geleden
Elon Musk wil SpaceX 'binnenkort' naar beurs brengen

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.

1 uur geleden
IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen

DELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.

1 uur geleden
Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

2 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

2 uur geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

4 uur geleden