Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
Het onderzoek moet uitwijzen of StubHub klanten heeft misleid en consumentenrechten heeft geschonden, maakte procureur-generaal van Texas Ken Paxton bekend. In de staat werden WK-wedstrijden gespeeld in Houston en Arlington, bij Dallas, onder andere door het Nederlands elftal.
Paxton kondigde onlangs ook een onderzoek aan naar de FIFA. Dat draaide om de vraag of de sportorganisatie fans heeft misleid over de plek in het stadion waarvoor ze kaartjes hadden gekocht. Openbaar aanklagers in New York en New Jersey openden in mei ook een onderzoek naar de werkwijzen van de FIFA rondom de kaartverkoop.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/AFP/RTR) - Webwinkelconcern Amazon heeft de samenwerking met vrachtvlieger 21 Air voorlopig opgeschort. Dit is het bedrijf dat eigenaar is van het Amazon Prime Air-vliegtuig dat een week geleden in Miami van de landingsbaan schoot.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens en bedrijven moeten volgend jaar tientallen euro's meer betalen voor hun elektriciteits- en gasaansluitingen omdat netbeheerders veel moeten investeren in het versterken van het volle stroomnet. Volgens Netbeheer Nederland gaat dit onderdeel van de energierekening gemiddeld met ongeveer 20 procent omhoog. Voor huishoudens betekent dit volgens de brancheorganisatie dat ze gemiddeld zo'n 12 euro per maand extra kwijt zijn.
46 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen zijn maandagochtend weer omhooggegaan, na het stilleggen van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië na een aanval met drones. Daarnaast zijn gesprekken tussen de Golfstaten en Iran over de situatie in de Straat van Hormuz, die maandag in Oman plaats zouden vinden, uitgesteld.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil de beperkingen op de uitstoot van broeikasgassen door kolen- en gascentrales schrappen. Milieuagentschap EPA maakt de maatregel naar verwachting maandag bekend, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kosten in de transport- en logistieksector zijn flink gestegen door aanhoudende geopolitieke spanningen en verstoringen in de ketens, stelt ING Research. Onder meer de stijgende brandstofprijzen hebben gezorgd voor een kostenshock, stelt de bank. Omdat deze niet altijd volledig kunnen worden doorberekend zet het de winstgevendheid van bedrijven onder druk.
2 uur geledenDOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.
16 uur geledenYANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.
17 uur geleden