Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Siemens doet goede zaken met software fabrieksautomatisering

Siemens doet goede zaken met software fabrieksautomatisering

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse technologieconcern Siemens heeft in het afgelopen kwartaal goede zaken gedaan met de verkoop van software voor het automatiseren van fabrieksprocessen. Ook met de andere activiteiten zoals bijvoorbeeld de bouw van treinen en medische apparatuur werd meer geld verdiend door het concern uit München.

De omzet in het eind december afgesloten eerste kwartaal van het gebroken boekjaar ging met 17 procent omhoog naar 16,5 miljard euro vergeleken met een jaar eerder. Daarbij sprong de orderontvangst met 24 procent omhoog tot meer dan 24 miljard euro. Er werd een nettowinst behaald van 1,8 miljard euro, een vijfde meer dan een jaar daarvoor.

Het bedrijf heeft geen last gehad van grote productieverstoringen door de problemen in de wereldwijde logistieke ketens, hoewel er wel tekorten aan bepaalde componenten zijn, zei topman Roland Busch in een toelichting op de cijfers.

Bij het onderdeel Digital Industries, dat industriële software maakt, was een ordergroei met 73 procent te zien, met een omzetstijging van 15 procent. Ook is Siemens actief met slimme infrastructuur voor bedrijven. Bij de mobiliteitstak was er zelfs de hoogste orderontvangst in een kwartaal ooit, geholpen door een bestelling van 1,5 miljard euro voor hogesnelheidstreinen. Bij de tak voor medische apparatuur Siemens Healthineers klom de omzet met 31 procent, mede door de overname van het Amerikaanse Varian Medical Systems.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

2 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

2 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

13 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

14 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

15 uur geleden