Shorttrackster Schulting pakt ook EK-goud op 500 meter
DEBRECEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de EK shorttrack in Hongarije ook goud veroverd op de 500 meter. De 22-jarige Groningse pakte vanaf de beste startpositie meteen de kop en duldde daarna niemand meer naast zich. Achter de Italiaanse Martina Valcepina en de Poolse Natalia Maliszewska eindigde Lara van Ruijven, regerend wereldkampioene op deze afstand, als vierde.
Schulting verdedigt in Hongarije haar Europese titel allround. Ze won eerder op zaterdag goud op de 1500 meter. Haar voorsprong op de nummers twee Adrianna Fontana en haar landgenote Valcepina in het klassement na twee afstanden is groot: 68 om 21 punten.
Bij de mannen kon Itzhak de Laat net niet opnieuw op het podium eindigen. In de eindfase werd de Fries als nummer 3 nog voorbijgereden door de Rus Semen Elistratov. Het goud op de 500 meter was voor de Hongaar Shaolin Sandor Liu, die zijn broer Shaoang Liu op de sprint naar de finish versloeg. Eerder op zaterdag had De Laat op de 1500 meter nog verrassend EK-zilver veroverd, achter Shaoang Liu.
Klassement
In het klassement na twee afstanden leidt Shaoang Liu met 55 punten, gevolgd door titelhouder Shaolin Sandor Liu met 36 punten en De Laat op 29 punten.
Op zondag staan nog de 1000 meter en de superfinale over 3000 meter voor het individuele klassement op het programma.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
12 uur geleden