Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shorttrackster Schulting pakt ook EK-goud op 500 meter

Shorttrackster Schulting pakt ook EK-goud op 500 meter

DEBRECEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de EK shorttrack in Hongarije ook goud veroverd op de 500 meter. De 22-jarige Groningse pakte vanaf de beste startpositie meteen de kop en duldde daarna niemand meer naast zich. Achter de Italiaanse Martina Valcepina en de Poolse Natalia Maliszewska eindigde Lara van Ruijven, regerend wereldkampioene op deze afstand, als vierde.

Schulting verdedigt in Hongarije haar Europese titel allround. Ze won eerder op zaterdag goud op de 1500 meter. Haar voorsprong op de nummers twee Adrianna Fontana en haar landgenote Valcepina in het klassement na twee afstanden is groot: 68 om 21 punten.

Bij de mannen kon Itzhak de Laat net niet opnieuw op het podium eindigen. In de eindfase werd de Fries als nummer 3 nog voorbijgereden door de Rus Semen Elistratov. Het goud op de 500 meter was voor de Hongaar Shaolin Sandor Liu, die zijn broer Shaoang Liu op de sprint naar de finish versloeg. Eerder op zaterdag had De Laat op de 1500 meter nog verrassend EK-zilver veroverd, achter Shaoang Liu.

Klassement

In het klassement na twee afstanden leidt Shaoang Liu met 55 punten, gevolgd door titelhouder Shaolin Sandor Liu met 36 punten en De Laat op 29 punten.

Op zondag staan nog de 1000 meter en de superfinale over 3000 meter voor het individuele klassement op het programma.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

6 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

6 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

8 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

10 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

11 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

13 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden