Sheriff Florida verbiedt mondkapjes voor medewerkers en in bureau
MIAMI (ANP) - Een sheriff in de Amerikaanse staat Florida heeft zijn agenten verboden om mondkapjes te dragen. Het dragen van beschermende gezichtsbedekking tegen het coronavirus is ook voor bezoekers van zijn politiebureau verboden. Billy Woods, sheriff in Marion County, stelde zijn personeel dinsdag per email op de hoogte van het verbod.
"Als je dienst hebt/als een van mijn medewerkers aan de slag gaat, als je mijn bureau vertegenwoordigt, draag je geen mondkapje", schreef Woods aan zijn om en nabij 900 werknemers. De politiefunctionaris maakt uitzonderingen voor agenten die in gevangenissen, scholen en ziekenhuizen werken en voor gevallen waarin wordt vermoed dat iemand het nieuwe coronavirus onder de leden heeft.
Woods verwees ook naar de massale protesten tegen racisme en politiegeweld in de VS na de dood van de zwarte arrestant George Floyd, eind mei. "In het licht van de recente gebeurtenissen en gezien de wrok en / of haat tegen de politie in ons land vandaag", mogen bezoekers die het politiebureau binnenkomen geen mondkapje dragen, aldus sheriff Woods. "Om te zorgen voor duidelijke communicatie en voor identificatiedoeleinden."
De staat Florida, waar het dragen van een mondkapje niet verplicht is maar wel wordt aangeraden, is een van de brandhaarden van de corona-uitbraak in de Verenigde Staten. De zogenoemde Sunshine state meldde dinsdag nog zijn hoogste dagelijkse dodental tot nu toe. 276 waren toen in een etmaal overleden aan de gevolgen van corona. Woensdag werden er 212 doden gemeld.
In totaal zijn in de staat, waar veel gepensioneerden naartoe trekken, 8765 personen overleden aan de gevolgen van Covid-19. In de staat met 21 miljoen inwoners, zijn tot nu toe meer dan 550.000 mensen besmet geraakt.
De wetenschappelijke gemeenschap raadt het dragen van een masker aan als een belangrijk hulpmiddel om de verspreiding van de pandemie tegen te gaan. Veel Amerikanen zien een verplichting om een mondmasker te dragen echter als een beperking van hun persoonlijke vrijheid. Het mondkapje is zodoende onderwerp van politieke discussie geworden in de VS.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
24 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
34 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
4 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
5 uur geleden