Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell mag belang in Duitse raffinaderij verkopen van rechter

Shell mag belang in Duitse raffinaderij verkopen van rechter

DÜSSELDORF (ANP/RTR) - Shell mag zijn belang in de belangrijke olieraffinaderij in het Oost-Duitse Schwedt gewoon verkopen. De Russische eigenaar Rosneft was in opstand gekomen tegen de verkoop aan het Britse Prax, maar de rechtbank in Düsseldorf heeft het Russische olieconcern in het ongelijk gesteld.

Rosneft wilde niet dat het belang van 37,5 procent in handen zou komen van Prax, omdat het bang was dat dit een mogelijk eigen verkoopplan van de op drie na grootste raffinaderij van Duitsland in de toekomst dwars zou zitten. Rosneft heeft een belang van 54 procent in de aan de grens met Polen gelegen productielocatie.

Volgens de Duitse overheid is Rosneft ook daadwerkelijk van plan om de raffinaderij te verkopen. Berlijn heeft het toezicht op de locaties van het Russische concern in het land in 2022 overgenomen door de oorlog in Oekraïne. Ook overwoog Duitsland eerder om alle activiteiten van Rosneft te nationaliseren.

Volgens een bron van persbureau Reuters is Rosneft bezig de PCK-raffinaderij in Schwedt, die goed is voor de levering van 90 procent van de brandstof aan hoofdstad Berlijn, te verkopen aan investeerders uit Qatar. Investeerders uit dat land zijn al lang belangrijke geldschieters in de Duitse energiesector.

Meer uit Financieel

ING: iets meer nieuwe huizen opgeleverd in 2026 en 2027

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.

3 uur geleden
Wall Street sluit flink hoger door techrally en dalende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.

8 uur geleden
Democratische staten spannen zaak aan tegen Trump om heffingen

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.

9 uur geleden
Trump: oliemaatschappijen verdienen te veel aan hoge olieprijzen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.

9 uur geleden
Apple stapt naar de rechter om Britse eis over versleutelde data

LONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.

10 uur geleden
Europese beurzen winnen dankzij lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.

12 uur geleden
LTO: droogte en hitte bedreigen Nederlandse suikerbietenoogst

DEN HAAG (ANP) - De suikerbietenteelt in Nederland krijgt te maken met een "serieuze opbrengstenderving" als gevolg van de droogte en hitte. Dat zegt Evelien Drenth, sectorspecialist akkerbouw bij LTO Nederland.

12 uur geleden