Shell houdt prestaties gasdivisie op peil na daling gasprijzen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Energieconcern Shell verwacht dat de opbrengsten uit de handel in aardgas in de eerste drie maanden van dit jaar ongeveer even hoog liggen als in het slotkwartaal van 2022. In die periode droeg die divisie voor een groot deel bij aan een recordwinst over heel het boekjaar. Dat kwam onder andere doordat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne de gasprijzen de hoogte in hadden gestuwd, terwijl de prijzen nu veel lager zijn doordat de angst voor acute tekorten naar de achtergrond is verdwenen.
Shell zegt in zijn korte handelsupdate ook meer gas te hebben geproduceerd dan in het vierde kwartaal van vorig jaar. Dat kwam doordat Australische installaties voor vloeibaar gemaakt aardgas minder vaak stillagen. De verkoopactiviteiten, waar bijvoorbeeld tankstations onder vallen, boekten naar verwachting ook betere resultaten en de handel in chemicaliën en verwerkte producten ging "aanzienlijk" beter dan in het vierde kwartaal van 2022. Op 4 mei komt het Britse olie- en gasconcern met zijn definitieve kwartaalcijfers.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
9 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
10 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
11 uur geleden