Shell houdt prestaties gasdivisie op peil na daling gasprijzen
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Energieconcern Shell verwacht dat de opbrengsten uit de handel in aardgas in de eerste drie maanden van dit jaar ongeveer even hoog liggen als in het slotkwartaal van 2022. In die periode droeg die divisie voor een groot deel bij aan een recordwinst over heel het boekjaar. Dat kwam onder andere doordat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne de gasprijzen de hoogte in hadden gestuwd, terwijl de prijzen nu veel lager zijn doordat de angst voor acute tekorten naar de achtergrond is verdwenen.
Shell zegt in zijn korte handelsupdate ook meer gas te hebben geproduceerd dan in het vierde kwartaal van vorig jaar. Dat kwam doordat Australische installaties voor vloeibaar gemaakt aardgas minder vaak stillagen. De verkoopactiviteiten, waar bijvoorbeeld tankstations onder vallen, boekten naar verwachting ook betere resultaten en de handel in chemicaliën en verwerkte producten ging "aanzienlijk" beter dan in het vierde kwartaal van 2022. Op 4 mei komt het Britse olie- en gasconcern met zijn definitieve kwartaalcijfers.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).
1 uur geledenMONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
3 uur geleden