Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell hekkensluiter in licht hogere AEX

Shell hekkensluiter in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging dinsdag licht vooruit. Een flink koersverlies van olie- en gasconcern Shell hield de beurs in toom. Het aandeel DPA maakte daarentegen een koerssprong dankzij een overnamebod van investeerder Gilde op het detacheringsbedrijf. Elders in Europa lieten de aandelenmarkten overwegend kleine winsten zien, na het stevige herstel op maandag.

De hoofdindex op Beursplein 5 won rond het middaguur 0,2 procent tot 665,79 punten. Maandag dikte de beursgraadmeter ruim 2 procent aan. De MidKap daalde 0,2 procent tot 992,98 punten. De beurzen in Parijs en Londen stegen tot 0,5 procent. De DAX in Frankfurt won 0,3 procent. Door de lockdown in Duitsland daalden de winkelverkopen in de grootste economie van Europa in januari met 4,5 procent, na een afname van 9,1 procent in december.

Shell was hekkensluiter in de AEX met een verlies van 1,6 procent. Beleggers vrezen dat de druk binnen oliekartel OPEC is toegenomen om de productiebeperkingen terug te schroeven, gezien de forse opleving van de olieprijzen in de afgelopen weken. De OPEC vergadert donderdag over de olieproductie. Telecomconcern KPN en levensmiddelenbedrijf Unilever waren de koplopers met plussen tot 1,8 procent.

Air France-KLM

In de MidKap stonden bodemonderzoeker Fugro en luchtvaartcombinatie Air France-KLM onderaan met minnen tot 1,8 procent. Financieel dienstverlener Intertrust was de sterkste stijger met een winst van 1,3 procent.

DPA Group won 6,7 procent tot 1,69 euro. Gilde Equity Management heeft een bod gedaan op het bedrijf van 79,8 miljoen euro, ofwel 1,70 euro per aandeel. DPA-topman Arnold van Mameren zegt dat met de overname door Gilde de groeistrategie van het bedrijf versneld kan worden. Grootaandeelhouders van DPA hebben al aangegeven hun stukken aan te zullen bieden aan Gilde. Na afronding van de deal zal DPA van de beurs verdwijnen. CM.com klom 3 procent. Het Bredase technologiebedrijf neemt de ontwikkelaar van kassasystemen PayPlaza over voor 10 miljoen euro.

HelloFresh

In Londen steeg Taylor Wimpey 2 procent dankzij meevallende cijfers van de Britse huizenbouwer. HelloFresh zakte 3 procent in Frankfurt. Beleggers grepen de sterke resultaten van de Duitse bezorger van maaltijdboxen aan om winst te nemen. HelloFresh deed afgelopen jaar goede zaken door de coronacrisis en het laatste kwartaal van 2020 was het beste ooit voor het bedrijf.

De euro noteerde op 1,2021 dollar, tegen 1,2049 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 60,68 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 63,66 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-techbedrijf Palantir flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data voor bedrijven, het leger en veiligheidsdiensten, presteerde afgelopen kwartaal beter dan beleggers hadden verwacht.

7 minuten geleden
ING: lage waterstand Rijn remt groei Duitse economie

HAMBURG (ANP/RTR) - De lage waterstand gaat de Duitse economie minstens 0,3 procentpunt groei kosten dit jaar, verwacht ING-econoom Carsten Brzeski. Volgens de econoom was het bruto binnenlands product dit jaar op weg naar een groei van 0,8 procentpunt. "Dit is een flinke domper", zegt Brzeski.

30 minuten geleden
Vol koopzegelboekje Albert Heijn duurt voortaan twee keer zo lang

ZAANDAM (ANP) - Klanten van Albert Heijn gaan er twee keer zo lang over doen om hun spaarboekje met koopzegels vol te krijgen. Vanaf 7 september ontvangen klanten voortaan een koopzegel per 2 euro aan boodschappen, waar dat nu een koopzegel per 1 euro is.

1 uur geleden
Groei McDonald's onder druk door zuinigere consument

CHICAGO (ANP) - McDonald's heeft voor het tweede kwartaal op rij minder groei doorgemaakt. Volgens persbureau Bloomberg is dit een teken dat consumenten zuiniger aan doen, nu ze meer geld kwijt zijn aan bijvoorbeeld brandstof. Dit speelt vooral in de Verenigde Staten, maar ook in de rest van de wereld groeide McDonald's minder hard.

1 uur geleden
Brazilië zet in op palmolie voor 'groene' vliegtuigbrandstof

SÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - In Brazilië werken meer dan tweehonderd onderzoekers aan de ontwikkeling van 'groene' vliegtuigbrandstof uit de olierijke vruchten van een palmsoort. Biotechnologen, agronomen en automatiseringsexperts staan aan de basis van het project van 3 miljard dollar. Daarbij wordt de vrij onbekende macaúba-palm aangeplant op een uitgestrekt gebied in de Braziliaanse deelstaat Minas Gerais, ten noorden van São Paulo.

2 uur geleden
Opnieuw meer betalende abonnees voor Spotify

STOCKHOLM (ANP) - Spotify heeft in het tweede kwartaal van 2026 opnieuw meer gebruikers en betalende abonnees getrokken. Dat komt naar voren uit de dinsdag gepubliceerde halfjaarcijfers van het bedrijf. De Zweedse muziekstreamingdienst zag mede daardoor ook zijn omzet verder toenemen.

2 uur geleden
Topman onlinebank Revolut aangeklaagd in VK rond koop superjacht

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de onlinebank Revolut is verwikkeld geraakt in een rechtszaak in het Verenigd Koninkrijk. Nik Storonsky wordt door een jachtmakelaarskantoor beschuldigd van het ontduiken van 17,5 miljoen euro aan commissie bij de aankoop van een superjacht. Het jacht werd door de Braziliaanse voormalig eigenaar gewaardeerd op 350 miljoen euro.

2 uur geleden