Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell gaat twee windparken op zee bouwen met ScottishPower

Shell gaat twee windparken op zee bouwen met ScottishPower

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell gaat samen met de Schotse energieleverancier ScottishPower twee op zee drijvende windparken bouwen. Dat zullen de eerste grootschalige worden in Britse wateren. De windparken komen voor de oostkust van Schotland te liggen en moeten in de toekomst genoeg stroom opwekken om 6 miljoen huishoudens van elektriciteit te voorzien.

Drijvende windparken zijn geschikt voor gebruik in diepere wateren, waar het niet mogelijk is om vaste funderingen te plaatsen. De techniek heeft zich volgens Shell en ScottishPower al bewezen, maar zou nog niet eerder op zo'n grote schaal zijn toegepast als nu gaat gebeuren in Schotse wateren.

De nieuwe windparken, waarvoor Shell en ScottishPower de aanbesteding hebben gewonnen, heten MarramWind en CampionWind en moeten in totaal 5 gigawatt aan energie gaan opwekken. Het is nog niet bekend wanneer de projecten gereed moeten zijn. De twee ondernemingen melden dat de plannen voor de ontwikkeling zijn gestart maar dat de definitieve investeringsbeslissingen nog niet zijn genomen. Ze hebben samen al voor 2 gigawatt aan windparken op zee gebouwd en hebben nog eens 11 gigawatt in ontwikkeling.

De nieuwe projecten moeten een bijdrage leveren aan het verlagen van de CO2-uitstoot van het Verenigd Koninkrijk. "Hernieuwbare elektriciteit zal een steeds belangrijkere rol spelen in onze strategie", zegt Wael Sawan in een toelichting, die bij Shell verantwoordelijk is voor het project. "We gaan meer koolstofarme producten en diensten bieden die klanten nodig hebben op hun weg naar netto nul uitstoot."

Meer uit Financieel

AEX-index sluit lager door flinke verliezen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag lager gesloten, vooral door zware verliezen van de chipbedrijven. ASMI, Besi en ASML verloren tot 6,7 procent. Daarnaast kijken beleggers naar de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is afgelopen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd niet in gesprek te zijn met Iran en daar ook geen plannen voor te hebben.

29 minuten geleden
Jumbo haalt La Place-producten op termijn uit de schappen

VEGHEL (ANP) - Jumbo gaat "op middellange termijn" stoppen met het verkopen van La Place-producten in zijn winkels. Dat bevestigt een woordvoerder van de supermarktketen na berichtgeving door vakblad Distrifood. In Jumbo-winkels zijn enkele tientallen producten van La Place te koop, waaronder koffiebonen, slagroom, worstenbroodjes en luxer broodbeleg zoals pastrami en truffelsalami.

53 minuten geleden
Tuinders Delfland blij met versoepeling, droogte nog niet voorbij

ZOETERMEER (ANP) - Glastuinders zijn blij dat ze in het kustgebied tussen Den Haag en Rotterdam tijdelijk weer oppervlaktewater kunnen gebruiken. Het Hoogheemraadschap Delfland heeft het onttrekkingsverbod maandag voor drie avonden en nachten deze week versoepeld. Maar hoewel het is gaan regenen, lijken de droogteproblemen voor de sector nog niet voorbij.

1 uur geleden
Klarna daalt fors op Wall Street, chipbedrijven onder druk

NEW YORK (ANP) - Klarna stond dinsdag bij de dalers op de beurzen in New York. De achterafbetaaldienst maakte de resultaten bekend en kwam met een omzetwaarschuwing. Het Zweedse bedrijf rekent nu op een jaaromzet van 4,1 miljard tot 4,2 miljard dollar, waar eerder nog van 4,3 miljard werd uitgegaan. Kort na opening van de markt noteerde Klarna bijna 20 procent lager.

2 uur geleden
Betaaldienst Klarna somberder over belangrijke Duitse markt

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft zijn financiële verwachtingen verlaagd vanwege ongunstige wisselkoersen en tegenvallende volumes in Duitsland. Beleggers op Wall Street zijn hier flink van geschrokken. De bekende Buy Now, Pay Later-dienst ging dinsdag in de vroege handel in New York meer dan 19 procent onderuit.

2 uur geleden
Havenarbeiders in Duitsland staken om loonconflict

HAMBURG (ANP/DPA) - Havenarbeiders in zes Duitse havens hebben het werk neergelegd uit onvrede over het loonbod van hun werkgevers. Dat raakt onder andere de drie grootste havens van Duitsland.

3 uur geleden
Flitshandelaar Optiver koopt energiespecialist Northpool

AMSTERDAM (ANP) - Flitshandelaar Optiver neemt een meerderheidsbelang in Northpool, een in Leiden gevestigde energiehandelaar. Voor Optiver is de overname een belangrijke stap bij het uitbreiden van zijn activiteiten naar de energiemarkten, zegt topman Jan Boomaars.

4 uur geleden