Zeeuwse havens geraakt door stakingen in België
GENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
Het is niet duidelijk hoeveel schepen met Terneuzen en Vlissingen als bestemming moeten wachten. Wel kan de woordvoerder melden dat op zee zeven schepen wachten om de haven van Gent te bereiken. Ook wachten er zeven schepen om de haven bij de Belgische stad te verlaten.
In België begon maandag een driedaagse reeks stakingen. Daardoor ligt onder andere het werk bij de verkeerscentrale van het agentschap Maritieme Dienstverlening en Kust in Zeebrugge tot woensdagochtend 7.30 uur stil. Ook is er een staking bij de redediensten, die loodsen per boot naar schepen brengen.
Dat raakt de scheepvaart richting de Westerschelde ook, omdat loodsen en de verkeerscentrale nodig zijn om een belangrijke route richting de Zeeuwse havens te bevaren. De staking treft waarschijnlijk vooral grotere, diepstekende zeevaartschepen, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Die kunnen namelijk niet zo gemakkelijk een andere route nemen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
19 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
7 uur geleden