Shell enige eigenaar windpark voor kust Egmond na deal Vattenfall
DEN HAAG (ANP) - Olie- en gasbedrijf Shell is de enige eigenaar geworden van het windmolenpark Egmond aan Zee, voor de kust van Noord-Holland. Het bedrijf was al voor de helft eigenaar, de andere helft was van de Zweedse energieleverancier Vattenfall. Hoeveel Shell voor het deel van Vattenfall heeft betaald is niet bekendgemaakt.
Shell laat weten door de overname van het windpark ervaring op te kunnen doen met het laten draaien van zo'n park "in een dynamische energiemarkt". Het olie- en gasconcern heeft eerder al aangegeven, behalve deels te willen vergroenen, ook meer in te willen zetten op de handel in energie.
Het windpark Egmond aan Zee was het eerste in Nederland met een capaciteit van meer dan 100 megawatt. Het bestaat uit 36 windturbines die gezamenlijk genoeg stroom opwekken voor meer dan 100.000 huishoudens.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Warsh is ingezworen als het nieuwe hoofd van de Federal Reserve, de Amerikaanse centrale bank. President Donald Trump benadrukte bij de ceremonie dat de nieuwe Fed-voorzitter "volledig onafhankelijk" is in zijn nieuwe functie. Daarmee leek Trump de financiƫle markten gerust te willen stellen, aangezien hij als president veel kritiek heeft gehad op het Fed-beleid van de terugtredende Fed-baas Jerome Powell.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd het slotrecord van een dag eerder weer aangescherpt. Volgens analisten stemde hoop op het einde van de Iran-oorlog beleggers positief. Net als eerder deze week waren de chipbedrijven de grote winnaars.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
5 uur geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variƫteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
7 uur geleden