Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shearer en Henry als eersten in Hall of Fame van Premier League

Shearer en Henry als eersten in Hall of Fame van Premier League

LONDEN (ANP) - Alan Shearer en Thierry Henry zijn als eerste voetballers opgenomen in de nieuwe Hall of Fame van de Premier League. De Engelse en Franse spits maakten samen 435 doelpunten in de Premier League, die in 1992 werd geïntroduceerd als hoogste afdeling van de Engelse voetbalpiramide. Shearer veroverde drie keer de Gouden Schoen als topscorer van de Premier League, Henry vier keer.

Shearer en Henry krijgen binnenkort in de Hall of Fame gezelschap van zes andere oud-spelers. De 23 kandidaten worden maandagavond gepresenteerd, het publiek en een panel van experts bepalen welke zes worden gekozen. De fans kunnen tot en met 2 mei hun stem uitbrengen.

Shearer (50) is met 260 treffers de topscorer aller tijden van de Premier League. De spits werd in 1995 met Blackburn Rovers kampioen en speelde ook jaren voor Newcastle United. Shearer is de enige voetballer die voor twee clubs meer dan honderd doelpunten maakte in de Engelse topcompetitie.

Henry (43) speelde tussen 1999 en 2007 in de Premier League voor Arsenal. Hij keerde in 2012 nog even terug bij de 'Gunners' en maakte in totaal 175 competitietreffers. De aanvaller vierde met Arsenal twee landstitels (2002 en 2004). Henry vormde in die jaren een succesvol aanvalsduo met Dennis Bergkamp.

Meer uit Voetbal

Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

1 uur geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

1 uur geleden
Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

4 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

4 uur geleden
Voetbalsters Ajax verslaan PSV in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).

6 uur geleden
Ierse voetbalbond wil dat Israël door UEFA wordt geschorst

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.

7 uur geleden
De Ligt redt in blessuretijd punt voor Manchester United

LONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).

7 uur geleden