
SGP organiseert debat over genderdiversiteit: 'Zorgvuldigheid en bewogenheid is nodig'
SINT-MAARTENSDIJK - De SGP organiseert op 3 maart een thema-avond over genderdiversiteit. Tijdens dit debat zijn er diverse sprekers: historicus Bart Spruyt, predikant Dr. Maarten Klaassen en een arts. “De discussie wordt veelal vermeden, maar de SGP wil het erover hebben.”
“Bij alle maatschappelijke ontwikkelingen speelt de laatste jaren ook de genderdiscussie een grote rol”, aldus de SGP. “Genderdiversiteit houdt de gemoederen bezig en over de genderneutrale benadering door de regering bestaat toenemende onvrede en onbegrip. Aandacht aan dit onderwerp geven wordt steeds lastiger door ‘het gepolariseerde debat’. Daardoor wordt de discussie veelal vermeden, de SGP wil het er graag over hebben”, aldus de partij.
Daarom organiseert de SGP op 3 maart een thema-avond in gemeenschapscentrum Haestinge in Sint Maartensdijk. Het debat gaat om 19.30 uur van start, de inloop start om 19.15 uur.
“Het is duidelijk dat er oog moet zijn voor transgenders en interseksuele personen”, aldus de partij. “Dit vraagt zorgvuldigheid en bewogenheid voor deze groep. Diverse sprekers, waaronder Bart Spruyt (historicus, publicist en docent), dr. Maarten Klaassen (predikant en lector stichting Bijbels Beraad m/v) en een arts gaan vanuit verschillende achtergronden in op het thema.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De voorzieningenrechter heeft het besluit van burgemeester Marleen Sijbers om een woning in Tholen drie maanden te sluiten, voorlopig geschorst. De sluiting was ingesteld omdat er softdrugs en attributen voor handel in de woning waren aangetroffen. Volgens de rechter is de burgemeester niet duidelijk genoeg ingegaan op de noodzaak en evenwichtigheid van de maatregel.
4 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Van 23 tot en met 31 augustus vond bij TV De Ruucstoppelen het Gouverneur Open plaats. Een toernooi op actuele rating, waarbij er gespeeld werd in de herendubbel, damesdubbel en gemengd dubbel.
9 uur geledenSINT-ANNALAND - Speeltuinvereniging Vrij en Blij opent op zaterdag 13 september in Sint-Annaland haar poorten voor een dag vol plezier. Van 10.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom aan de Schoolstraat 17 om te klimmen, draaien en genieten van lekkernijen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De identiteit van de vrouw die donderdagochtend dood aangetroffen werd in het water aan de Boulevard in Sint-Annaland is bekend. Het gaat om een 60-jarige vrouw uit Duitsland.
1 dag geledenTHOLEN - Automobilisten keken onlangs raar op toen een oudere man op zijn scootmobiel de Nieuwe Postweg (N286) bij Tholen opdraaide en de topsnelheid van zijn voertuig leek uit te proberen. Het opvallende tafereel richting de Tholensebrug werd vastgelegd op video en zorgt voor vele reacties op TikTok.
1 dag geledenTHOLEN - Met een pianoconcert sluit het pianoduo Eline de Gast en Liselotte van Tol op zaterdag 13 september de reeks Stadhuisconcerten af. Tijdens Open Monumentendag brengen zij een programma op de historische Feurich-vleugel in de Vierschaar van het Oude Stadhuis.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Komende vrijdag om 23.00 uur start vanuit de Vestetuin in Tholen een gezamenlijke nachtelijke fietstocht naar de Grote Markt in Bergen op Zoom. Met deze actie wordt aandacht gevraagd voor een fundamenteel recht: vrouwen en meisjes moeten zich altijd veilig kunnen verplaatsen, ook in het donker.
2 dagen geleden