SGP organiseert debat over genderdiversiteit: 'Zorgvuldigheid en bewogenheid is nodig'
SINT-MAARTENSDIJK - De SGP organiseert op 3 maart een thema-avond over genderdiversiteit. Tijdens dit debat zijn er diverse sprekers: historicus Bart Spruyt, predikant Dr. Maarten Klaassen en een arts. “De discussie wordt veelal vermeden, maar de SGP wil het erover hebben.”
“Bij alle maatschappelijke ontwikkelingen speelt de laatste jaren ook de genderdiscussie een grote rol”, aldus de SGP. “Genderdiversiteit houdt de gemoederen bezig en over de genderneutrale benadering door de regering bestaat toenemende onvrede en onbegrip. Aandacht aan dit onderwerp geven wordt steeds lastiger door ‘het gepolariseerde debat’. Daardoor wordt de discussie veelal vermeden, de SGP wil het er graag over hebben”, aldus de partij.
Daarom organiseert de SGP op 3 maart een thema-avond in gemeenschapscentrum Haestinge in Sint Maartensdijk. Het debat gaat om 19.30 uur van start, de inloop start om 19.15 uur.
“Het is duidelijk dat er oog moet zijn voor transgenders en interseksuele personen”, aldus de partij. “Dit vraagt zorgvuldigheid en bewogenheid voor deze groep. Diverse sprekers, waaronder Bart Spruyt (historicus, publicist en docent), dr. Maarten Klaassen (predikant en lector stichting Bijbels Beraad m/v) en een arts gaan vanuit verschillende achtergronden in op het thema.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Dit weekend is het weer zover: de zomertijd gaat in. Twee keer per jaar verzetten we de tijd. Het zorgt regelmatig voor verwarring, want wanneer gaat de klok nu vooruit en wanneer gaat de klok achteruit? Het goede nieuws is dat er gelukkig handige ezelsbruggetjes voor zijn. Het slechte nieuws is dat we dit weekend een uurtje minder kunnen slapen. Althans, dat wordt vaak gezegd als de klok een uur vooruit gaat.
19 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Smerdiek krijgt er een bijzondere wandelroute bij. Op dinsdag 31 maart om 14.30 uur wordt op de Markt bij de waterpomp het Hazenpad officieel geopend. De opening wordt verricht door auteur Jeroen Windmeijer. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn.
23 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.
1 dag geledenTHOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.
2 dagen geledenTHOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.
2 dagen geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.
2 dagen geleden