SGP organiseert debat over genderdiversiteit: 'Zorgvuldigheid en bewogenheid is nodig'
SINT-MAARTENSDIJK - De SGP organiseert op 3 maart een thema-avond over genderdiversiteit. Tijdens dit debat zijn er diverse sprekers: historicus Bart Spruyt, predikant Dr. Maarten Klaassen en een arts. “De discussie wordt veelal vermeden, maar de SGP wil het erover hebben.”
“Bij alle maatschappelijke ontwikkelingen speelt de laatste jaren ook de genderdiscussie een grote rol”, aldus de SGP. “Genderdiversiteit houdt de gemoederen bezig en over de genderneutrale benadering door de regering bestaat toenemende onvrede en onbegrip. Aandacht aan dit onderwerp geven wordt steeds lastiger door ‘het gepolariseerde debat’. Daardoor wordt de discussie veelal vermeden, de SGP wil het er graag over hebben”, aldus de partij.
Daarom organiseert de SGP op 3 maart een thema-avond in gemeenschapscentrum Haestinge in Sint Maartensdijk. Het debat gaat om 19.30 uur van start, de inloop start om 19.15 uur.
“Het is duidelijk dat er oog moet zijn voor transgenders en interseksuele personen”, aldus de partij. “Dit vraagt zorgvuldigheid en bewogenheid voor deze groep. Diverse sprekers, waaronder Bart Spruyt (historicus, publicist en docent), dr. Maarten Klaassen (predikant en lector stichting Bijbels Beraad m/v) en een arts gaan vanuit verschillende achtergronden in op het thema.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Tholen veranderde afgelopen week in een wit winterwonderland. Overal in stad en dorpen was ruimte voor sneeuwpret, maar de gladheid en hevige sneeuwval hadden ook gevolgen voor verkeer, bijeenkomsten en het openbaar vervoer. Vooral woensdag vroeg het winterse weer om extra oplettendheid.
12 uur geledenTHOLEN - Stel je voor: een boom in je voortuin die schaduw, frisse lucht en een mooiere straat brengt én dat ook nog helemaal gratis. De gemeente Tholen start vandaag met de actie 'Gratis boom in de voortuin'. Inwoners die binnen de bebouwde kom wonen en een voortuin hebben, kunnen zich tot 26 januari aanmelden voor één of twee gratis bomen. In totaal zijn er 250 bomen beschikbaar.
15 uur geledenSINT-ANNALAND - Zorgcoöperatie Anna Zorgt heeft afgelopen donderdag tijdens de nieuwjaarsreceptie een herinneringsbordje ontvangen van de gemeente Tholen. Dit gebeurde ter ere van de nominatie voor het Appeltje van Oranje in 2025. Daarnaast werd de verlenging van het contract voor het Dorpsloket ondertekend.
18 uur geledenPOORTVLIET - Op de eerste schooldag van 2026 is op obs De Eevliet in Poortvliet een bijzonder moment gevierd. Niet alleen de start van een nieuw schooljaar, maar ook het begin van een nieuw hoofdstuk voor de school.
20 uur geledenTHOLEN - Forum voor Democratie staat in maart voor het eerst op het stembiljet bij de gemeenteraadsverkiezingen op Tholen. De partij maakt binnenkort bekend wie er op de kandidatenlijst komen te staan.
2 dagen geledenWEST-BRABANT- Het KNMI geeft nog heel het weekend code geel af voor West-Brabant. Er wordt gewaarschuwd voor plaatselijke gladheid door sneeuw(resten) en bevriezing van natte wegen. Dit is verraderlijk omdat deze gladheid moeilijk te zien is. Vanaf woensdagavond is code geel al van kracht in West-Brabant. Voor die tijd zorgde het winterse weer voor meer overlast en was er sprake van code oranje.
2 dagen geledenTHOLEN - Op 5 januari kunnen scholen zich weer inschrijven voor de Groene Revolutie Schoolpleinen. Dit jaar kunnen acht Zeeuwse scholen dankzij deze regeling hun grijze schoolplein omtoveren tot een groene, natuurrijke leeromgeving. Alle basisscholen in Zeeland kunnen zich inschrijven tot en met zondag 8 maart 2026.
2 dagen geleden