Sfeer op braderie Sint-Annaland zat er, mede door Foligroup Hoogerheide, goed in
SINT-ANNALAND - De sfeer op de braderie in Sint-Annaland zat er, mede door Foligroup uit Hoogerheide, goed in. Foligroup is een samba slagwerkgroep. Zij kwamen deze middag muziek brengen op de braderie. Ben is de leider van de groep.
“Foligroup betekent eigenlijk vanuit het Afrikaans; ‘er is geen beweging zonder ritme’. Dat proberen wij dan ook uit te dragen door overal een leuk stukje muziek van te maken. Er zijn ritmes die standaard zijn in samba muziek, dat zijn vaste ritmes. Daarnaast schrijf ik de nummers zelf.” Ben verklaart: “Ik probeer wel altijd mijn eigen draai eraan te geven. Er zijn ook nummers die ik volledig uit het niets heb geschreven, maar wel altijd passend in deze muziekstijl.”
De groep oefent anderhalf uur per week om te kunnen spelen op evenementen zoals deze braderie. Wat Foligroup zo bijzonder maakt, is dat het een groep is waarbij iedereen kan en mag aansluiten. Ook als je denkt dat je geen muziekinstrument kan spelen of vanwege financiële tekorten niet bij regulieren lessen kan aansluiten. Maar ook voor mensen die niet het eerste jaar alleen maar muzieknoten willen leren: “Bij ons kan iedereen meedoen en je kan gelijk vanaf de eerste dag meespelen. Iedereen is welkom bij ons: Als je tot 4 kan tellen, kan je meespelen”. Dat ze een hechte groep zijn kun je goed merken, ze doen het echt samen. Een soort familie noemen sommige bandleden het ook wel. Iedereen is erg enthousiast om te mogen spelen op de braderie. “We doen dit echt voor de lol en dat werpt zijn vrucht af.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.
6 uur geledenTHOLEN - Verloopt je paspoort of ID-kaart binnenkort en heb je plannen om op reis te gaan? Wacht dan niet te lang met het aanvragen van een nieuw exemplaar. De gemeente Tholen waarschuwt dit jaar opnieuw voor extra drukte en roept inwoners op om niet te wachten tot het laatste moment.
12 uur geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Adri en Anita Sebrechts van Sebregts Mode.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.
2 dagen geledenTHOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.
2 dagen geleden