Sfeer op braderie Sint-Annaland zat er, mede door Foligroup Hoogerheide, goed in
SINT-ANNALAND - De sfeer op de braderie in Sint-Annaland zat er, mede door Foligroup uit Hoogerheide, goed in. Foligroup is een samba slagwerkgroep. Zij kwamen deze middag muziek brengen op de braderie. Ben is de leider van de groep.
“Foligroup betekent eigenlijk vanuit het Afrikaans; ‘er is geen beweging zonder ritme’. Dat proberen wij dan ook uit te dragen door overal een leuk stukje muziek van te maken. Er zijn ritmes die standaard zijn in samba muziek, dat zijn vaste ritmes. Daarnaast schrijf ik de nummers zelf.” Ben verklaart: “Ik probeer wel altijd mijn eigen draai eraan te geven. Er zijn ook nummers die ik volledig uit het niets heb geschreven, maar wel altijd passend in deze muziekstijl.”
De groep oefent anderhalf uur per week om te kunnen spelen op evenementen zoals deze braderie. Wat Foligroup zo bijzonder maakt, is dat het een groep is waarbij iedereen kan en mag aansluiten. Ook als je denkt dat je geen muziekinstrument kan spelen of vanwege financiële tekorten niet bij regulieren lessen kan aansluiten. Maar ook voor mensen die niet het eerste jaar alleen maar muzieknoten willen leren: “Bij ons kan iedereen meedoen en je kan gelijk vanaf de eerste dag meespelen. Iedereen is welkom bij ons: Als je tot 4 kan tellen, kan je meespelen”. Dat ze een hechte groep zijn kun je goed merken, ze doen het echt samen. Een soort familie noemen sommige bandleden het ook wel. Iedereen is erg enthousiast om te mogen spelen op de braderie. “We doen dit echt voor de lol en dat werpt zijn vrucht af.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Na de hertellingen van de stemmen zijn geen verschuivingen opgetreden in de zetelverdeling. De ChristenUnie krijgt de laatste restzetel, ten koste van Algemeen Belang Tholen (ABT) en het CDA. Het verschil tussen de drie partijen bedroeg minder dan tien stemmen. Donderdag wordt de uitslag definitief vastgesteld tijdens de zitting van het centraal stembureau.
1 uur geledenTHOLEN - "Een instrument en een monument waar je niet enkel naar kan en mag kijken, maar vooral naar moet luisteren." Zo omschrijft burgemeester Marleen Sijbers het bijna twee decennia oude Van Dam-orgel. Na een renovatie van ruim anderhalf jaar was vrijdagavond het moment dat de vernieuwde klanken mochten klinken in de imposante Onze Lieve Vrouwekerk. In de volle kerk genoten de aanwezigen ademloos van het eerste concert op het orgel. Aan Cees van der Poel, die niet enkel als orgeladviseur bij het proces betrokken was maar ook een bekwaam muzikant is, de eer om het eerste concert op het vernieuwde orgel te spelen.
5 uur geleden[Advertorial] - De verkoop van het nieuwbouwproject Thuis aan de Kreek in Sint-Philipsland start op woensdag 25 maart. Belangstellenden zijn die avond tussen 19.00 en 21.00 uur welkom tijdens een vrije inloop in Dorpshuis De Wimpel. Aanmelden vooraf is niet nodig.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT- Op haar X-account waarschuwt de politie voor oplichters die momenteel actief zijn. Zij sturen mailtjes naar burgers met daarin een link. In het mailtje staat dat er gedreigd wordt met juridische stappen wanneer de ontvanger niet op de link klikt. "Zo'n mail ontvangen? Meld het de Fraudehelpdesk", aldus de politie.
1 dag geleden[Advertorial] - Dit jaar vier ik een bijzonder jubileum: het 20-jarig bestaan van Cadeaushop Sint-Annaland.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Onder een stralende zon hebben vrijwilligers afgelopen zaterdag meegeholpen met de schoonmaakactie De Schone Schelde. Chris Koopman begeleidde de groep.
2 dagen geleden