Sevilla vervangt Bilbao, Dublin valt af als speelstad EK voetbal
NYON (ANP) - De Spaanse stad Sevilla vervangt Bilbao als speelstad van het EK voetbal. Dublin valt af, waardoor het EK nu in elf landen wordt gespeeld. Het bestuur van de Europese voetbalbond UEFA besloot de vier wedstrijden die in de Ierse hoofdstad gespeeld zouden worden te verplaatsen naar Sint-Petersburg en Londen.
De Russische stad huisvest nu drie extra wedstrijden en in totaal zeven. Londen krijgt er één duel bij en komt op acht EK-duels, waaronder de halve finales en de finale. Vier wedstrijden van het EK worden gespeeld in Amsterdam. De KNVB hoopt minimaal 12.000 toeschouwers te kunnen ontvangen in de Johan Cruijff ArenA.
De UEFA wilde begin deze maand van de beoogde twaalf gastlanden horen hoeveel toeschouwers ze komende zomer naar verwachting kunnen ontvangen in hun stadions. Acht van de twaalf, waaronder Nederland met Amsterdam, dienden voor de deadline hun plannen in. Rome, dat op 11 juni de openingswedstrijd van het EK huisvest, maakte enkele dagen na de deadline ook bekend dat ongeveer een kwart van het Stadio Olimpico gevuld mag worden. München kreeg vlak voor de UEFA-vergadering van vrijdag van de deelstaat Beieren te horen dat het minimaal 14.500 voetbalfans mag ontvangen in de Allianz Arena.
Sint-Petersburg
Bilbao en Dublin konden de benodigde garanties niet geven aan de UEFA. De Spaanse bond vond een alternatief in eigen land. Het La Cartuja-stadion in Sevilla neemt de drie groepswedstrijden van Spanje in poule E en een duel uit de achtste finales over van Bilbao. Het stadion biedt normaal gesproken plaats aan 60.000 toeschouwers, bij het EK mag zo'n 30 procent van de capaciteit worden gebruikt.
De drie andere duels uit groep E zouden in Dublin worden gespeeld, maar die gaan nu naar Sint-Petersburg. Ierland wist zich niet te kwalificeren voor het EK en de autoriteiten wilden vanwege de situatie met het coronavirus niet de garantie geven dat er toeschouwers naar binnen zouden kunnen. Dublin zou ook één wedstrijd uit de achtste finales huisvesten, dat duel wordt nu op Wembley in Londen gespeeld.
"We hebben ijverig samengewerkt met de nationale bonden en lokale autoriteiten om een veilige en feestelijke omgeving te garanderen bij de wedstrijden", zei UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin. "Ik ben erg blij dat we toeschouwers kunnen verwelkomen bij alle wedstrijden, om het voetbal in het hele continent te vieren."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil na zijn voetballoopbaan geen coach, maar clubeigenaar worden. Dat vertelde de 38-jarige Argentijnse voetballegende in een interview met de Argentijnse streamingzender Luzu TV.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
4 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
7 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
19 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
19 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
21 uur geleden