Servië volgt Hongarije met plaatsing voor EK voetbal
LESKOVAC (ANP) - Servië heeft zich na een 2-2-gelijkspel tegen Bulgarije geplaatst voor het EK voetbal van volgend jaar in Duitsland. De Serviërs kwamen vroeg op 1-0, maar maakten het vervolgens spannend door twee tegentreffers te incasseren. In de slotfase zorgde Srdjan Babic op aangeven van oud-Ajacied Dusan Tadic voor de gelijkmaker.
Montenegro moet daardoor hopen op plaatsing via de play-offs. De Montenegrijnen moesten, om zich direct te plaatsen, zelf winnen van het al geplaatste Hongarije en hopen op een nederlaag van Servië. De ploeg van trainer Miodrag Radulovich kwam in Boedapest nog wel op voorsprong. Liverpool-speler Dominik Szoboszlai bezorgde Hongarije echter de overwinning met treffers in de 67e en 68e minuut. Adam Nagy maakte in blessuretijd de 3-1.
Hongarije is groepswinnaar met 18 punten, gevolgd door Servië met 14 punten. Litouwen en Bulgarije waren al uitgeschakeld.
Servië deed in 2000 voor het laatst mee aan een EK, als onderdeel van Joegoslavië. Als zelfstandig land speelde Servië nog geen enkel Europees eindtoernooi. Op het afgelopen WK in Qatar waren de Serviërs er wel bij.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
2 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
4 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
4 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
7 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
9 uur geleden