Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Servië promoveert in Nations League met winst op Noorwegen

Servië promoveert in Nations League met winst op Noorwegen

OSLO (ANP) - De Servische voetballers hebben promotie naar de hoogste divisie van de Nations League afgedwongen. De ploeg van aanvoerder Dusan Tadic (Ajax) won in Oslo met 2-0 van Noorwegen, dankzij doelpunten van Dusan Vlahovic en Aleksandar Mitrovic.

Noorwegen en Servië stonden na vijf wedstrijden beide op 10 punten. De Noren hadden voor eigen publiek aan een gelijkspel genoeg om te promoveren, omdat ze eerder in Belgrado met 1-0 hadden gewonnen van de Serviërs. Het ging in het Ullevaal-stadion echter mis voor de ploeg van Nations League-topscorer Erling Haaland. Vlahovic, de spits van Juventus, zette Servië kort voor rust op aangeven van zijn clubgenoot Filip Kostic (ex-FC Groningen) op voorsprong. Aan het begin van de tweede helft verdubbelde Mitrovic de voorsprong met zijn zesde treffer in deze Nations League, waarmee hij op gelijke hoogte kwam met Haaland.

Zweden kwam in Solna niet verder dan 1-1 tegen Slovenië en degradeerde daardoor naar de C-divisie. Benjamin Sesko zette de Slovenen op voorsprong met een prachtige volley, die deed denken aan het doelpunt van Marco van Basten in de EK-finale van 1988. Emil Forsberg bracht Zweden op gelijke hoogte, maar de Scandinaviërs slaagden er niet in de zege te pakken die nodig was om degradatie te ontlopen.

Net als Servië, speelt ook Schotland bij de volgende editie van de Nations League op het hoogste niveau. De Schotten hielden Oekraïne in Krakau op 0-0 en bleven dat land daardoor 2 punten voor. Israël en Bosnië-Herzegovina verzekerden zich eerder al van promotie naar de A-divisie.

Meer uit Voetbal

Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

23 minuten geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

2 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

2 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

3 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

8 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

14 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

15 uur geleden