Servië promoveert in Nations League met winst op Noorwegen
OSLO (ANP) - De Servische voetballers hebben promotie naar de hoogste divisie van de Nations League afgedwongen. De ploeg van aanvoerder Dusan Tadic (Ajax) won in Oslo met 2-0 van Noorwegen, dankzij doelpunten van Dusan Vlahovic en Aleksandar Mitrovic.
Noorwegen en Servië stonden na vijf wedstrijden beide op 10 punten. De Noren hadden voor eigen publiek aan een gelijkspel genoeg om te promoveren, omdat ze eerder in Belgrado met 1-0 hadden gewonnen van de Serviërs. Het ging in het Ullevaal-stadion echter mis voor de ploeg van Nations League-topscorer Erling Haaland. Vlahovic, de spits van Juventus, zette Servië kort voor rust op aangeven van zijn clubgenoot Filip Kostic (ex-FC Groningen) op voorsprong. Aan het begin van de tweede helft verdubbelde Mitrovic de voorsprong met zijn zesde treffer in deze Nations League, waarmee hij op gelijke hoogte kwam met Haaland.
Zweden kwam in Solna niet verder dan 1-1 tegen Slovenië en degradeerde daardoor naar de C-divisie. Benjamin Sesko zette de Slovenen op voorsprong met een prachtige volley, die deed denken aan het doelpunt van Marco van Basten in de EK-finale van 1988. Emil Forsberg bracht Zweden op gelijke hoogte, maar de Scandinaviërs slaagden er niet in de zege te pakken die nodig was om degradatie te ontlopen.
Net als Servië, speelt ook Schotland bij de volgende editie van de Nations League op het hoogste niveau. De Schotten hielden Oekraïne in Krakau op 0-0 en bleven dat land daardoor 2 punten voor. Israël en Bosnië-Herzegovina verzekerden zich eerder al van promotie naar de A-divisie.
Meer uit Voetbal
CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
3 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Pawel Bochniewicz verlaat sc Heerenveen en keert terug naar Polen. De 29-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Górnik Zabrze, de huidige nummer 2 van de hoogste Poolse competitie.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."
5 uur geleden