Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Servië promoveert in Nations League met winst op Noorwegen

Servië promoveert in Nations League met winst op Noorwegen

OSLO (ANP) - De Servische voetballers hebben promotie naar de hoogste divisie van de Nations League afgedwongen. De ploeg van aanvoerder Dusan Tadic (Ajax) won in Oslo met 2-0 van Noorwegen, dankzij doelpunten van Dusan Vlahovic en Aleksandar Mitrovic.

Noorwegen en Servië stonden na vijf wedstrijden beide op 10 punten. De Noren hadden voor eigen publiek aan een gelijkspel genoeg om te promoveren, omdat ze eerder in Belgrado met 1-0 hadden gewonnen van de Serviërs. Het ging in het Ullevaal-stadion echter mis voor de ploeg van Nations League-topscorer Erling Haaland. Vlahovic, de spits van Juventus, zette Servië kort voor rust op aangeven van zijn clubgenoot Filip Kostic (ex-FC Groningen) op voorsprong. Aan het begin van de tweede helft verdubbelde Mitrovic de voorsprong met zijn zesde treffer in deze Nations League, waarmee hij op gelijke hoogte kwam met Haaland.

Zweden kwam in Solna niet verder dan 1-1 tegen Slovenië en degradeerde daardoor naar de C-divisie. Benjamin Sesko zette de Slovenen op voorsprong met een prachtige volley, die deed denken aan het doelpunt van Marco van Basten in de EK-finale van 1988. Emil Forsberg bracht Zweden op gelijke hoogte, maar de Scandinaviërs slaagden er niet in de zege te pakken die nodig was om degradatie te ontlopen.

Net als Servië, speelt ook Schotland bij de volgende editie van de Nations League op het hoogste niveau. De Schotten hielden Oekraïne in Krakau op 0-0 en bleven dat land daardoor 2 punten voor. Israël en Bosnië-Herzegovina verzekerden zich eerder al van promotie naar de A-divisie.

Meer uit Voetbal

Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

1 uur geleden
Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

8 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

17 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

17 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

18 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

18 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

20 uur geleden