
Serviceclubs slaan handen ineen voor nieuwe bus voedselbank
GOES - Het lijkt een kwestie van tijd totdat Voedselbank De Bevelanden een nieuwe bus heeft waarmee ze pakketten kan wegbrengen en boodschappen ophalen.
De gezamenlijke serviceclubs zetten zich daarvoor in en hopen op medewerking van het publiek en ondernemers. “De voedselbank doet ontzettend goed werk, maar niemand wil er terecht komen. Het is jammer dat er zoiets moet zijn”, zegt Adrie van Peene van HP Assurantiën over de instelling aan de Middelburgsestraat in Goes.
Fonds
Toen hij hoorde dat ze een nieuwe bus nodig hadden, kwam hij in actie. Hij vulde een aanvraag in voor 10.000 euro bij het Voordebuurtfonds. Het fonds, een samenwerking van de Regiobank en het Oranje Fonds, zegde dit onlangs toe. Daarnaast waren de serviceclubs Rotary, Inner Wheel, Junior Kamer, Lions, Kiwanis en Soroptimisten al eerder in actie gekomen. Zij hebben dit jaar met zijn allen 20.000 euro ingezameld. “Zo doen we met zijn allen wat tegen armoede en voedselverspilling.”
Crowdfunding
Er is echter nog 10.000 euro nodig om de bus, die is voorzien van een koelsysteem, te kopen. Het laatste restant hopen de initiatiefnemers via crowdfunding bij elkaar te krijgen. Ze hebben zichzelf daarvoor tot 22 januari gegeven. Een bedrag storten kan op www.voordebuurtfonds.nl/vbdb. Voorzitter Dorith van Ewijk van Voedselbank De Bevelanden is ontzettend blij met de breed gedragen actie. “Heel veel mensen zijn heel fanatiek bezig. Dat is fantastisch. We hebben echt een nieuwe bus nodig. Deze is elf jaar oud en de koeling is niet helemaal meer in orde.” Hoewel nog een flink bedrag nodig is, is Van Ewijk ervan overtuigd dat het goed komt. “Ik merk dat ontzettend veel mensen de voedselbank een warm hart toedragen. We worden al het hele jaar verwend met geweldige acties.”
Meer uit Reimerswaal
REIMERSWAAL - De jaarlijkse dorpskermissen in de gemeente Reimerswaal zijn voor veel inwoners vaste prik. Toch is het organiseren ervan niet zonder uitdagingen. Kermisondernemer Frank Vale, die sinds vier jaar in opdracht van de gemeente de organisatie verzorgt, luidt de noodklok. Volgens hem zijn de kosten nauwelijks nog te dragen. De gemeente erkent dat er knelpunten zijn, maar ziet de situatie anders en benadrukt dat er aandacht voor blijft.
2 dagen geledenRILLAND - Op maandag 30 juni organiseert Zorggroep Ter Weel, samen met de gemeente Reimerswaal, een gezellige scootmobieltocht.
2 dagen geledenYERSEKE - Bij een aanrijding tussen twee personenauto's is dinsdag aan het begin van de avond iemand gewond geraakt. De beide voertuigen raakten flink beschadigd.De auto's kwamen rond 18.00 uur met elkaar in botsing nabij de kruising van de Olzendedijk en de Zanddijk. Eén van de voertuigen belandde half in de berm, de ander kwam op het wegdek tot stilstand.Een rapid responder van de ambulancedienst heeft één persoon nagekeken maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. De beide auto's raakten dusdanig beschadigd dat ze door een bergingsbedrijf moesten worden afgesleept.De weg was vanwege het ongeluk enige tijd gestremd.
2 dagen geledenWEMELDINGE - Van 6 t/m 13 juli vindt het 23e CapsNobel Wemeldinge Open tennistoernooi plaats bij tennisclub 't Swaecke - Paardeweegje 2 in Wemeldinge.
2 dagen geledenKLOETINGE - Deze zomerserie speelt het orkest in een iets kleinere samenstelling een romantisch programma om op een mooie zomeravond bij weg te dromen. 21 Juni 20.00 uur in de Geerteskerk in Kloetinge.
3 dagen geledenRILLAND - De brandweer van Rilland en Sint-Annaland is maandagochtend ingezet voor een flinke bermbrand langs de Grensweg bij Rilland.
3 dagen geledenKAPELLE - Op de kruising van de Vroonlandseweg en de Cederlaan is maandagavond een scooterbestuurder gewond geraakt bij een verkeersongeval.
3 dagen geleden