Serena Williams wint in New York nu wel van Sakkari
NEW YORK (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft zich bij de US Open in New York moeizaam geplaatst voor de kwartfinales. De 38-jarige Amerikaanse had heel wat te stellen met de dertien jaar jongere Griekse Maria Sakkari. Na 2 uur en 27 minuten serveerde de zesvoudige kampioene het duel uit: 6-3 6-7 (6) 6-3.
Williams had in de eerste set aan een break in de zesde game voldoende voor de winst. De tweede set ging lange tijd gelijk op. Bij een stand van 6-5 liet Sakkari op de service van Williams eerst nog twee setpunten liggen. In de tiebreak benutte ze uiteindelijk haar vijfde setpunt.
In de derde set nam Sakkari een snelle voorsprong van 2-0, maar Williams knokte terug. In de achtste game leverde de Griekse opnieuw haar service in waarna de als derde geplaatste routinier de winst veiligstelde op haar tweede wedstrijdpunt.
24e grandslamtitel
Williams aast in New York op haar 24e grandslamtitel. Daarmee zou ze het record evenaren van de Australische tennislegende Margaret Court. Tegen Sakkari had ze nog wat goed te maken. Bij het toernooi van Cincinnati, dat eind vorige maand op Flushing Meadows werd gehouden vanwege de coronacrisis, versloeg de nummer 22 van de wereld Williams in de derde ronde in drie sets.
Williams won haar laatste major in 2017 in Melbourne. Daarna werd ze moeder. Sinds haar terugkeer in het WTA-circuit haalde ze vier keer de finale van een grandslam. Haar 24e triomf laat echter nog steeds op zich wachten.
Williams speelt in de kwartfinales tegen de winnares van het duel tussen de Française Alizé Cornet en de Bulgaarse Tsvetana Pironkova.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.
1 uur geledenWILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
21 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
23 uur geleden