
SER-voorzitter Putters: mensen moeten meer uren werken
HILVERSUM (ANP) - Om de arbeidsmarkt weer in beweging te krijgen, moet het aantrekkelijker worden gemaakt voor mensen om meer uren te draaien, zegt Kim Putters, voorzitter van de Sociaal-Economische Raad, in tv-programma WNL Op Zondag.
"Er zijn mensen die in deeltijd werken en best meer uren willen werken, maar dat loont te weinig", aldus Putters. Zeker voor mensen met middeninkomens in ons land - daar zitten ook veel deeltijdwerkers tussen - is dit niet aantrekkelijk, bijvoorbeeld omdat ze dan een toeslag kwijtraken.
De voorzitter stelt dat als mensen publieke voorzieningen belangrijk vinden, zoals kwalitatief goede zorg en onderwijs, "we daar met z'n allen wat voor over moeten hebben". Putters wijst daarbij op de vergrijzende bevolking. "Dat betekent dat we wat meer moeten gaan werken in de toekomst. Als we de welvaart in ons land op peil willen houden dan moeten we ook met z'n allen de schouders eronder zetten", vervolgt hij.
Slimmer organiseren
Putters vindt ook dat het eenvoudiger zou moeten worden voor ouderen om zich te laten om- of bijscholen. Daardoor zijn ze langer inzetbaar en kunnen ze makkelijker een overstap maken naar een andere baan.
Daarnaast moet volgens hem de administratieve lastendruk aangepakt worden. Dat kan door het werk "slimmer te organiseren" en daarmee de werkdruk beheersbaar te maken. "Maar we zeggen tegelijkertijd ook: de krapte op de arbeidsmarkt wordt daarmee niet opgelost."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.
1 uur geledenMUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is verder gezakt op de ranglijst van aantrekkelijkste landen voor buitenlandse investeringen in Europa, meldt accountants- en adviesorganisatie EY op basis van een jaarlijks onderzoek. "Waar ons land tot 2017 steevast tot de top 5 behoorde, is Nederland nu gezakt naar de tiende plaats, achter landen als België, Spanje en Polen."
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Meer uitzendkrachten leggen het werk neer bij distributiecentra van Albert Heijn. De stakingen breiden zich uit naar een distributiecentrum in Zwolle en bij AH Online in Oosterhout, meldt vakbond FNV. Daarmee wordt nu op vier plekken gestaakt.
1 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten roepen de politiek op om iets te doen tegen de dure boodschappen. Uit onderzoek van de Consumentenbond kwam dinsdag naar voren dat consumenten over de grens vaak voordeliger uit zijn dan in Nederland. De supermarkten merken op dat prijsverschillen mede worden veroorzaakt door hogere belastingen en andere regels in Nederland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) stelt dat consumenten extra bescherming nodig hebben door de opkomst van afbetaalapps waarbij je achteraf kunt betalen, ook wel bekend als 'buy now, pay later'. Deze worden steeds populairder, maar leiden ook tot veel betalingsproblemen.
3 uur geleden