Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Seniorenvereniging Vosmeer e.o. viert 70ste verjaardag

Seniorenvereniging Vosmeer e.o. viert 70ste verjaardag

OUD-VOSSEMEER - Het was afgelopen zaterdag feest bij Seniorenvereniging Vosmeer en omstreken. De vereniging vierde haar 70-jarige bestaan groots met een onder andere een heerlijk buffet en een muzikaal optreden van The Dutch Vocals uit Volendam.

Oud-Vossemeer- Eigenlijk bestond de vereniging op 8 december 2021 70 jaar maar door de toen geldende Coronamaatregelen was er helaas geen plaats voor een feestje. Dat werd daarom afgelopen zaterdag dubbel en dwars ingehaald. Maar liefst 120 leden genoten van de muziek, een gezellige middag en een heerlijk buffet in de Vossenkuil.

320 leden

De Vereniging bestaande uit een vijfkoppig bestuur kent 320 leden en organiseert van alles voor ouderen op het eiland Tholen. Zo organiseren zij onder andere gezellige bingo’s, fietstochten en modeshows. Maar helpen zij ook met rijbewijskeuringen, maaltijdbezorgingen van Tafeltje Dekje en bieden hun hulp aan bij het zorg en serviceloket. Kortom de vereniging biedt ouderen van het eiland op veel vlakken ondersteuning.

Extra zorg voor ouderen

Het bestuur bestaande uit Jos Hommel, Leen Oostdijk, Leo Hartman, Tonny Oostdijk-Istha en Nellie Verbiest-Havermans en talloze vrijwilligers zorgen extra goed voor de ouderen. Bij opname in het ziekenhuis worden leden verwent met een fruitmand en ook met Sinterklaas en Kerst ontvangen de leden een presentje. Noem de naam SVV e.o. en al snel zal je naam Jos Hommel horen. Jos wil graag benadrukken dat er veel meer mensen achter SVV staan. “Ieder bestuurslid en iedere vrijwilliger is even belangrijk. We streven allemaal hetzelfde doel na, extra zorg voor de ouderen”.

70 jaar SVV op schrift

Burgemeester Marleen Sijbers was ook op de middag aanwezig evenals de heer Oving van Kern met Pit. Tijdens de pauze overhandigde Hommel hen zijn boek. In het boek neemt Jos de lezer mee in 70 jaar SVV e.o. “Het is een samenvatting van 70 jaar notulen met leuke en minder leuke verhalen. Ik ben hierbij gecoacht door de heer Oving dus het is fijn dat hij aanwezig kon zijn. Kern met Pit ondersteunt lokale buurtprojecten. Eénmaal per jaar wordt er ook nog eens een prijs van €3000,- toegekend aan het beste buurtproject. Ik hoop op een mooie bijdrage voor het boek”, vertelt Jos enthousiast.

Huldigingen

Tijdens deze gezellige middag werden ook een aantal leden gehuldigd. Mevr. Wezenaar, dhr. en mevr. Hartman -van Driel, dhr. en mevr. Vis -Boogaart, dhr. en mevr. Van Wezel -Boogaart en dhr. en mevr. Hommel- Kaptein zijn respectievelijk 15 jaar lid. Dhr. A Duine, mevr. Van Poortvliet- Quist, dhr. en mevr. Heijdra- van Tienen en dhr. en mevr. Lindhout -Hoek zijn 25 jaar lid. Mevr. C van Mierlo en dhr. L Vroegop mogen zich 35 jaar lid noemen. Dhr. en mevr. Havermans-Hommel mogen zich maar liefst 40 jaar lid noemen. Er werd deze middag ook afscheid genomen van twee bestuursleden. Zowel Gerrit de Gast als Joke Cappele namen afscheid na 16 en 15 jaar bestuurslid te zijn geweest.

“De middag was zeer geslaagd. Ik hoop dat we nog lang samen activiteiten mogen ondernemen”, aldus een trotse Jos Hommel.

De Vereniging draait op vrijwilligers en leden betalen jaarlijks slechts een lage contributie. Donaties zijn dan ook van harte welkom.

! Opmerking: in de Thoolse Bode van week 36 staat een fout. Daar wordt in de kop gesproken over ‘JacoSVV’. Dit moet echter SVV e.o. zijn. 

Meer uit Tholen

Deze toeslagen veranderen in 2026: huurtoeslag, zorgtoeslag, kinderopvangtoeslag en kindgebonden budget

WEST-BRABANT / ZEELAND - Vanaf 1 januari gelden iets andere regels voor huurtoeslag, zorgtoeslag, kinderopvangtoeslag en kindgebonden budget. Zo hebben in 2026 meer mensen recht op huurtoeslag. En gaat de kinderopvangtoeslag voor veel ouders omhoog. Iedereen die al toeslagen krijgt, heeft in december een brief ontvangen met hoeveel toeslag zij in 2026 als voorschot krijgen. Dienst Toeslagen laat weten: verandert er iets in je persoonlijke situatie? Geef dit dan door. Ontvang je nog geen toeslagen? Maak een proefberekening via toeslagen.nl/veranderingen2026 om te zien of je er nu wel recht op hebt. Daar lees je ook alle voorwaarden.

2 uur geleden
Politie bereidt zich voor op drukke jaarwisseling: ‘Hulpverleners zijn vaak doelwit’

De politie maakt zich op voor de drukste nacht van het jaar: oud en nieuw. Hoewel de jaarwisseling voor de meeste mensen gezellig verloopt, houdt de politie rekening met onrust en incidenten. Zeker omdat dit de laatste jaarwisseling is waarin vuurwerk nog op straat mag worden afgestoken, verwacht de politie extra drukte.

3 uur geleden
Terugblik 2025: Roland zet punt achter winkel en Sint vertrekt weer naar Spanje

THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 6: november en december.

8 uur geleden
Nog één dag om je Oudejaarslot in te leveren: ‘Nog steeds 3,7 miljoen euro niet opgehaald’

Wie een Oudejaarslot koopt, hoopt natuurlijk in de prijzen te vallen. Toch blijkt dat lang niet iedereen die prijs heeft, deze ook daadwerkelijk claimt. Maar liefst 3,7 miljoen euro een prijzengeld is nog niet opgehaald, laat woordvoerder van de Staatsloterij Bjorn Rosner weten.

22 uur geleden
Crisisnoodopvang aan de Molenvlietsedijk sluit in februari 2026

THOLEN - De gemeente Tholen sluit in februari 2026 de crisisnoodopvang aan de Molenvlietsedijk, omdat het COA voor alle bewoners nieuwe opvangplekken heeft gevonden. De opvang is sinds december 2022 in gebruik als tijdelijke noodopvanglocatie. De gemeente wilde hiermee voorkomen dat mensen in Ter Apel buiten moesten slapen.

1 dag geleden
Terugblik 2025: Koppenaal is nieuwe dominee en lopen door kleurrijk poeder

THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 5: september en oktober.

1 dag geleden
Stalland gaat knallend het jaar uit voor het goede doel

SINT-ANNALAND - Het is nog geen oud en nieuw en toch is de plaatselijke jeugd al volop bezig met knalvuurwerk. Deze knallen vallen echter in het niet bij het geluid wat de 'Carbidboys Stalland' produceren met hun melkbussen. Routinematig staan ze in drie groepjes van vier op rij, de carbidbussen die deze middag knallen voor de drie goede doelen waar stichting Vrienden van Siem dit jaar geld voor inzamelt; Warm Nest en Pluszorg van AZ Zeno en Roparun team Vrienden van Siem. Vooraf hadden ze niet kunnen dromen dat het recordbedrag van 2024 geëvenaard zou worden, toch bleek niets minder waar. Er is maar liefst €10.850,- opgehaald.

2 dagen geleden