Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat wil verlaging extraatje AOW'ers straks terugdraaien

Senaat wil verlaging extraatje AOW'ers straks terugdraaien

DEN HAAG (ANP) - Een opmerkelijke stemming in de Eerste Kamer: een meerderheid van de senaat wil dat het extraatje voor AOW'ers, dat per 1 januari flink wordt verlaagd, toch weer omhooggaat. De inkomensondersteuning voor gepensioneerden (IOAOW) gaat van maandelijks 28 euro naar 5 euro, omdat de AOW zelf flink omhooggaat. Eerste Kamerlid Martin van Rooijen (50PLUS) kreeg een meerderheid voor zijn voorstel om die regeling vanaf 1 juli weer te verhogen naar het oude bedrag.

De AOW stijgt per 1 januari mee met het minimumloon, dat 10 procent omhooggaat. Eerst wilde het kabinet deze koppeling nog loslaten. Maar de Eerste Kamer, waar de coalitie geen meerderheid heeft, verzette zich hier al eerder tegen. Vanwege de hoge prijzen besloot het kabinet eerder dit jaar de AOW toch te laten meestijgen.

Tegenover de stijging van de oudedagsvoorziening, verlaagt het kabinet de inkomensondersteuning. Vanaf 2025 moet de inkomensondersteuning helemaal verdwijnen. Wat het kabinet gaat doen nu de Eerste Kamer de verlaging na een half jaar weer wil terugdraaien, is nog niet bekend.

Meer uit Politiek

Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

31 minuten geleden
D66'er Stientje van Veldhoven naar Klimaat en Groene Groei

DEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.

37 minuten geleden
D66-senator Aerdts wordt staatssecretaris digitale economie

DEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.

48 minuten geleden
Sjoerdsma naar Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma wordt minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Hij zat eerder tien jaar voor D66 in de Tweede Kamer en stond toen bekend als een uitgesproken Kamerlid.

1 uur geleden
Elanor Boekholt-O'Sullivan wordt minister van Volkshuisvesting

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt luitenant-generaal Elanor Boekholt-O'Sullivan voor als minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, meldt de partij op haar website. Zij is de eerste vrouwelijke luitenant-generaal bij de Nederlandse krijgsmacht. Afgelopen vrijdag werden al de eerste namen van D66-ministers bekend, namelijk die van Rianne Letschert (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) en Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).

2 uur geleden
Annet Bertram wordt staatssecretaris van Infrastructuur voor CDA

DEN HAAG (ANP) - Het CDA draagt topambtenaar Annet Bertram voor als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Bertram is momenteel secretaris-generaal van het ministerie van Asiel en Migratie en heeft uiteenlopende topfuncties vervuld in de ambtenarij.

4 uur geleden
CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

2 dagen geleden