Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Senaat VS keurt plannen goed voor klimaat, zorg en belastingen

Senaat VS keurt plannen goed voor klimaat, zorg en belastingen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse Senaat heeft zondag het klimaat-, belasting- en gezondheidszorgplan van president Joe Biden goedgekeurd. Aan de goedkeuring gingen achttien maanden aan moeizame onderhandelingen vooraf.

De 50 Democraten in de Senaat stemden voor de plannen, de 50 Republikeinen waren tegen. De beslissende stem moest derhalve van vice-president Kamala Harris komen. Daarmee was een wetgevingspakket ter waarde van in totaal 430 miljard dollar goedgekeurd. Volgende week zal door de Democraten gecontroleerde Huis van Afgevaardigden het pakket naar verwachting ook goedkeuren, waarop Biden het kan ondertekenen.

Het plan kwam tot stand na moeizame gesprekken met de conservatieve vleugel van de Democratische Partij, in het bijzonder de senatoren Kyrsten Sinema en Joe Manchin, en Senaatsleider Chuck Schumer. De uitkomst daarvan is dat de VS tot 2030 zo'n 370 miljard dollar uittrekken voor investeringen in het klimaat, die deels moeten worden bekostigd door inkomsten uit belastingverhogingen.

Klimaatinvesteringen

De Amerikaanse president Joe Biden is vooral in zijn nopjes met de klimaatinvesteringen die hij "de grootste investering in de geschiedenis om klimaatverandering te bestrijden" noemt. Volgens hem zullen de plannen onder meer banen in de VS creëren en de energiekosten voor Amerikanen helpen verlagen. Het wetsvoorstel zou er volgens de Democraten voor moeten zorgen dat de CO2-uitstoot in 2030 met 40 procent is afgenomen.

Critici ter linkerzijde van Biden wijzen er echter op dat de klimaatinvesteringen bij lange na niet voldoende zijn om te voldoen aan de doelstellingen van het klimaatakkoord van Parijs uit 2015, namelijk het beperken van de opwarming van de aarde tot 1,5 graad. Bovendien loopt het met de hoogte van de investeringen in het klimaat wel los. Die worden immers uitgesmeerd over acht jaar en komen op jaarbasis neer op ongeveer 46 miljard dollar. Dat is nog geen 6 procent van de Amerikaanse militaire uitgaven, die volgens het ministerie van Defensie in 2021 nog 801 miljard dollar bedroegen.

Meer uit Buitenland

Trump eist weer miljardenvergoeding van Amerikaanse zakenkrant

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

17 minuten geleden
Doden door brand bij kostschool in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens de politie naar schatting vijftien leerlingen om het leven gekomen. Ook is er een onbekend aantal gewonden.

21 minuten geleden
Honderden goudstaven gevonden in huis voormalige CIA-functionaris

RICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.

48 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde meldt aanval op Amerikaanse basis

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.

3 uur geleden
Israël valt Hezbollah aan in Libanese stad Tyrus

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.

3 uur geleden
VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

4 uur geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

6 uur geleden