Seizoenkaart Eredivisie bijna overal duurder dan vorig seizoen
DEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.
Met een seizoenkaart krijgen supporters toegang tot alle zeventien thuiswedstrijden in de Eredivisie. Dit is meestal goedkoper dan losse tickets voor alle duels. Ook geeft de kaart soms exclusieve voordelen of toegang tot nieuwskanalen van de club.
Wanneer clubs uitkomen in andere competities, zoals het KNVB-bekertoernooi of Europese competities, zijn deze wedstrijden meestal niet bij de seizoenkaart inbegrepen. Wel krijgen seizoenkaarthouders vaak voorrang bij de kaartverkoop voor deze duels. De prijs voor een kaart kan per tribune en doelgroep sterk variëren, soms wel honderden euro's. In dit onderzoek is gekeken naar de goedkoopste reguliere seizoenkaart van elke club.
Feyenoord is de enige club waar de goedkoopste kaart voordeliger werd. Vorig seizoen kostte de goedkoopste standaard seizoenkaart 340 euro. Dit seizoen is dat 295 euro. Dit komt door de komst van een jongerenvak voor supporters tot en met 21 jaar. Het ANP heeft Feyenoord om een reactie gevraagd, maar de club heeft daar nog niet op gereageerd.
Bij Excelsior en het gepromoveerde SC Cambuur blijft de prijs gelijk. Tegelijkertijd neemt voor fans van Telstar de prijs met bijna de helft toe. Telstar speelde vorig jaar voor het eerst in bijna vijftig jaar in de Eredivisie. "De prijzen waren al bepaald voordat we promoveerden. Eigenlijk waren de seizoenkaarten vorig seizoen te goedkoop voor de Eredivisie." Vorig seizoen kostte een seizoenkaart 165 euro, dit seizoen 245 euro. "Het afgelopen jaar hebben we veel geïnvesteerd in het stadion en de faciliteiten voor supporters, dus vinden we deze stijging gerechtvaardigd."
Supporters van voetbalclub PSV zijn het meest kwijt aan een seizoenkaart. In Eindhoven kost een kaart voor alle thuiswedstrijden minimaal 347,50 euro. De club geeft aan dat dit bedrag ieder jaar wordt vastgesteld "in overleg met een klankbordgroep waarin verschillende supportersgroepen vertegenwoordigd zijn". Verder stelt PSV dat fans voldoende terugkrijgen voor hun investering. "We hebben recentelijk flink geïnvesteerd in faciliteiten in het stadion en daarmee krijgen supporters, los van de sportieve successen, naar onze mening waar voor hun geld."
Na supporters van PSV betalen fans van Ajax het meest. Bij de Amsterdamse club kost de goedkoopste seizoenkaart 312 euro.
Met een bedrag van 185 euro is ADO Den Haag de goedkoopste aanbieder. De club geeft aan hier heel bewust voor te hebben gekozen. ADO keert voor het eerst in vijf jaar terug op het hoogste niveau. "Door de drempel laag te houden en supporters te belonen voor hun loyaliteit, hebben we de loyale support stap voor stap kunnen laten groeien", aldus de club.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen kon zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax niet bekronen met een eclatante thuiszege op het zwakke Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Eigenlijk is 3-1 tegen deze tegenstander niet voldoende", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We moeten gewoon ons ding blijven doen en niet meegaan met het niveau van de tegenstander."
3 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Vinícius Júnior heeft zijn contract bij Real Madrid met vijf jaar verlengd tot de zomer van 2032. Dat meldt de Spaanse voetbalclub donderdag op zijn website. De 26-jarige Braziliaanse vleugelaanvaller speelt sinds 2018 voor Real en had een contract dat na komend seizoen af zou lopen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan de FIFA waarin de bond steun voor de herverkiezing van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond intrekt. Dat melden Britse media waaronder de BBC en Sky News. De positie van Infantino staat onder grote druk sinds de aankondiging van een, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
9 uur geleden