Seizoen ten einde voor doelman Neuer door beenbreuk bij skiën
MÜNCHEN (ANP) - Doelman Manuel Neuer van het Duitse voetbalteam komt dit seizoen niet meer in actie. Hij heeft zijn rechterbeen gebroken tijdens een skitocht. Dat meldde de keeper van Bayern München vanuit zijn ziekenhuisbed op Instagram.
"Hoe zal ik het zeggen; het einde van dit jaar had zeker beter gekund", schrijft de 36-jarige Neuer bij een foto, waarop hij te zien is met zijn been in het gips. "Ik wilde mijn hoofd leegmaken tijdens een skitocht en heb mijn onderbeen gebroken. De operatie is goed gegaan, maar het doet pijn om te beseffen dat het lopende seizoen ten einde is."
Neuer werd met de Duitse ploeg al in de groepsfase van het WK in Qatar uitgeschakeld. De wereldkampioen van 2014 miste na een nederlaag tegen Japan, een gelijkspel tegen Spanje en een zege op Costa Rica een plek in de achtste finales.
Bayern
De keeper was in aanloop naar het WK ook al langdurig uitgeschakeld door een schouderblessure. Hij was echter op tijd fit om te keepen op het WK, waar hij zijn totale aantal interlands opschroefde naar 117.
Algemeen directeur Oliver Kahn van Bayern München reageerde geschokt op de ernstige blessure van zijn aanvoerder. "Hij heeft onze volledige steun. We zullen hem bijstaan en begeleiden in het traject naar zijn comeback", verklaarde Kahn. Bayern is koploper in de Bundesliga.
Bondscoach Hansi Flick wenste Neuer beterschap. "Dit is zeer bitter nieuws aan het einde van het jaar. We zijn blij dat de operatie goed is verlopen en wensen 'Manu' een goed en spoedig herstel", meldde Flick namens de Duitse voetbalbond.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
1 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
12 uur geleden