Seizoen ten einde voor doelman Neuer door beenbreuk bij skiën
MÜNCHEN (ANP) - Doelman Manuel Neuer van het Duitse voetbalteam komt dit seizoen niet meer in actie. Hij heeft zijn rechterbeen gebroken tijdens een skitocht. Dat meldde de keeper van Bayern München vanuit zijn ziekenhuisbed op Instagram.
"Hoe zal ik het zeggen; het einde van dit jaar had zeker beter gekund", schrijft de 36-jarige Neuer bij een foto, waarop hij te zien is met zijn been in het gips. "Ik wilde mijn hoofd leegmaken tijdens een skitocht en heb mijn onderbeen gebroken. De operatie is goed gegaan, maar het doet pijn om te beseffen dat het lopende seizoen ten einde is."
Neuer werd met de Duitse ploeg al in de groepsfase van het WK in Qatar uitgeschakeld. De wereldkampioen van 2014 miste na een nederlaag tegen Japan, een gelijkspel tegen Spanje en een zege op Costa Rica een plek in de achtste finales.
Bayern
De keeper was in aanloop naar het WK ook al langdurig uitgeschakeld door een schouderblessure. Hij was echter op tijd fit om te keepen op het WK, waar hij zijn totale aantal interlands opschroefde naar 117.
Algemeen directeur Oliver Kahn van Bayern München reageerde geschokt op de ernstige blessure van zijn aanvoerder. "Hij heeft onze volledige steun. We zullen hem bijstaan en begeleiden in het traject naar zijn comeback", verklaarde Kahn. Bayern is koploper in de Bundesliga.
Bondscoach Hansi Flick wenste Neuer beterschap. "Dit is zeer bitter nieuws aan het einde van het jaar. We zijn blij dat de operatie goed is verlopen en wensen 'Manu' een goed en spoedig herstel", meldde Flick namens de Duitse voetbalbond.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
56 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
56 minuten geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
11 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
1 dag geleden