Segers: regeerakkoord wordt dunner dan vier jaar geleden
DEN HAAG (ANP) - Het is de formerende partijen gelukt "een dunner regeerakkoord" te schrijven dan vier jaar geleden, zegt ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers. Er zijn volgens hem minder gedetailleerde afspraken gemaakt. Dat biedt meer ruimte voor de Tweede Kamer.
D66-leider Sigrid Kaag noemt het maandag bereikte onderhandelingsresultaat "mooi en gebalanceerd". Zij zegt het "met plezier en hoop" voor te leggen aan haar fractiegenoten. De Tweede Kamerfracties van de vier partijen buigen zich dinsdag over de gemaakte afspraken.
VVD-voorman Mark Rutte spreekt van "een goed akkoord", maar benadrukt dat alles valt of staat met de uitvoering. Zijn CDA-collega Wopke Hoekstra is blij dat de partijen er eindelijk uit zijn. "Het heeft lang geduurd en het had af en toe wel iets van een tangverlossing", vindt hij. Ook Hoekstra zegt tevreden te zijn over het onderhandelingsresultaat.
Hoofdlijnen
De partijen hebben steeds gezegd te streven naar een regeerakkoord op hoofdlijnen. Dat is niet helemaal gelukt, vindt informateur Wouter Koolmees (D66). "Er zijn wel iets meer afspraken gemaakt." Meer details over het akkoord wil hij nu nog niet kwijt. "We zijn er nog niet, we moeten eerst nog langs de fracties."
Nadat de fracties er over hebben gesproken, komen de partijleiders woensdagmorgen nog een keer bijeen om te praten over mogelijke aanpassingen voorgesteld door de fracties. Later die ochtend is dan de presentatie van het akkoord. Dan willen de informateurs ook meer toelichting geven.
Waarschijnlijk wordt donderdag over het akkoord in de Tweede Kamer gesproken. Na het debat kan Rutte als formateur aan de slag. Hij gaat dan de toekomstige bewindslieden ontvangen. Ergens in de tweede week van januari wordt dan het kabinet beëdigd, mogelijk op 10 januari.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
9 uur geleden