Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Segers: regeerakkoord wordt dunner dan vier jaar geleden

Segers: regeerakkoord wordt dunner dan vier jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Het is de formerende partijen gelukt "een dunner regeerakkoord" te schrijven dan vier jaar geleden, zegt ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers. Er zijn volgens hem minder gedetailleerde afspraken gemaakt. Dat biedt meer ruimte voor de Tweede Kamer.

D66-leider Sigrid Kaag noemt het maandag bereikte onderhandelingsresultaat "mooi en gebalanceerd". Zij zegt het "met plezier en hoop" voor te leggen aan haar fractiegenoten. De Tweede Kamerfracties van de vier partijen buigen zich dinsdag over de gemaakte afspraken.

VVD-voorman Mark Rutte spreekt van "een goed akkoord", maar benadrukt dat alles valt of staat met de uitvoering. Zijn CDA-collega Wopke Hoekstra is blij dat de partijen er eindelijk uit zijn. "Het heeft lang geduurd en het had af en toe wel iets van een tangverlossing", vindt hij. Ook Hoekstra zegt tevreden te zijn over het onderhandelingsresultaat.

Hoofdlijnen

De partijen hebben steeds gezegd te streven naar een regeerakkoord op hoofdlijnen. Dat is niet helemaal gelukt, vindt informateur Wouter Koolmees (D66). "Er zijn wel iets meer afspraken gemaakt." Meer details over het akkoord wil hij nu nog niet kwijt. "We zijn er nog niet, we moeten eerst nog langs de fracties."

Nadat de fracties er over hebben gesproken, komen de partijleiders woensdagmorgen nog een keer bijeen om te praten over mogelijke aanpassingen voorgesteld door de fracties. Later die ochtend is dan de presentatie van het akkoord. Dan willen de informateurs ook meer toelichting geven.

Waarschijnlijk wordt donderdag over het akkoord in de Tweede Kamer gesproken. Na het debat kan Rutte als formateur aan de slag. Hij gaat dan de toekomstige bewindslieden ontvangen. Ergens in de tweede week van januari wordt dan het kabinet beëdigd, mogelijk op 10 januari.

Meer uit Binnenland

Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

7 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

7 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

7 uur geleden
Letschert wil lerarentekort in vier jaar flink terugdringen

LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."

10 uur geleden
Jetten heeft geen concreet voorstel voor missie Hormuz gezien

BERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.

10 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

10 uur geleden
Berendsen: geen militaire missie in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

10 uur geleden