Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SCP: mensen met fysieke beperking ervaren nog steeds ongelijkheid

SCP: mensen met fysieke beperking ervaren nog steeds ongelijkheid

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een lichamelijke beperking voelen zich bijna vijf jaar na het VN-verdrag Handicap nog steeds niet gelijk behandeld. Dat staat in het dinsdag verschenen onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Mensen met een fysieke beperking kunnen bepaalde plekken moeilijk betreden en worden soms genegeerd of aangestaard.

Volgens het VN-verdrag Handicap moeten mensen met een lichamelijke beperking net zo goed kunnen meekomen in de samenleving als mensen zonder handicap. Dat betekent ook dat iedereen plekken gemakkelijk moet kunnen bezoeken. Hier blijkt vaak geen sprake van te zijn.

Zo is het voor hen vaak lastig om onder meer sportclubs, horecagelegenheden en kleinere winkels te betreden. Dat geldt ook voor de buitenruimte: met name in binnensteden zijn stoepen en pleinen moeilijk begaanbaar. Verder hebben bioscopen, theaters en stadions geregeld weinig rolstoelplaatsen en ontbreekt belangrijke informatie om een bezoek voor te kunnen bereiden.

Behalve praktische barrières ervaren deelnemers ook sociale hindernissen. Zij krijgen te maken met starende blikken, ongeduld en respectloze opmerkingen. Dit lijkt volgens de onderzoekers voort te komen uit vooroordelen of ongemak. Verder gedragen medewerkers van bijvoorbeeld winkels en theaters zich soms onbeleefd; zo worden mensen genegeerd of neerbuigend toegesproken.

Er is een onderzoeksgroep van 1673 mensen geraadpleegd om de toegankelijkheid van verschillende plekken in kaart te brengen. Verder zijn gesprekken gevoerd met 38 mensen om nog meer te weten te komen over de onderliggende problemen.

Meer uit Binnenland

Buitenlandse Zaken: verhoogd risico op nieuwe aardbevingen Japan

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.

6 minuten geleden
Zo'n zeventig demonstranten proberen asielwetten tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".

19 minuten geleden
ON! moet Karskens 100.000 euro betalen, ontslag blijft in stand

DEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.

1 uur geleden
Nederlander gewond door schietpartij bij piramides in Mexico

TEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.

1 uur geleden
Inspectie onderzoekt Yes We Can Clinics na BOOS-uitzending

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.

4 uur geleden
Studentenbond aan gemeenten: versoepel regels rond kamerverhuur

UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.

5 uur geleden
Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

6 uur geleden