Scouts gaan de Binnenhaven schoonmaken
VLISSINGEN - De welpen en waterscouts van scoutinggroep de Scheldezwervers en de waterscouts van de Golfbrekers gaan zaterdag de Binnenhaven schoonmaken tijdens de Landelijke Opschoondag.
De scouts gaan niet alleen schoonmaken maar dragen ook hun steentje bij aan de wetenschap en de aanpak van het afvalprobleem. Dankzij het initiatief Scouts4Science zijn spelprogramma’s en speciale kisten ontwikkeld waarmee scoutinggroepen aan de slag kunnen om plastic afval in kaart te brengen in hun omgeving. Dat kan langs de waterkant, maar ook met sleepnetten op het water zijn vanaf de scoutingboten. Door niet alleen de aangetroffen rommel op te ruimen maar ook de hoeveelheid, grootte en soort plastic te noteren, helpen ze de wetenschap het probleem in kaart te brengen. Daarmee leveren ze een waardevolle bijdrage aan het onderzoek hoe plastic via allerlei wateren uiteindelijk in zee terecht komt, waar het voor grote problemen zorgt en in onze voedselketen terecht komt. Dit jaar gaan de Vlissingse welpen (7-11 jaar) van de Scheldezwervers aan de slag langs de oever van de Westerschelde en de waterscouts (11-15 jaar) van de Golfbrekers en de Scheldezwervers op het water van de Binnenhaven in Vlissingen. De welpen beginnen om 15 uur op het strand met schoonmaken en tellen van het plastic bij de duinovergang van het Nollepad en de fietsenstalling Zwanenburgseweg (nabij de voormalige tennisbaan). Ze stoppen rond 16:30 uur. De waterscouts starten hun zoektocht met sleepnetten vanaf de haven bij de Visserijkade om 14 tot ongeveer 17 uur. Meer informatie over project Scouts4Science is te vinden op www.scouts4science.nl.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De komende jaren gaat een deel van het middengebied in Vlissingen er helemaal anders uitzien. In en om de Vincent van Goghlaan maken 343 verouderde, sociale huurwoningen plaats voor 373 nieuwe woningen. "De komende acht jaar wordt er in fases gewerkt aan dit project", vertelt de Vlissingse wethouder Coen Bertijn.
2 uur geledenOOST-SOUBURG - Op zaterdag 1 november verzorgt de Zeeuwse Accordeon Vereniging Concertina haar 35-jarig jubileumconcert in de kerk aan het Oranjeplein in Oost-Souburg.
4 uur geledenVLISSINGEN - In de gemeente Vlissingen hebben de kiezers woensdag het meeste op de PVV gestemd bij de Tweede Kamerverkiezingen. 19,8 procent van de Vlissingse stemmen ging naar de partij van Geert Wilders. D66 volgt met 14,8 procent van de stemmen. Terwijl landelijk de laatste stemmen geteld worden, liggen de PVV en D66 als grootste partijen dicht bij elkaar. In de peilingen hebben beide 26 zetels.
7 uur geledenVLISSINGEN - Woensdag 5 november vindt de vijfde voorronde plaats van het songfestival voor ouderen in woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. Kandidaten kunnen zich nog inschrijven.
19 uur geledenVLISSINGEN - In de vernieuwde stoep van Boulevard de Ruyter in Vlissingen zijn al historische jaartallen verwerkt en binnenkort komen daar verbeelden en verklarende teksten bij.
1 dag geledenVLISSINGEN/OOST-SOUBURG - Vrijdagavond is er een Halloween-optocht in de binnenstad van Vlissingen. In Oost-Souburg zijn er zaterdagavond optochten voor kinderen van verschillende leeftijden.
1 dag geledenVLISSINGEN - Woensdag vinden de verkiezingen voor de Tweede Kamer plaats. De eerste stembureaus openen om 7.30 uur. In de gemeente Vlissingen kunnen kiesgerechtigen hun stem uitbrengen op 22 vaste locaties. Ook is er een mobiel stembureau in Vlissingen en Oost-Souburg.
1 dag geleden