Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scouting groeit licht, ondanks corona

Scouting groeit licht, ondanks corona

MIDDELBURG - Ondanks de coronacrisis groeit het aantal leden bij scoutinggroepen in Zeeland licht.

‘Het aantal jeugdleden in Zeeland steeg in 2020 met 1,65 procent’, laat Scouting Nederland weten. ‘Dat is een bijzonder resultaat in een jaar dat ook veel fysieke scoutingbijeenkomsten door corona niet konden doorgaan.’

Online

Voor de scouting was 2020 ook geen makkelijk jaar. Door de coronamaatregelen in maart was fysiek bij elkaar komen niet mogelijk en sinds december ligt scouting wederom stil. ‘Dit leidt uiteraard tot grote teleurstelling onder de leden, maar zij hebben begrip voor de situatie. Scouts gaan niet bij de pakken neerzitten en er ontstaan vele initiatieven van groepen om online activiteiten aan hun leden én niet-leden te bieden.’

Niet-leden 

De online bijeenkomsten zijn ook toegankelijk voor niet-scouts. ‘Zo maakten zij op een laagdrempelige manier kennis met scouting. Veel van deze vriendjes en vriendinnetjes van leden zijn blijven hangen. Toen de fysieke bijeenkomsten rond de zomer weer opgestart konden worden, werden bijeenkomsten ook vaak opengesteld voor alle kinderen. Dit werkte goed. Ouders willen hun kinderen weer naar buiten hebben, achter de schermpjes vandaan. Scouting biedt kinderen naast het buiten bewegen, sociale vaardigheden waarvan ze hun leven lang plezier hebben, zoals samenwerken, verantwoordelijkheidsgevoel en zelfstandigheid.’

De scouts hopen zo snel mogelijk weer te kunnen samenkomen. ‘Buiten sporten kan wel voor kinderen tot 18 jaar en dat maakt het jammer dat scouting nu niet mag doorgaan. De leden missen de sociale contacten en uitdaging van scouting.’

Meer uit Middelburg

Man aangehouden op verdenking betrokkenheid bij inbraak tankstation De Haan

MIDDELBURG- De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag één man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een inbraak bij tankstation De Haan aan de Laan der Verenigde Naties. De verdachte betreft een 30-jarige man zonder vaste woon-of verblijfplaats. 

36 minuten geleden
Jongen (15) uit Vlissingen aangehouden na doorslijpen slot gestolen bromfiets

MIDDELBURG- Een 15-jarige jongen uit Vlissingen is vrijdagavond door de politie aangehouden op de Briljant. Zij kreeg een melding van een getuige dat de jongen samen met een vriend het slot van een gestolen bromfiets stond door te slijpen. De jongen kon aangehouden worden, zijn maatje wist te ontkomen.

2 uur geleden
Winnaars fotowedstrijd en Publieksprijs tijdens opening Zilveren Camera Tentoonstelling bekendgemaakt

MIDDELBURG -  Op vrijdag 9 mei werden in De Oostkerk de winnaar van de Zilveren Camera Publieksprijs én de winnaars van de door De Oostkerk georganiseerde fotowedstrijd bekend gemaakt. 

6 uur geleden
Alles klaar voor een hoogtepunt van het jaar: Zaterdag is het tijd voor de Zeelandiarun

VLISSINGEN - De Zeelandiarun rijdt zaterdag voor de 37e keer door Walcheren en de Bevelanden. De start is, zoals gebruikelijk, om 9.30 uur op het Stadhuisplein in Vlissingen, waar de burgemeester het startschot geeft. Deze tocht voor mensen met een beperking is al jaren populair. Zij stappen in bij deelnemers met trikes en zijspannen en worden massaal toegejuicht onderweg.

20 uur geleden
Martijn de Ridder fietst van Veere naar Zuid-Spanje voor MS-onderzoek

VEERE - Zaterdag vertrekt Martijn de Ridder vanuit zijn woonplaats Veere op de fiets naar Tarifa in Zuid-Spanje voor het goede doel. Hij legt de afstand van 2.400 kilometer in twintig dagen af om zoveel mogelijk geld op te halen voor Stichting MS Research. 

21 uur geleden
Hulpverleners redden stikkend persoon op terras Damplein Middelburg

MIDDELBURG - Hulpverleners hebben vrijdagmorgen het leven gered van een persoon op een terras op het Damplein in Middelburg. Het slachtoffer was bijna gestikt in voedsel.

1 dag geleden
Koor Glorify opent seizoen in toeristenkerk Dishoek

DISHOEK - Op zondag 11 mei is de eerste viering van dit seizoen in de openlucht toeristenkerk aan de Westerscheldelaan in Dishoek, de Emmauskerk. Deze eerste viering zal worden opgeluisterd met een grote vertegenwoordiging van het koor Glorify, dat ook met een eigen muziekband komt. Het belooft mooi te worden!

1 dag geleden