Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scorende Labyad speelt bij Ajax eindelijk op favoriete positie

Scorende Labyad speelt bij Ajax eindelijk op favoriete positie

AMSTERDAM (ANP) - Met twee doelpunten en een assist op een treffer van Dusan Tadic had Zakaria Labyad een groot aandeel in de ruime zege van Ajax op Heracles Almelo (5-0). Na het vertrek van Donny van de Beek en de blessure van Mohammed Kudus mag hij eindelijk op zijn favoriete positie spelen. "Hier kom ik het beste tot mijn recht", concludeerde hij.

De 27-jarige Labyad kreeg voor de tweede competitiewedstrijd op rij een kans als meest aanvallende middenvelder. Twee weken geleden tegen zijn oude club FC Utrecht was hij een van de uitblinkers. Tegen Heracles leed de spelmaker iets te veel balverlies, maar had hij wel grote invloed op de score.

Trainer Erik ten Hag leerde Labyad bij FC Utrecht kennen als schaduwspits. Hij was onder de indruk van de manier waarop de Marokkaanse international in de rug van centrumaanvaller Sébastien Haller voetbalde. Toen Hakim Ziyech twee jaar geleden bij Ajax dreigde te vertrekken, haalde Ten Hag de geboren Utrechter snel naar Ajax.

Kansen

Labyad kreeg een kans als centrumaanvaller en op beide flanken. "Dat zijn ook wel posities waar ik uit de voeten kan", zei hij. "Maar ik ben een van origine een echte nummer tien." Die positie was de afgelopen twee jaar vergeven aan Donny van de Beek. En toen Ten Hag dit seizoen Kudus zag spelen, dacht hij zijn ideale aanvallende middenvelder snel weer te hebben gevonden. De Ghanees liep echter een knieblessure op en komt voor de winterstop niet meer in actie.

Na het wegvallen van Kudus voldeden Jurgen Ekkelenkamp en Quincy Promes niet helemaal als schaduwspits. Met een drukke periode van negen wedstrijden in vier weken in aantocht lijken er kansen te liggen voor Labyad, al verliet hij tegen Heracles geblesseerd het veld. "Ik kreeg echt last van mijn knie, maar ik voel nu al niets meer", stelde hij. "Nee, het is niet zo erg als vorig jaar november toen ik wel een ernstige knieblessure opliep. Dat voelde heel anders."

Champions League

Ajax freewheelt dit seizoen voorlopig door de eredivisie, uitgezonderd het uitduel met FC Groningen waarin de Amsterdammers het zwaar lieten afweten. Het lijkt allemaal niet uit te maken wie er meedoen, een overwinning met grote cijfers komt er toch wel. "We hebben een brede selectie", stelde Labyad die ook beseft dat Ajax de zwaarste tegenstanders pas na de winterstop treft.

Tot dan wordt Ajax vooral getest in de Champions League. Zoals woensdag als het Deense FC Midtjylland op bezoek komt. "Zoveel wedstrijden in korte tijd is eigenlijk een beetje gekkenwerk", vertelde Labyad. "Maar mij hoor je niet klagen. Ik heb dit seizoen nog weinig gespeeld en ben zeker niet moe."

Meer uit Voetbal

Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

1 uur geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

2 uur geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

2 uur geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

3 uur geleden
Vitesse seizoen lang zeker van deelname aan eerste divisie

ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.

5 uur geleden
AS Roma neemt Malen definitief over van Aston Villa

ROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.

5 uur geleden
Assistent-trainer Lijnders na één seizoen weg bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.

5 uur geleden