Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scorende Labyad speelt bij Ajax eindelijk op favoriete positie

Scorende Labyad speelt bij Ajax eindelijk op favoriete positie

AMSTERDAM (ANP) - Met twee doelpunten en een assist op een treffer van Dusan Tadic had Zakaria Labyad een groot aandeel in de ruime zege van Ajax op Heracles Almelo (5-0). Na het vertrek van Donny van de Beek en de blessure van Mohammed Kudus mag hij eindelijk op zijn favoriete positie spelen. "Hier kom ik het beste tot mijn recht", concludeerde hij.

De 27-jarige Labyad kreeg voor de tweede competitiewedstrijd op rij een kans als meest aanvallende middenvelder. Twee weken geleden tegen zijn oude club FC Utrecht was hij een van de uitblinkers. Tegen Heracles leed de spelmaker iets te veel balverlies, maar had hij wel grote invloed op de score.

Trainer Erik ten Hag leerde Labyad bij FC Utrecht kennen als schaduwspits. Hij was onder de indruk van de manier waarop de Marokkaanse international in de rug van centrumaanvaller Sébastien Haller voetbalde. Toen Hakim Ziyech twee jaar geleden bij Ajax dreigde te vertrekken, haalde Ten Hag de geboren Utrechter snel naar Ajax.

Kansen

Labyad kreeg een kans als centrumaanvaller en op beide flanken. "Dat zijn ook wel posities waar ik uit de voeten kan", zei hij. "Maar ik ben een van origine een echte nummer tien." Die positie was de afgelopen twee jaar vergeven aan Donny van de Beek. En toen Ten Hag dit seizoen Kudus zag spelen, dacht hij zijn ideale aanvallende middenvelder snel weer te hebben gevonden. De Ghanees liep echter een knieblessure op en komt voor de winterstop niet meer in actie.

Na het wegvallen van Kudus voldeden Jurgen Ekkelenkamp en Quincy Promes niet helemaal als schaduwspits. Met een drukke periode van negen wedstrijden in vier weken in aantocht lijken er kansen te liggen voor Labyad, al verliet hij tegen Heracles geblesseerd het veld. "Ik kreeg echt last van mijn knie, maar ik voel nu al niets meer", stelde hij. "Nee, het is niet zo erg als vorig jaar november toen ik wel een ernstige knieblessure opliep. Dat voelde heel anders."

Champions League

Ajax freewheelt dit seizoen voorlopig door de eredivisie, uitgezonderd het uitduel met FC Groningen waarin de Amsterdammers het zwaar lieten afweten. Het lijkt allemaal niet uit te maken wie er meedoen, een overwinning met grote cijfers komt er toch wel. "We hebben een brede selectie", stelde Labyad die ook beseft dat Ajax de zwaarste tegenstanders pas na de winterstop treft.

Tot dan wordt Ajax vooral getest in de Champions League. Zoals woensdag als het Deense FC Midtjylland op bezoek komt. "Zoveel wedstrijden in korte tijd is eigenlijk een beetje gekkenwerk", vertelde Labyad. "Maar mij hoor je niet klagen. Ik heb dit seizoen nog weinig gespeeld en ben zeker niet moe."

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

52 minuten geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

1 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

1 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

2 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

2 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

3 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

5 uur geleden