Scoren in slotfase went nooit voor uitzinnige Dessers
PRAAG (ANP) - Uitzinnig van vreugde vierde Cyriel Dessers in blessuretijd zijn tweede treffer van Feyenoord in het uitduel met Slavia Praag (2-2). Hij sprintte naar de zo'n 3000 supporters van zijn Rotterdamse club achter het doel en liet zich even helemaal gaan. "Zo laat in een wedstrijd scoren, dat went nooit", zei hij even later. "Dat blijft bijzonder."
Je zou zeggen dat Dessers toch wel wat gewend is, na zijn belangrijke doelpunten dit seizoen als invaller in de slotfase van duels met Sparta, Union Berlin en AZ. "Maar als je de bal zo over de keeper ziet gaan, dan denk je daar niet aan", lachte hij. "Dan ben je al die wedstrijden alweer vergeten. Die blijdschap bij al onze fans ook, prachtig."
Dessers mocht tegen Slavia eerder invallen dan normaal, omdat Bryan Linssen na ruim een kwartier niet meer verder kon. Hij tekende in de 31e minuut voor een knappe gelijkmaker en hielp Feyenoord in blessuretijd naar een plaats in de achtste finales van de Conference League, die pas in maart worden afgewerkt.
Basisplaats
De huurling van KRC Genk, geboren in Leuven, weigerde ook na zijn hoofdrol in Praag te zeggen dat het tijd wordt dat hij een basisplaats krijgt. "Dat zou niet netjes zijn tegenover onze andere spitsen en mijn trainer", zei hij. "Ik zou hen dan misschien in problemen brengen. Ik denk dat ik ook vanaf de eerste minuut kan presteren. Maar ik zal er ook proberen te staan als de trainer mij in de 65e of 85e minuut nodig heeft. Vroeger had ik misschien wel geroepen dat ik zou moeten beginnen. Maar als dat dan steeds niet gebeurt, dan is dat ook weer zo'n teleurstelling."
Mooi van Dessers was dat hij direct na de wedstrijd even zijn doelman Ofir Marciano op zocht. De vervanger van Justin Bijlow, die in Rotterdam was achtergebleven na een positieve coronatest, ging bij beide treffers van Slavia in de fout. "Maar hij redde ons ook een keer knap", doelde Dessers op een fraaie reflex van de Israëliër op een kopbal van Jan Kuchta.
"We doen het met z'n allen", zei Dessers. "Dat maakt ons zo sterk, Na die rode kaart van Guus Til zijn onze verdedigers en middenvelders alleen nog maar meer gaan lopen en harder gaan werken. Na die 2-2 van mij zie ik heel veel wisselspelers naast me staan, die allemaal zo'n 90 meter over het veld zijn gesprint om het doelpunt met mij te vieren. Die teamgeest is heel bijzonder en maakt ons lastig te verslaan. Het is geen toeval dat we nu in de slotfase al zo vaak hebben toegeslagen."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
17 uur geleden