Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Scoren in slotfase went nooit voor uitzinnige Dessers

Scoren in slotfase went nooit voor uitzinnige Dessers

PRAAG (ANP) - Uitzinnig van vreugde vierde Cyriel Dessers in blessuretijd zijn tweede treffer van Feyenoord in het uitduel met Slavia Praag (2-2). Hij sprintte naar de zo'n 3000 supporters van zijn Rotterdamse club achter het doel en liet zich even helemaal gaan. "Zo laat in een wedstrijd scoren, dat went nooit", zei hij even later. "Dat blijft bijzonder."

Je zou zeggen dat Dessers toch wel wat gewend is, na zijn belangrijke doelpunten dit seizoen als invaller in de slotfase van duels met Sparta, Union Berlin en AZ. "Maar als je de bal zo over de keeper ziet gaan, dan denk je daar niet aan", lachte hij. "Dan ben je al die wedstrijden alweer vergeten. Die blijdschap bij al onze fans ook, prachtig."

Dessers mocht tegen Slavia eerder invallen dan normaal, omdat Bryan Linssen na ruim een kwartier niet meer verder kon. Hij tekende in de 31e minuut voor een knappe gelijkmaker en hielp Feyenoord in blessuretijd naar een plaats in de achtste finales van de Conference League, die pas in maart worden afgewerkt.

Basisplaats

De huurling van KRC Genk, geboren in Leuven, weigerde ook na zijn hoofdrol in Praag te zeggen dat het tijd wordt dat hij een basisplaats krijgt. "Dat zou niet netjes zijn tegenover onze andere spitsen en mijn trainer", zei hij. "Ik zou hen dan misschien in problemen brengen. Ik denk dat ik ook vanaf de eerste minuut kan presteren. Maar ik zal er ook proberen te staan als de trainer mij in de 65e of 85e minuut nodig heeft. Vroeger had ik misschien wel geroepen dat ik zou moeten beginnen. Maar als dat dan steeds niet gebeurt, dan is dat ook weer zo'n teleurstelling."

Mooi van Dessers was dat hij direct na de wedstrijd even zijn doelman Ofir Marciano op zocht. De vervanger van Justin Bijlow, die in Rotterdam was achtergebleven na een positieve coronatest, ging bij beide treffers van Slavia in de fout. "Maar hij redde ons ook een keer knap", doelde Dessers op een fraaie reflex van de Israëliër op een kopbal van Jan Kuchta.

"We doen het met z'n allen", zei Dessers. "Dat maakt ons zo sterk, Na die rode kaart van Guus Til zijn onze verdedigers en middenvelders alleen nog maar meer gaan lopen en harder gaan werken. Na die 2-2 van mij zie ik heel veel wisselspelers naast me staan, die allemaal zo'n 90 meter over het veld zijn gesprint om het doelpunt met mij te vieren. Die teamgeest is heel bijzonder en maakt ons lastig te verslaan. Het is geen toeval dat we nu in de slotfase al zo vaak hebben toegeslagen."

Meer uit Voetbal

Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

13 uur geleden
Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 dag geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

1 dag geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

1 dag geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

1 dag geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

1 dag geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

1 dag geleden