Scoren in slotfase went nooit voor uitzinnige Dessers
PRAAG (ANP) - Uitzinnig van vreugde vierde Cyriel Dessers in blessuretijd zijn tweede treffer van Feyenoord in het uitduel met Slavia Praag (2-2). Hij sprintte naar de zo'n 3000 supporters van zijn Rotterdamse club achter het doel en liet zich even helemaal gaan. "Zo laat in een wedstrijd scoren, dat went nooit", zei hij even later. "Dat blijft bijzonder."
Je zou zeggen dat Dessers toch wel wat gewend is, na zijn belangrijke doelpunten dit seizoen als invaller in de slotfase van duels met Sparta, Union Berlin en AZ. "Maar als je de bal zo over de keeper ziet gaan, dan denk je daar niet aan", lachte hij. "Dan ben je al die wedstrijden alweer vergeten. Die blijdschap bij al onze fans ook, prachtig."
Dessers mocht tegen Slavia eerder invallen dan normaal, omdat Bryan Linssen na ruim een kwartier niet meer verder kon. Hij tekende in de 31e minuut voor een knappe gelijkmaker en hielp Feyenoord in blessuretijd naar een plaats in de achtste finales van de Conference League, die pas in maart worden afgewerkt.
Basisplaats
De huurling van KRC Genk, geboren in Leuven, weigerde ook na zijn hoofdrol in Praag te zeggen dat het tijd wordt dat hij een basisplaats krijgt. "Dat zou niet netjes zijn tegenover onze andere spitsen en mijn trainer", zei hij. "Ik zou hen dan misschien in problemen brengen. Ik denk dat ik ook vanaf de eerste minuut kan presteren. Maar ik zal er ook proberen te staan als de trainer mij in de 65e of 85e minuut nodig heeft. Vroeger had ik misschien wel geroepen dat ik zou moeten beginnen. Maar als dat dan steeds niet gebeurt, dan is dat ook weer zo'n teleurstelling."
Mooi van Dessers was dat hij direct na de wedstrijd even zijn doelman Ofir Marciano op zocht. De vervanger van Justin Bijlow, die in Rotterdam was achtergebleven na een positieve coronatest, ging bij beide treffers van Slavia in de fout. "Maar hij redde ons ook een keer knap", doelde Dessers op een fraaie reflex van de Israëliër op een kopbal van Jan Kuchta.
"We doen het met z'n allen", zei Dessers. "Dat maakt ons zo sterk, Na die rode kaart van Guus Til zijn onze verdedigers en middenvelders alleen nog maar meer gaan lopen en harder gaan werken. Na die 2-2 van mij zie ik heel veel wisselspelers naast me staan, die allemaal zo'n 90 meter over het veld zijn gesprint om het doelpunt met mij te vieren. Die teamgeest is heel bijzonder en maakt ons lastig te verslaan. Het is geen toeval dat we nu in de slotfase al zo vaak hebben toegeslagen."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.
10 uur geleden