Schutter bij golfclub in Florida had het gemunt op Trump
WEST PALM BEACH (ANP/RTR) - Amerikaanse officials denken dat een gewapende persoon de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump als doelwit had, meldt CNN op basis van bronnen die op de hoogte zijn van de zaak. Zondagmiddag werden geweerschoten afgevuurd vlak buiten de Trump International Golf Club, waar Trump aan het golfen was. Trump was nooit in gevaar.
De FBI is op weg naar West Palm Beach, in Florida, om te onderzoeken "wat lijkt op een poging tot moord op voormalig president Trump", aldus het agentschap in een verklaring.
Meerdere bronnen zeiden dat de Secret Service op de verdachte heeft geschoten, meldt CNN. Volgens The Associated Press openden de Secret Service-agenten het vuur toen ze iemand met een vuurwapen zagen bij de golfclub. Daarbij zouden geen gewonden zijn gevallen. De politie schat dat de verdachte zich op dat moment zo'n 350 tot 450 meter van Trump bevond.
Aanhouding
Volgens een politiebron is er een persoon aangehouden in verband met het incident nadat deze was gevlucht in een SUV, aldus CNN. De sheriff zei dat de verdachte een AK-47-achtig geweer met een richtkijker, twee rugzakken en een camera van het type GoPro bij zich had, meldt The Spectator Index op X.
Trump heeft bevestigd dat hij ongedeerd is na het incident. In een e-mail waarin hij om donaties vraagt, schreef hij in hoofdletters: 'Ik ben veilig en gezond!" En: "Niets zal me tegenhouden. Ik zal me nooit overgeven! Ik zal altijd van jullie houden om jullie steun."
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.
2 uur geledenNIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.
4 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
8 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
8 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
11 uur geleden