Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutter bij golfclub in Florida had het gemunt op Trump

Schutter bij golfclub in Florida had het gemunt op Trump

WEST PALM BEACH (ANP/RTR) - Amerikaanse officials denken dat een gewapende persoon de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump als doelwit had, meldt CNN op basis van bronnen die op de hoogte zijn van de zaak. Zondagmiddag werden geweerschoten afgevuurd vlak buiten de Trump International Golf Club, waar Trump aan het golfen was. Trump was nooit in gevaar.

De FBI is op weg naar West Palm Beach, in Florida, om te onderzoeken "wat lijkt op een poging tot moord op voormalig president Trump", aldus het agentschap in een verklaring.

Meerdere bronnen zeiden dat de Secret Service op de verdachte heeft geschoten, meldt CNN. Volgens The Associated Press openden de Secret Service-agenten het vuur toen ze iemand met een vuurwapen zagen bij de golfclub. Daarbij zouden geen gewonden zijn gevallen. De politie schat dat de verdachte zich op dat moment zo'n 350 tot 450 meter van Trump bevond.

Aanhouding

Volgens een politiebron is er een persoon aangehouden in verband met het incident nadat deze was gevlucht in een SUV, aldus CNN. De sheriff zei dat de verdachte een AK-47-achtig geweer met een richtkijker, twee rugzakken en een camera van het type GoPro bij zich had, meldt The Spectator Index op X.

Trump heeft bevestigd dat hij ongedeerd is na het incident. In een e-mail waarin hij om donaties vraagt, schreef hij in hoofdletters: 'Ik ben veilig en gezond!" En: "Niets zal me tegenhouden. Ik zal me nooit overgeven! Ik zal altijd van jullie houden om jullie steun."

Meer uit Buitenland

Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

2 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

3 uur geleden
Trump wil doodstraf op federaal niveau uitbreiden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.

3 uur geleden
ABC News: zondag mogelijk overleg tussen VS en Iran in Islamabad

ISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.

3 uur geleden
Amerikaanse gezanten zaterdag naar Pakistan volgens Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.

4 uur geleden
Trump stuurt onderhandelaars naar overleg met Iran, zeggen media

ATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.

5 uur geleden
Israël: Hezbollah-strijders gedood bij aanval op Zuid-Libanon

BINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.

5 uur geleden