Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schutter bij golfclub in Florida had het gemunt op Trump

Schutter bij golfclub in Florida had het gemunt op Trump

WEST PALM BEACH (ANP/RTR) - Amerikaanse officials denken dat een gewapende persoon de Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump als doelwit had, meldt CNN op basis van bronnen die op de hoogte zijn van de zaak. Zondagmiddag werden geweerschoten afgevuurd vlak buiten de Trump International Golf Club, waar Trump aan het golfen was. Trump was nooit in gevaar.

De FBI is op weg naar West Palm Beach, in Florida, om te onderzoeken "wat lijkt op een poging tot moord op voormalig president Trump", aldus het agentschap in een verklaring.

Meerdere bronnen zeiden dat de Secret Service op de verdachte heeft geschoten, meldt CNN. Volgens The Associated Press openden de Secret Service-agenten het vuur toen ze iemand met een vuurwapen zagen bij de golfclub. Daarbij zouden geen gewonden zijn gevallen. De politie schat dat de verdachte zich op dat moment zo'n 350 tot 450 meter van Trump bevond.

Aanhouding

Volgens een politiebron is er een persoon aangehouden in verband met het incident nadat deze was gevlucht in een SUV, aldus CNN. De sheriff zei dat de verdachte een AK-47-achtig geweer met een richtkijker, twee rugzakken en een camera van het type GoPro bij zich had, meldt The Spectator Index op X.

Trump heeft bevestigd dat hij ongedeerd is na het incident. In een e-mail waarin hij om donaties vraagt, schreef hij in hoofdletters: 'Ik ben veilig en gezond!" En: "Niets zal me tegenhouden. Ik zal me nooit overgeven! Ik zal altijd van jullie houden om jullie steun."

Meer uit Buitenland

Starmer: Iran is eropuit Britse Joden te schaden

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat Iran eropuit is Britse Joden schade te berokkenen. Hij zei dat in een persconferentie naar aanleiding van de steekpartij in de Londense wijk Golders Green woensdag. In die buurt woont een relatief grote Joodse gemeenschap, en er zijn de voorbije weken meer incidenten geweest in de wijk, waaronder gevallen van brandstichting.

29 minuten geleden
President Mexico na aanklachten VS: eerst bewijs zien

MEXICO-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft na Amerikaanse drugsaanklachten tegen prominente landgenoten duidelijk gemaakt dat de VS voldoende bewijs moeten tonen. Mexicaanse aanklagers zullen dan overeenkomstig de wet handelen, verklaarde ze.

46 minuten geleden
Duitsland zegt voorbereid te zijn op aftocht Amerikaanse troepen

RABAT (ANP/DPA) - Duitsland is niet van zijn stuk door de aankondiging van de Verenigde Staten dat ze mogelijk troepen uit Duitsland terugtrekken. "Daar zijn we op voorbereid", zegt buitenlandminister Johann Wadephul. Hij is er "gelaten" onder.

1 uur geleden
Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

1 uur geleden
Europees Parlement blijft in Straatsburg ondanks energiecrisis

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.

2 uur geleden
Kallas: geen sprake van terugkeer naar oude situatie met Rusland

KURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.

2 uur geleden
Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

4 uur geleden