Schulting prolongeert Europese shorttracktitel op 1500 m
DEBRECEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij de EK shorttrack in Hongarije haar titel op de 1500 meter geprolongeerd. De Nederlandse schaatsster zegevierde in de eerste finale van het toernooi in Debrecen met overmacht. Vier ronden voor de finish pakte ze resoluut de koppositie waarna haar voorsprong van enkele meters niet meer in gevaar kwam.
De Italiaanse Arianna Fontana eindigde als tweede en de Duitse Anna Seidel kwam als derde over de finish.
Schulting veroverde vorig seizoen in Dordrecht de Europese allroundtitel, mede dankzij goud op de 1500 meter. Later haalde ze ook de wereldtitel allround binnen.
Uitstekend seizoen
De 22-jarige Groningse is opnieuw bezig aan een uitstekend seizoen, met diverse overwinningen in het wereldbekercircuit. Begin deze maand veroverde ze met overmacht de Nederlandse titel, met drie afstandszeges.
Schulting komt later op zaterdag ook nog in actie op de 500 meter en op de aflossing.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
19 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
3 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
12 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
14 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
14 uur geleden