Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulting blijft moeite houden met aanpak bondscoach Kerstholt

Schulting blijft moeite houden met aanpak bondscoach Kerstholt

ZWIJNDRECHT (ANP) - Shorttrackster Suzanne Schulting is nog steeds niet tevreden met bondscoach Niels Kerstholt. De 25-jarige Friezin liet dat woensdag blijken in aanloop naar de wereldbekerfinale van komend weekeinde in Dordrecht.

"Je wilt blind kunnen varen op het schema van de coach en als sporter alleen bezig zijn met eten, trainen en slapen", zei Schulting in hotel ARA in Zwijndrecht. "Als ik volgende maand net zo in vorm ben als vorige maand op de EK, word ik geen wereldkampioen. Het voelde toen niet zoals het normaal was."

Schulting blijft verlangen naar de samenwerking met Jeroen Otter. De vorige bondscoach stopte na de Olympische Spelen van Beijing. "Als er één iemand was die mij goed klaar kon stomen voor een wedstrijd, dan was het Jeroen wel. Ik probeer nu ook met Niels ervoor te zorgen dat hij me zo goed mogelijk prepareert voor de WK. Ik zeg ook tegen hem: ga met Jeroen praten, bel met Jeroen."

Opmerkelijk

De kritiek van Schulting is best opmerkelijk. De olympisch kampioene won dit seizoen vele wedstrijden.

Aan het begin van het seizoen, eind september, was Schulting ook al kritisch op Kerstholt, net als de ervaren Sjinkie Knegt. In de tussentijd zijn er ook dingen veranderd, in de goede zin van het woord, zei de shorttrackster. "We zijn natuurlijk veel met elkaar op reis geweest. Het gaat steeds beter. Elk nieuw iets is natuurlijk wennen. Ik heb het geprobeerd los te laten en te accepteren dat er een nieuwe bondscoach is. Er zijn gewoon een aantal punten waarvan ik niet weet of ik er 100 procent tevreden over ben."

Schulting vindt niet dat haar ontevredenheid te groot moet worden gemaakt. "Het is geen ellende en shit en geen haat en nijd. En soms moet ik ook niet te veel zeiken. Niels heeft me ook op een aantal punten beter gemaakt en ik kan over alles met hem praten. Ik heb het puur over gevoel."

Meer uit Sport

Vierde tijd Verstappen in tweede vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.

2 uur geleden
Verstappen maakt indruk in eerste vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.

6 uur geleden
Grote gecombineerde tennistoernooien krijgen gelijk prijzengeld

SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.

18 uur geleden
Ex-wereldkampioene Bronzini ploegleider Visma-Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.

22 uur geleden
Griekspoor in eerste ronde China Open onderuit tegen Rus Roeblev

BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.

23 uur geleden
Trap van honderd treden blikvanger EK veldrijden Zeddam

ZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.

1 dag geleden
Japanse tennisheld Nishikori neemt afscheid met nederlaag

TOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).

1 dag geleden