Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulden? De blauwe knop brengt het in kaart

Schulden? De blauwe knop brengt het in kaart

THOLEN - Inwoners van de gemeente Tholen kunnen vanaf nu met één druk op de knop zien welke schulden ze bij de overheid hebben. Tholen is één van de vier gemeenten in Nederland die gaat werken met ‘de blauwe knop’, een project dat rust en overzicht wil brengen bij inwoners die gebruik (gaan) maken van schuldhulpverlening. “Hiermee zijn we koploper in het land en daar mogen we best een beetje trots op zijn”, vindt wethouder Peter Hoek. “

De gemeente scoort momenteel een 6,4 waar het de dienstverlening betreft. “We zijn altijd op zoek naar manieren om dit op te krikken, liefst naar een acht”, begint wethouder Peter Hoek. “We vinden het belangrijk dat onze inwoners de dienstverlening als goed ervaren en we zijn dan ook blij dat we één van de eerste gemeenten in Nederland met de blauwe knop aan de slag mogen. We denken dat het een enorme toegevoegde waarde is.”

Landelijk zijn er 650.000 huishoudens die te maken hebben met problematische schulden, met een gemiddelde schuld van 34.000 euro exclusief de hypotheeklasten. In Tholen lopen momenteel 45 aanvragen voor schuldhulpverlening. Het aantal schuldsanering trajecten ligt op Tholen echter nog hoger. Ook de gemeente Tholen is dan ook op zoek naar manieren om schuldhulpverlening te ondersteunen en te vergemakkelijken. Het project de blauwe knop zorgt ervoor dat mensen met schulden heel snel en gemakkelijk kunnen inzien welke schulden zij bij de overheid hebben. Dankzij DigiD is dit een veilige manier om het schuldenoverzicht te downloaden. De Blauwe Knop is namelijk - vanzelfsprekend- een blauwe knop op de website van een gemeente of andere overheid. De inwoner logt in met DigiD en vraagt het schuldenoverzicht aan. Na ongeveer 10 minuten kan men de gegevens inzien en downloaden in twee bestanden: een gewaarmerkt pdf en een XML-bestand, dat eventueel ingelezen kan worden in een ander programma - zoals een app voor budgetbeheer.

Kiske de Leest, projectleider bij VNG, is van mening dat de blauwe knop van groot belang kan zijn bij schuldhulpverlening. “Het is heel moeilijk om inzicht te krijgen in welke schulden je nu eigenlijk allemaal hebt. Daar willen we verandering in brengen met de blauwe knop. In eerste instantie op het gebied van schulden bij de overheid zoals terugvorderingen en boetes, maar het betreft een groeimodel dus we hopen het overzicht uit te breiden. Inzage hebben in je schulden, vergroot het gevoel van zelfredzaamheid enorm en dat draagt weer bij aan het daadwerkelijk kunnen oplossen van de problemen. Ook voor schuldhulpverleners is het een enorme stap dat hun cliënten nu binnen tien minuten in kaart hebben wat de stand van zaken is. Iets waar schuldhulpverleners eerst drie, vier maanden mee bezig waren.” De Blauwe Knop is terug te vinden op de website van de gemeente Tholen, onder het onderwerp ‘Hulp bij Schulden’. 

.

Meer uit Tholen

Aan de keukentafel met Daniëlle en Stefanie: ‘We wilden het juist menselijker maken’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.

20 minuten geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het oude stoomgemaal bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

3 uur geleden
Ineke Schippers naar voren geschoven als lijsttrekker Algemeen Belang Tholen

THOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.

19 uur geleden
UWV: ‘Steeds meer Zeeuwse senioren werken door na hun pensioen’

ZEELAND - De vergrijzing zet de arbeidsmarkt in Zeeland steeds sterker onder druk. Inmiddels is één op de acht werknemers zestig jaar of ouder. Een groot deel van hen bereikt binnen nu en zeven jaar de pensioenleeftijd. Toch ziet het UWV dat steeds meer mensen blijven doorwerken ná hun AOW-leeftijd.

1 dag geleden
Ruim 8,5 miljoen huishoudens ontvangen het Informatieboekje: ‘Bereid je voor op een noodsituatie’

WEST-BRABANT / ZEELAND - Een grote stroomstoring, digitale aanval of een overstroming door heel veel regen. In een noodsituatie werken dingen ineens niet meer zoals we gewend zijn. Er is geen stroom, er komt geen water uit de kraan of internet werkt niet. Om mensen daarop voor te bereiden, stuurt de overheid ruim 8,5 miljoen huishoudens het Informatieboekje 'Bereid je voor op een noodsituatie' toe. Met praktische tips en voorbeelden helpt het informatieboekje om het bij een noodsituatie 72 uur thuis vol te houden. Huishoudens krijgen het informatieboekje tussen 25 november en 10 januari 2026 thuisbezorgd.

1 dag geleden
Gemeente Tholen wil voorkeursrecht op landbouwgrond rond Welgelegen

THOLEN - Nu bedrijventerrein Welgelegen bijna volledig is gevuld en de vraag naar ruimte blijft stijgen, wil de gemeente Tholen een voorkeursrecht op landbouwgrond rondom het terrein. Daarmee wil het college voorkomen dat strategisch gelegen grond in handen komt van andere partijen. Eigenaren die hun grond willen verkopen, moeten die dan eerst aan de gemeente aanbieden.

2 dagen geleden
Intocht Sinterklaas op 22 november: Alle tijden en locaties in de Thoolse dorpen

THOLEN - Sinterklaas is sinds afgelopen weekend weer in ons land. Na een bezoek aan Texel werden ook Scherpenisse, Sint-Annaland en Tholen-stad bezocht. Komende zaterdag trekt de goedheiligman met zijn Pieten verder om ook de andere kernen in onze gemeente te bezoeken.

2 dagen geleden