Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schulden? De blauwe knop brengt het in kaart

Schulden? De blauwe knop brengt het in kaart

THOLEN - Inwoners van de gemeente Tholen kunnen vanaf nu met één druk op de knop zien welke schulden ze bij de overheid hebben. Tholen is één van de vier gemeenten in Nederland die gaat werken met ‘de blauwe knop’, een project dat rust en overzicht wil brengen bij inwoners die gebruik (gaan) maken van schuldhulpverlening. “Hiermee zijn we koploper in het land en daar mogen we best een beetje trots op zijn”, vindt wethouder Peter Hoek. “

De gemeente scoort momenteel een 6,4 waar het de dienstverlening betreft. “We zijn altijd op zoek naar manieren om dit op te krikken, liefst naar een acht”, begint wethouder Peter Hoek. “We vinden het belangrijk dat onze inwoners de dienstverlening als goed ervaren en we zijn dan ook blij dat we één van de eerste gemeenten in Nederland met de blauwe knop aan de slag mogen. We denken dat het een enorme toegevoegde waarde is.”

Landelijk zijn er 650.000 huishoudens die te maken hebben met problematische schulden, met een gemiddelde schuld van 34.000 euro exclusief de hypotheeklasten. In Tholen lopen momenteel 45 aanvragen voor schuldhulpverlening. Het aantal schuldsanering trajecten ligt op Tholen echter nog hoger. Ook de gemeente Tholen is dan ook op zoek naar manieren om schuldhulpverlening te ondersteunen en te vergemakkelijken. Het project de blauwe knop zorgt ervoor dat mensen met schulden heel snel en gemakkelijk kunnen inzien welke schulden zij bij de overheid hebben. Dankzij DigiD is dit een veilige manier om het schuldenoverzicht te downloaden. De Blauwe Knop is namelijk - vanzelfsprekend- een blauwe knop op de website van een gemeente of andere overheid. De inwoner logt in met DigiD en vraagt het schuldenoverzicht aan. Na ongeveer 10 minuten kan men de gegevens inzien en downloaden in twee bestanden: een gewaarmerkt pdf en een XML-bestand, dat eventueel ingelezen kan worden in een ander programma - zoals een app voor budgetbeheer.

Kiske de Leest, projectleider bij VNG, is van mening dat de blauwe knop van groot belang kan zijn bij schuldhulpverlening. “Het is heel moeilijk om inzicht te krijgen in welke schulden je nu eigenlijk allemaal hebt. Daar willen we verandering in brengen met de blauwe knop. In eerste instantie op het gebied van schulden bij de overheid zoals terugvorderingen en boetes, maar het betreft een groeimodel dus we hopen het overzicht uit te breiden. Inzage hebben in je schulden, vergroot het gevoel van zelfredzaamheid enorm en dat draagt weer bij aan het daadwerkelijk kunnen oplossen van de problemen. Ook voor schuldhulpverleners is het een enorme stap dat hun cliënten nu binnen tien minuten in kaart hebben wat de stand van zaken is. Iets waar schuldhulpverleners eerst drie, vier maanden mee bezig waren.” De Blauwe Knop is terug te vinden op de website van de gemeente Tholen, onder het onderwerp ‘Hulp bij Schulden’. 

.

Meer uit Tholen

Seizoen is ten einde voor Bart Nieuwkoop door blessure

THOLEN - Het seizoen zit erop voor Bart Nieuwkoop. De voetballer uit Tholen is door een blessure niet meer inzetbaar voor Feyenoord.

12 minuten geleden
Linkse geluiden van SP en GroenLinks verdwijnen uit de Thoolse raad: ‘Heel jammer’

THOLEN - Na zestien jaar verdwijnt de Socialistische Partij (SP) uit de Thoolse raad. De partij kreeg de minste stemmen van alle deelnemende partijen. Ook GroenLinks keert niet terug. Voorzitter Frank Rodenburg betreurt de uitslag, terwijl lijsttrekker Nancy Raas-Tophoven zich zorgen maakt over de toekomst van de gemeenteraad.

3 uur geleden
VVD en ABT leveren allebei een zetel in: ‘Hadden gehoopt op een andere uitkomst’’

THOLEN - De VVD en Algemeen Belang Tholen (ABT) behoren deze verkiezingen tot de verliezers. In de voorlopige uitslag raken beide partijen een zetel kwijt. Hilde Moerland ziet dat het politieke speelveld verandert, terwijl Ineke Schippers zich vooral zorgen over de scheve balans in de raad.

7 uur geleden
Jan Heshof (PvdA) nog enige linkse geluid in Thoolse raad: ‘Vreesde dat ook wij zouden verdwijnen’

THOLEN - Het linkse geluid blijft, tot opluchting van Jan Heshof, hoorbaar in de Thoolse raad. De lijsttrekker van de Partij van de Arbeid (PvdA) sleept één zetel binnen, maar ziet voormalig bondgenoot GroenLinks en ook de SP niet genoeg stemmen halen. "Ik vreesde even dat het linkse geluid helemaal zou verdwijnen."

1 dag geleden
Nooit eerder kreeg SGP Tholen zóveel stemmen: ‘Dit is een bijzonder resultaat’

THOLEN - Nog nooit stemden zoveel inwoners op de SGP als bij deze gemeenteraadsverkiezingen. Door dit resultaat maakt de christelijke partij opnieuw de dienst uit in Tholen en groeit het aantal zetels zelfs van zeven naar acht. Volgens lijsttrekker Peter Hoek laat dit zien dat hun stabiele koers wordt beloond. "Het is mooi om te zien dat het werk dat we doen wordt gewaardeerd."

1 dag geleden
Vreugde bij nieuwkomer FvD Tholen: ‘Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar’

THOLEN - Nieuwkomer Forum voor Democratie (FvD) is in de voorlopige uitslag de grote winnaar op Tholen. Met drie zetels schuift de partij door naar de tweede plek in de raad. Lijsttrekker Liesje van der Zande reageert verheugd: "Ik ben onze kiezers ontzettend dankbaar."

1 dag geleden
Zo stemde Tholen: SGP blijft grootste partij, nieuwkomer FvD pakt drie zetels

THOLEN - De voorlopige uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend. De SGP blijft opnieuw veruit de grootste partij op Tholen. De VVD en ABT leveren beide een zetel in, terwijl nieuwkomer Forum voor Democratie drie zetels pakt.

1 dag geleden