Schrijver uit Poortvliet gaat Brede School Sint-Maartensdijk bouwen
SINT-MAARTENSDIJK - Bouwbedrijf Schrijver uit Poortvliet gaat de nieuwe Brede School in Sint-Maartensdijk bouwen. Dit besluit is genomen na nauw overleg tussen de gemeente Tholen en de schoolbesturen van OcTHO van De Rieburch en VCPOZ van de Juliana van Stolbergschool.
“Bij de aanbesteding heeft bouwbedrijf Schrijver goed aangegeven hoe de toekomstige gebruikers worden betrokken bij het ontwerpproces. Daarnaast heeft bouwbedrijf Schrijver het besef dat het om een vernieuwende opdrachtnemersrol gaat, waarbij diverse keuzes in gemeenschappelijkheid tot stand komen. Naar het zich laat aanzien kan in het voorjaar van 2022 het definitief ontwerp worden vastgesteld. Afhankelijk van definitieve keuzes in het ontwerp van het gebouw en de marktontwikkelingen zal blijken of de realisatie van de brede school binnen het door de gemeenteraad vastgestelde budget gerealiseerd kan worden. Als alles goed gaat, kan de nieuwe school in 2023 in gebruik worden genomen”, aldus de gemeente.
Werk
‘Bouwbedrijf Schrijver B.V. zet in op een kwalitatief hoogstaande, functionele en duurzame huisvesting met lage exploitatielasten, waarbij de gewenste onderhouds- en energieprestaties van tevoren worden vastgelegd en tijdens de gehele levensduur worden gemonitord. Vanwege deze ambities en om maximale afstemming tussen de diverse benodigde disciplines te waarborgen, is het project aanbesteed als één ‘werk’: één geïntegreerde totaaloplossing voor ontwerp, nieuwbouw, technisch beheer en onderhoud met gegarandeerde energieprestaties.”
Lokale aannemer
Wethouder Peter Hoek heeft de nieuwbouw van de scholen namens de gemeente in zijn portefeuille. Hoek: “We zijn blij met dit resultaat en met het feit dat met een lokale aannemer, want bouwbedrijf Schrijver heeft een vestiging in Poortvliet, snel stappen gemaakt kunnen worden in het concretiseren van het project”. Bestuurder Jan Berends van OcTHO geeft aan: “Dit is een prima keuze, omdat het de voortgang van het ontwerp- en bouwproces ten goede komt.” Bestuurder André Verwijs van VCOPZ sluit zich hier bij aan: “Alleen ga je sneller, maar samen kom je verder!
Meer uit Tholen
THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 6 december allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 11.
14 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Tussen het speeltuintje aan de Deensestraat en de Rijksweg in Sint Philipsland komt een afscheiding. Dat belooft het Thoolse college nadat Rudi Fontijne (CDA) aandacht vroeg voor de situatie. De plannen worden gemaakt in overleg met de inwoners.
17 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Het zijn niet enkel de lokale leden die Smerdiek weten te vinden voor de snerttocht. Rotterdam, Wijk en Aalburg en zelfs Duitsland: uit alle windstreken komen de deelnemers om te genieten van de Oosterschelde. "We hebben met het water een bijzondere aantrekkingskracht. Ook om de goede verzorging tijdens de tocht worden we geroemd. Bij ons komt niemand iets tekort", zo vertelt Lia van Akkeren.
21 uur geledenTHOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Raad en Daad van het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk organiseerde op 4 december een Sinterklaasmiddag voor kinderen voor wie het niet vanzelfsprekend is dat er een cadeautje is met Sinterklaas.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De jaren dat er maanden of zelfs jaren later nog pijlen van de routes op het asfalt rondom Sint-Maartensdijk te vinden waren, zijn voorbij. Sinds dit jaar worden de routes enkel met bordjes aangegeven. "Die witte pijlen op het asfalt zag je soms vijf jaar later nog", zo vertelt het brein achter de vier routes, Willem-Jan de Feijter. Sinds afgelopen zomer is hij teruggekeerd naar zijn geboortegronden en besloot hij zich aan te sluiten bij de Smerdiekse wandelsportclub.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Een klein traantje bij sommige kinderen en weemoed bij de pieten zaterdagavond tijdens het vertrek uit Sint-Annaland. Na drie weken op zijn logeeradres streekmuseum De Meestoof, was het toch echt tijd om met de stoomboot weer koers te zetten richting Spanje.
2 dagen geleden