
Schrijver Olga Majeau maakt tournee langs boekhandels
VLISSINGEN - Olga Majeau maakt zaterdag een tournee langs de Zeeuwse boekhandels 't Spui in Vlissingen, De Drvkkery in Middelburg en De Koperen Tuin in Goes.
Ze reist rond in het kader van haar tweede roman ‘Eenzaam de dapperen. Herinneringen aan een verzwegen moeder’. Het boek is gebaseerd op een waargebeurd verhaal. “Wij maken herinneringen, maar herinneringen maken ons ook. Zijn herinneringen wel zo waar als we denken dat ze zijn? Hoe kleuren ze ons bestaan? Wat blijft er van ons over in de verhalen van anderen?” zegt de schrijver over het boek.
Ongeluk
Het verhaal speelt zich af in het begin van de jaren ‘70. Een moeder van een gezin met twee zoons komt om het leven bij een auto-ongeluk. Vier decennia later zijn de sporen daarvan nog alom aanwezig. De jongste zoon heeft zijn land verlaten en woont in de Pyreneeën. Elke zomer keert hij terug en kijkt hij steeds meer als buitenstaander naar zijn familie. Hij realiseert zich hoe allesbepalend de gebeurtenis is geweest.
Isolement
Majeau schreef eerder ‘Een schitterend isolement’. Ze is van 11.00 uur tot 12.00 uur in ‘t Spui, tussen 13.00 uur en 15.00 uur in de Drvkkery en van 16.00 uur tot 17.00 uur in De Koperen Tuin.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verleent medewerking aan de sloop van het bedrijfspand aan de Scheldestraat 98 in Vlissingen voor woningbouw.
15 uur geledenOOST-SOUBURG - Woningcorporatie Zeeuwland wil het pand van De Zwaan, middenin Oost-Souburg, kopen om er zestien huurappartementen in te maken. De gemeente Vlissingen staat hier positief tegenover. "Het gaat om kleine socialehuurappartementen voor starters en alleenstaanden", vertelt burgemeester Bas van den Tillaar. "Dit is een moeilijk te bedienen groep, dus we vinden dit een goed plan."
17 uur geledenVLISSINGEN - Deltaband Vlissingen is dé Show & Marchingband van Zeeland. De enthousiaste leden van de band zorgen wekelijks voor ontspanning en plezier tijdens hun repetitieavond. Muziek, zoals de Deltaband het brengt is topsport. Zowel lichamelijk als geestelijke inspanning wordt er van een muzikant gevraagd.
19 uur geledenVLISSINGEN - Op donderdag 18 september is Anak Indië te zien op het film- en literatuurfestival van Film by the Sea in Vlissingen.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie heeft dinsdag negen personen bekeurd bij een verkeerscontrole in Vlissingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De verkoop van de 73 nieuwbouwappartementen in het Singelkwartier in Vlissingen verloopt voorspoedig. "Sinds het verkoopevent is er grote belangstelling. Inmiddels zijn 25 appartementen verkocht en is er een flink aantal opties genomen", vertelt makelaar Arthur Aerssens.
1 dag geleden