Schouten weet niet wat de bondscoach met hem van plan is op EK
ROTTERDAM (ANP) - Jerdy Schouten weet nog niet wat bondscoach Ronald Koeman met hem van plan is op het EK in Duitsland. "Alle spelers krijgen een individueel gesprek", zei de middenvelder na een oefenzege van 4-0 op Canada in De Kuip. "Maar ik heb nog geen gesprek met hem gehad. Dus ik moet nog even geduld hebben."
Schouten speelde een goede wedstrijd tegen de Canadezen. Hij veroverde een paar keer de bal op de helft van de tegenstander en leidde zo gevaarlijke aanvallen in. Maar de selectie van Oranje voor het EK telt veel goede middenvelders. Frenkie de Jong is nog altijd geblesseerd. Tijjani Reijnders en Teun Koopmeiners melden zich vrijdag bij Oranje en Joey Veerman hoopt ook nog op een basisplaats.
"Ik denk dat we veel goede dingen hebben laten zien", zei Schouten. "We scoren vier keer na rust maar kregen in de eerste helft ook voldoende kansen om de score te openen. We hebben de afgelopen week veel aandacht besteed aan hoe we onze tegenstanders onder druk moeten zetten. Ik denk dat we ook dat aardig hebben gedaan. We maakten ook een frisse indruk na een toch wel lang seizoen."
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
4 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
22 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden