Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schoten in Thais winkelcentrum waar militair bloedbad aanrichtte

Schoten in Thais winkelcentrum waar militair bloedbad aanrichtte

KORAT (ANP/RTR/AFP) - In het Thaise winkelcentrum waar een militair zich heeft verschanst na het aanrichten van een bloedbad, klinken opnieuw schoten. Verslaggevers van de persbureaus AFP en Reuters meldden zaterdagavond (Nederlandse tijd) dat ze automatisch geweervuur hoorden. De politie ging eerder het gebouw binnen om mensen te evacueren en de dader op te sporen.

De militair schoot zaterdag zeker twintig mensen dood in de stad Korat, ook wel bekend als Nakhon Ratchasima. Hij doodde eerst drie mensen op een legerbasis en reed vervolgens met een gestolen legervoertuig naar het winkelcentrum.

De schutter zette foto's en videobeelden van de geweldsuitbarsting op sociale media. Zijn Facebookpagina werd offline gehaald.

Het is niet duidelijk of nog andere mensen binnen zijn in het gebouw. Berichten over een gijzeling door de militair heeft de politie niet bevestigd.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

52 minuten geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

1 uur geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

2 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

3 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

6 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

8 uur geleden